Sincan Anadolu Lisesi

Ankara / Sincan
Sincan Anadolu Lisesi
 • Sincan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 62
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 75.9667
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sincan Anadolu Lisesi Ankara ili Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sincan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sincan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sincan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0.12.1959 Tarihinde Sincanköy Ahmet Andiçen Ortaokulu Müdürü ve Fransızca Öğretmeni olarak göreve başlayan Nusret GÜNGİL  12.10.1962 tarihinde yedi kişilik Kurucu Üye ile "Sincan Lisesi´ni Yaptırma ve Öğrencilerini Okutma Derneği´ni kurdu.Dernek 24.04.1967 tarihinde "Sincan Lisesi´ni Yaptırma ve Okutma Derneği" adını aldı.
 Belediyeden dernek parası ile 5138 m2´lik yer alındı.Okul inşaatı çeşitli şahıs ve kurumlar tarafından taş,çakıl,çimento ve para yardımları ile desteklendi.O zaman kadar Ortaokul olarak kullanılan "U" şeklindeki bina 1965-1966 Öğretim yılında lise olarak kullanılmaya başlandı.07.11.1965 Pazar Günü saat 14.00´de Milli Eğitim Bakanı Sayın Cihat BİLGEHAN tarafından "Özel Sincan Lisesi" adı verildi.
 Orta Öğretim Genel Müdürlüğü´nün 26.09.1966 tarih ve 12911 sayılı teklifi incelenerek 1966-1967 Öğretim Yılında itibaren faaliyete geçmek üzere Ankara Sincanköy´de Sincan Lisesi adı altında bir lise açılmasına, sadece lise 1. sınıfların öğretime başlamasına karar verildi.Karar 28.09.1966 tarihinde Milli Eğitim bakanlığı Baş Müsteşarı Ferit SONER tarafından imzalanıp Milli Eğitim Bakanlığının 10.10.1966 tarih ve 1423 sayılı Tebliğler Dergisinde 4051-209 kanun sayısı ile yayımlandıktan sonra 13.10.1966 günü Sayın Milli Eğitim Bakanı Orhan DENGİZ tarafından Türkiye´nin 193. Lisesi olarak hizmete açıldı..
Başarı Durumu:

Adres: AHİ EVRAN MAH .AYAŞ CAD. NO 9 SİNCAN / ANKARA

Tel: 03122702160

Fax: 03122708362

web: http://sincananadolulisesi.meb.k12.tr

Sincan Anadolu Lisesi ile ilgili 62 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sincan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Sincan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sincan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sincan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sincan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sincan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sincan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız