Celal Yardımcı Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi
 • Celal Yardımcı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 84.3891
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Celal Yardımcı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde Anadolu lisesine dönüşmüştür. Okulumuz da bu dönemle birlikte 16 şubemiz Anadolu lisesi olarak Eğitim Öğretime devam edecektir. Lise son sınıf öğrencilerimiz Genel Lise kapsamında 13 şube olarak okulumuz da bulunmaktadır. Genel Lise kısmımızda Üniversiteye yerleşme oranı % 50nin üzerindedir. Anadolu bölümümüzde normal öğretim zaman çizelgesi uygulanmaktadır. Sabah giriş 08.00-08.30 arasında olacaktır. Çıkış saatimizde giriş saatine bağlı 15.30 ile 16.00 arasında gerçekleşecektir. Servis hizmetimiz Eryaman, Etimesgut merkez ve Batıkent çevresinde yoğundur. Diğer uzak bölgelerden yeterli öğrenci müracaat etmesi durumunda hizmet sunulmaktadır. Öğle arası 45 dakika yemek arası vardır. Öğretmen eksiği yoktur. Batıkent son duraktan 299 numaralı servis otobüsü ile okulumuza ulaşım sağlanmaktadır. Atlantis alışveriş merkezine yürüme mesafesi 1,5 km uzaklıktadır. Okullar arası spor müsabakalarına tüm takım sporlarında katılım sağlanmaktadır. Ferdi spor dallarına istekli öğrenciler teşvik edilmektedir. TÜBİTAK, üniversiteler ile proje çalışmalarımız yapılmaktadır. Proje ve spor çalışmaları teşvik edilmektedir.
Okul Tanıtım Kitapçığı İçin Tıklayınız
VİZYON :
Nitelikleri ile kendini, toplumu ve insanlığı, çağın ötesine taşıyan gençler yetiştirmektir.
MİSYON :
Aklın ve Bilmin ışığında, evrensel değerler ile barışık, çağın niteliklerine sahip gençler yetiştirmektir.
BAŞARILAR :
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Celal Yardımcı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kardelen Mahallesi 2164.cadde 2095 sokak NO4 Batıkent Yenimahalle / Ankara

Tel: 03122569535

Fax: 0312256 16 86

web: http://celalyardimcianadolulisesi.meb.k12.tr

Celal Yardımcı Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Celal Yardımcı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Celal Yardımcı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://celalyardimcianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Celal Yardımcı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Celal Yardımcı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Celal Yardımcı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Celal Yardımcı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız