Yenikent İlksan Anadolu Lisesi

Ankara / Sincan
Yenikent İlksan Anadolu Lisesi
 • Yenikent İlksan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 67
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
İlçe Sincan
Başarı Puanı (OBP) 77.0855
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Yenikent İlksan Anadolu Lisesi Ankara ili Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yenikent İlksan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yenikent İlksan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yenikent İlksan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz, Ankara - Ayaş devlet karayolu üzerine kurulmuş Sincan İlçesinin 29 Ekim Mahallesinde ve şehir merkezine mesafesi 30 km olan Yenikent'te yer almaktadır. Yenikent Bölgesinin nüfusu okulumuzun bulunduğu İlksan TOKİ Konutlarının açılışından sonra 40.000'i geçmiştir. Bölgemizde Askeri Birlik, Jandarma Karakol Komutanlığı, 4 Lise, 5 İlköğretim Okulu, 1Aile Sağlık Merkezi, 1 Semt Polikliniği, Tarım Kredi Kooperatifi, PTT Şubesi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası bulunmaktadır. Gün geçtikçe gelişen, büyüyen ve nüfusunu artıran bir yerleşim birimidir  

 2007 yılında Yenikent İlksan Lisesi olarak öğretime başlamış ,10 Nisan 2010´da Anadolu Lisesi´ne dönüştürelen okulumuz 2010/2011 öğretim yılında 210  Anadolu Lisesi öğrencisi ile  YENİKENT İLKSAN ANADOLU LİSESİ adıyla eğitim öğretime  devam etmiş,2011/2012 öğretim yılında 240,2012/2013 öğretim yılında 240 öğrenci almıştır.Toplam öğrenci sayısı 2012/2013 öğretim yılında 826 olmuştur.2012/2013 öğretim yılı itibariyle son 95 düz lise öğrencisini mezun edip  2013/2014 öğretim yılında tamamen Anadolu Lisesi olarak öğretime devam edecektir.

   Şehir gürültüsünden uzak, çoğunluğunu kültürel ve ekonomik açıdan orta düzey ailelerin çocukları olan  öğrencilerimizin %95 Eryaman,Elvankent,Fatih,Etimesgut,Sincan gibi yerleşim yerlerinden gelmektedir.

Vizyon: Milletinin değer ve ilkelerini benimsemiş,ülkesindeki ve dünyadaki sorunlara duyarlı,çözüm üretici,yeniliklere açık,yetenekli bireyler yetiştiren bir okuluz

Misyon: Kendi ilçemizde,ilimizde,ülkemizde hatta tüm dünyada insanların mutluluğuna talip bunun için kendisine verilmiş yetenekleri geliştiren adaletli,duyarlı ve çalışkan bir toplum kurmak

Başarılar:

 • 1)Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro şenliklerinde 2010/2011 öğretim yılında ilçe birinciliği,2011/2012 öğretim yılında ilçe ikinciliği,
 • 2)Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 21 lise arasında düzenlenen münazara yarışmasında ilçe birinciliği.
 • 3)2014 ÖSYS yabancı dil alanında Türkiye 817.okulumuz öğrencisi Gülçin DOĞAN olmuştur. LYS´de %65 yerleşme başarısı. 135 mezun öğrencimiz üniversitelerin muhtelif fakültelerine yerleştiler.
 • 4) 2015 LYS´de %70 yerleşme başarısı elde ettik. 125 mezun öğrencimiz üniversitelerin muhtelif fakültelerine yerleştiler. 2015 Ankara´yı tanıyalım turizm bilgi yarışmasında Ankara ve Sincan birinciliği.
 • 5) 2016 LYS´de %70 yerleşme başarısı elde ettik. 135 mezun öğrencimiz üniversitelerin muhtelif fakültelerine yerleştiler.
2016 lys sonuçlarına göre mezun ettiğimiz öğrencilerimizden 102´si üniversitelerimizin muhtelif fakültelerine yerleşerek (polis okulları hariç) %70 başarı elde ettiler. 2017´den de daha başarılı sonuçlar elde etmeyi ümit ediyoruz.

İşte 2016 sonuçlarımız 3 tıp, 35 mühendislik-mimarlık, 8 kamu yönetimi-siyaset, 3 hukuk, 13 öğretmenlik, 1 ilahiyat, 7 iktisat ve maliye, 2 uluslararası ilişkiler, 7 dil, tarih, coğrafya, 9 sağlık hizmetleri, 7 fen fakültesi, 1 bankacılık, 1 spor yöneticiliği, 1 gazetecilik, 4 ingiliz dili ed.

başarı başarı başarı başarı başarı

KURS FAALİYETLERİMİZ; YAZ KURSLARIMIZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK İÇERİKLİ OLARAK PLANLANMIŞ OLUP 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA KURSLARLA ELDE ETTİĞİMİZ ÜNİVERSİTE BAŞARIMIZI DEVAM ETTİRMEK TEMENNİSİYLE OKULUMUZA GÜVENİP OKULUMUZDA KALAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ MAZERETSİZ KURSLARA KATILMAYA BEKLİYORUZ.

Adres: 29 EKİM MAH.65.CAD. NO.18 YENİKENTSİNCAN/ANKARA

Tel: 3122771266

Fax: 3122771175

web: http://ilksananadolulisesi.meb.k12.tr

Yenikent İlksan Anadolu Lisesi ile ilgili 67 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 200
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yenikent İlksan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Yenikent İlksan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yenikent İlksan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yenikent İlksan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yenikent İlksan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yenikent İlksan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yenikent İlksan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız