Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
2850148
2850152
Adres Söğütözü Mah. Beştepe Cad. No15 ANKARA
MEB logo Ankara / Yenimahalle
Gazi Anadolu Lisesi

http://gazianadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 240
Taban Puanı 411.9526
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Gazi Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Gazi Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gazi Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Gazi Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gazi Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Gazi Anadolu Lisesi Taban Puanı 411.9526 -
2017 Gazi Anadolu Lisesi Taban Puanı 489.2486 2.2900
2016 Gazi Anadolu Lisesi Taban Puanı
484.5257 1.6000

A) Açılışı: Okulumuz; "Söğütözü Anadolu Lisesi" adıyla, 1984-1985 öğretim yılında 15.09.1984 tarihinde, Hizmet içi Eğitim Dairesi Başkanlığına ait Beşevler´deki Öğretmen Yetiştirme Merkezi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. İki ders yılı bu binada faaliyet gösterdikten sonra, 1986-1987 öğretim yılı başında şimdiki binasına taşınmıştır. Binamız; derslik, spor salonu, yemekhane, kız-erkek öğrenci yurdundan ibarettir.
B) Adımız: Bilindiği gibi, Sakarya Meydan Muharebesi´ni 12 Eylül 1921´de olağanüstü bir başarıyla kazanan büyük Atatürk´e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921 tarihinde "Mareşal ve Gazi" unvanı verilmiştir. Atatürk´ün en çok önem verdiği, bu nedenle imza olarak da kullandığı bu "Gazi" unvanı;
a) Öğrencilerde Atatürk bilincini geliştirmek,
b) Büyük kurtarıcımızın kutsal adıyla onları her yönden motive etmek,
c) Okulu sevdirmek ve gururlanmalarını sağlamak,
d) Bu ad içeriğinde davranışlarına özellik ve olgunluk kazandırmak,
e) Ve nihayet Ata´nın adını daima canlı tutmak ve yaşatmak için Müdürlüğümüzün teklifi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı´nın 18.08.1987 gün ve 24634 sayılı onayı ile okulumuza ad olarak verilmiş; amblem olarak da "Gazi" imzası seçilmiştir. Her Gazili, bu imzayı göğsünde ve kalbinin derinliklerinde gururla taşımaktadır.
Vizyon
Geleceğin liderlerini yetiştirmektir.
Misyon
Ülkemizin; atatürk´ün hedef gösterdiği gelişmiş ülkeler arasında yer alması için; milli değerleri, ulusal sorumlulukları üstlenen, özgür, üretici ve bilimsel düşünceye sahip bireyler yetiştirmektir.
Başarılar
2012 münazara takımımız ?yenimahalle liseler arası münazara yarışması?nda birinci olmuştur? 2011 ankara liseler arası akıl oyunlarında okulumuz 2.olmuştur. Öğrencimiz melike ezerpolat 2007 öss türkiye birincisi öğrencimiz emek demir 1995 öss türkiye birincisi

Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Gazi Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Gazi Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Gazi Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Gazi Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 2850148
Okulun Faxı: 2850152
Okulun Adresi: Söğütözü Mah. Beştepe Cad. No15 ANKARA

Bu okula 114 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ankara Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gazi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Gazi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Gazi Anadolu Lisesi yorumları, Gazi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Gazi Anadolu Lisesi nerede?, Gazi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Gazi Anadolu Lisesi formaları, Gazi Anadolu Lisesi adresi, Gazi Anadolu Lisesi başarıları, Gazi Anadolu Lisesi Ankara, Yenimahalle Gazi Anadolu Lisesi

google+ google+ google+