Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi

Ankara / Sincan

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi
 • Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 28
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 86.8439
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi Ankara ili Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2008-2009 Eğitim öğretim yılında açılmıştır. Adını 1998 yılında Amasya da şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ersin Bacaksız dan almaktadır. 
150 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başlayan okulumuzda bugün 684 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuz kütüphanesi bulunmakta olup öğrenci ve velilerimizin kullanımına açıktır. Aynı zamanda okulumuzda mükemmel bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. Okulumuz YGS ve LYS sınavlarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarıya sahiptir. İlgili istatistiklere web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Okulumuz ile ilgili ayrıntılı bilgilerde web sayfamızın diğer bölümlerinde bulunmaktadır.
Okulumuz OGES sınav sonuçlarına göre öğrenci almaktadır.  Halen 26 şubemizde eğitim öğretim sürdürülmektedir 
VİZYON :
Akademik ve sosyal yönden seçkin her alanda lider olabilecek öğrenciler yetiştirmek.
MİSYON :
Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş ülkesi ve insanlığa faydalı çevreye duyarlı milli ve evrensel değerleri önemseyen ahlaklı kendisi ile barışık ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmek.
BAŞARILAR :
Okulumuz ilk olarak 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlamıştır. İlk mezunlarını 2012 yılında vermiştir. Mezun olan 144 öğrencimizden 107 si bir lisans programına yerleşmiştir.
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fevzi Çakmak Mah. 70. Cadde No21 Yenikent Sincan ANKARA

Tel: 3122775162

Fax: 3122775182

web: http://ersinbacaksizanadolulisesi.meb.k12.tr

Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi ile ilgili 28 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ersinbacaksizanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız