Sincan Anadolu Lisesi

Ankara / Sincan

Sincan Anadolu Lisesi
 • Sincan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 66
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 75.9667
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sincan Anadolu Lisesi Ankara ili Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sincan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sincan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sincan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
0.12.1959 Tarihinde Sincanköy Ahmet Andiçen Ortaokulu Müdürü ve Fransızca Öğretmeni olarak göreve başlayan Nusret GÜNGİL  12.10.1962 tarihinde yedi kişilik Kurucu Üye ile "Sincan Lisesi´ni Yaptırma ve Öğrencilerini Okutma Derneği´ni kurdu.Dernek 24.04.1967 tarihinde "Sincan Lisesi´ni Yaptırma ve Okutma Derneği" adını aldı.
 Belediyeden dernek parası ile 5138 m2´lik yer alındı.Okul inşaatı çeşitli şahıs ve kurumlar tarafından taş,çakıl,çimento ve para yardımları ile desteklendi.O zaman kadar Ortaokul olarak kullanılan "U" şeklindeki bina 1965-1966 Öğretim yılında lise olarak kullanılmaya başlandı.07.11.1965 Pazar Günü saat 14.00´de Milli Eğitim Bakanı Sayın Cihat BİLGEHAN tarafından "Özel Sincan Lisesi" adı verildi.
 Orta Öğretim Genel Müdürlüğü´nün 26.09.1966 tarih ve 12911 sayılı teklifi incelenerek 1966-1967 Öğretim Yılında itibaren faaliyete geçmek üzere Ankara Sincanköy´de Sincan Lisesi adı altında bir lise açılmasına, sadece lise 1. sınıfların öğretime başlamasına karar verildi.Karar 28.09.1966 tarihinde Milli Eğitim bakanlığı Baş Müsteşarı Ferit SONER tarafından imzalanıp Milli Eğitim Bakanlığının 10.10.1966 tarih ve 1423 sayılı Tebliğler Dergisinde 4051-209 kanun sayısı ile yayımlandıktan sonra 13.10.1966 günü Sayın Milli Eğitim Bakanı Orhan DENGİZ tarafından Türkiye´nin 193. Lisesi olarak hizmete açıldı..
Başarı Durumu:
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2011 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Sincan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sincan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: AHİ EVRAN MAH .AYAŞ CAD. NO 9 SİNCAN / ANKARA

Tel: 03122702160

Fax: 03122708362

web: http://sincananadolulisesi.meb.k12.tr

Sincan Anadolu Lisesi ile ilgili 66 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sincan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sincan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sincananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sincan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sincan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sincan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sincan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız