Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi
 • Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 51
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 88.0222
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Prof. Dr.Şevket Raşit Hatipoğlu Lisesi, Yenimahalle İlçesinde 21 derslikli bina olarak yaptırılmış,1994-95 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının 04.04.1994 gün ve 94/5036 sayılıonayları ile eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulumuz 2008 yılında Yenimahalle 75. Bölge Koordinatör Okulu olmuştur.Okulumuz 2010/2011 Öğretim Yılından itibaren Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi dönüştürülmüştür.

Okula Özel Bir İsim Verilmişse Veriliş Amacı :

Prof. Dr. Şevket Raşit HATİPOĞLU, 1942-46 Yıllarında Tarım Bakanlığı, 1962-63 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunmuşlardır. Bu nedenle isimleri okulumuza verilmiştir

VİZYON Toplumda model Eğitimde lider olmak

MİSYON BİREYLER OLARAK KENDİLERİNE FIRSAT TANIMAK VE ÇAĞA AYAK UYDURURKEN KÜLTÜREL VE AHLAKİ DEĞERLERİNİ DE ÖZÜMSEYEBİLECEK DURUMDA OLABİLMELERİ İÇİN VARIZ.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :2013-2014 %90, 2014-2015: %95

LYS'de Öğrenci Yerleştirme yüzdesi
 • 2013-2014 %60
 • 2014-2015 %68

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mehmet Akif Ersoy mah. 283. cad. eski 14. cad. No36 Yenimahalle/ANKARA

Tel: 0312 3349822

Fax: 0312 3466851

web: http://sevketrasithatipoglu.meb.k12.tr

Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 51 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://sevketrasithatipoglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız