Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi

Ankara / Sincan
Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi
 • Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 41
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 85.1294
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi Ankara ili Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Okulumuz 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında “Yunus Emre Lisesi” adıyla eğitim öğretime başlamıştır.
   Okulumuz bünyesinde MEB’in 03/02/2005 tarihli B.08.4.MEM.4.06.00.17.316/150 sayılı oluru ile Yabancı Dil ağırlıklı lise açılmış, 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında okul bahçesine Özkent Akbilek tarafından ek bina inşa edilmiş, bu eğitim öğretim yılından itibaren “Yunus Emre Selahattin Akbilek Lisesi” olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edilmiş, 2006-2007 eğitim öğretim yılında 24/01/2006 tarih B.08.4.MEM.4.06.00.17.316/129 sayılı oluru ile okulumuzun adı “Selahattin Akbilek Lisesi” olarak değiştirilmiştir. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında da "Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi" adını alarak eğitim öğretime devam etmektedir.
   Okulumuz; 35 modern dersliğiyle, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarlarıyla, zengin kütüphanesi ve 150 kişi kapasiteli çok amaçlı salonuyla, kendini yenileyen ve geliştirmeyi görev bilen öğretmen kadrosuyla öğrencilerimizin Milli Eğitim Temel Kanununda belirlenen ilke ve amaçlara uygun nitelikte yetişmesine, günün teknolojisini kullanarak değişimin ve gelişimin farkında olmalarına imkan vermek, donanımlı olarak bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmelerine zemin hazırlamak ve iyi bir insan olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla eğitim öğretime halen devam etmektedir.
VİZYON
DEĞİŞEREK DEVAM ETMEK, DEVAM EDEREK DEĞİŞMEK.
MİSYON
GEÇMİŞİNİ BİLEN, GELEGEĞE EMİN ADIMLARLA İLERLEYEN , BAŞARILI VE KENDİNE GÜVENEN NESİLLER YETİŞTİRMEK.
BAŞARILAR

Adres: Yunus Emre Mh. Çatalyürek Sk. No1 Fatih / Sincan / ANKARA Harikalar Diyarı 9. Girişi yanı

Tel: 0 312 2739911

Fax: 0 312 2739912

web: http://selahattinakbilekanadolulisesi.meb.k12.tr

Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi ile ilgili 41 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 201

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selahattin Akbilek Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız