Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi
 • Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 69.8761
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şentepe Ortaokulu, Ankara ili Yenimahalle Şentepe Semtinde Çalışanlar İlkokulu binasında yalnız birinci sınıflarda 1971-1972 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Önce "Çalışanlar Orta Okulu" olan okul adı "Şentepe Orta Okulu" olarak değiştirilmiştir. Ancak semtte nüfusun hızla artması ve bu binanın ihtiyaca yetmemesi üzerine Şentepe Çağlar mahallesinde yapılan beş derslikli prefabrik ilkokul binasına bir yıllığına taşınmış bilahare inşası tamamlanan şu anki binasına 1976 yılında nakledilmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Orta Eğitim Genel Müdürlüğünün 11.07.1977 gün ve 22925 sayılı emri uyarınca 1977-1978 eğitim-öğretim yılından itibaren Lise müfredat programı uygulaması başlatılmıştır.
Okulumuz ilk mezunlarını 1979-1980 eğitim-öğretim yılında vermiştir.
1994-1995 eğitim-öğretim yılında okulumuz bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) hizmete girip ilk mezunlarını 1997-1998 yılında vermiştir.
2005-2006 eğitim yılında Genel Liselerde 3 yıllık eğitim sisteminden, 4 yıllık eğitim sistemine geçilmesiyle beraber Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) kapanmıştır. Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) son mezunlarını 2007-2008 eğitim öğretim yılında vermiştir. Genel Lise 3 yıllık eğitim öğretim sisteminin son mezunlarını 2006-2007 eğitim öğretim yılında vermiştir.
2005-2006 eğitim öğretim yılında itibaren okulumuz Genel Lise 4 yıllık eğitim sistemine geçmiştir.
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Genel Lisemiz Anadolu Lisesi olmuş ve adı Şentepe Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
VİZYON
Geleneksel kültürümüzü, çağın gerektirdiği teknolojiyle harmanlayarak meslek alanında geçerli ara eleman yetiştirmeyi hedefleyen Atatürk , İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek.
MİSYON
Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, kendine güvenen, çağımızın bilimsel ve teknolojik gelişmeleri doğrultusunda, yaratıcı girişimci iş disiplinine sahip, değişim ve gelişime açık, sanata bilime duyarlı, sorumluluk alabilen, iş gücü açısından sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilen, vatanını milletini seven, aynı zamanda mesleki ve teknik alanda üst öğrenme nitelikli bireylerin yetiştirilmesi.
BAŞARILAR
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BURÇ MAH. DEĞİRMENDERE CAD. NO 2 YENİMAHALLE / ANKARA

Tel: 312 331 04 77

Fax: 312 331 02 54 ( fax

web: http://sentepeanadolulisesi.meb.k12.tr

Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sentepeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız