Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Ankara / Pursaklar

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 41
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 407.6726
Yüzdelik Dilimi 8.63
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Ankara ili Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 407.6726 8.63
2021 384.1067 7.95
2020 - -
2019 - -
2018 - -
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
120
2021
120
2020
0
2019
0
Okulumuz, Ayyıldız Anadolu Lisesi, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Ankara ili, Pursaklar İlçesi Yunus Emre Caddesi, Sezdirmez Sokak No: 27'deki hazineye ait arsa üzerine, bodrum dâhil, 5 kat olarak inşa edilmiş bir eğitim kurumudur. Okulun ön tarafında dinlenme ve arka tarafında oyun alanı olmak üzere ayrılmış, büyük sayılamayacak bir bahçesi bulunmaktadır. Civarında çeşitli ilköğretim okulları mevcuttur. 800 m. uzaklıkta sağlık ocağı bulunmaktadır. Kuzey Ankara Projesi olarak adlandırılan kentleşme projesi okulumuza birkaç kilometre uzaklıkta tamamlanmak üzeredir. 

Okulun fiziki inşaatı, okul eğitim öğretime açıldıktan birkaç ay sonra ancak bitirilebilmiştir. İlerleyen eğitim öğretim yıllarında paydaşlarımızın önerileri, değişen eğitim anlayışları ve teknolojileri dikkate alınarak öğrenci velilerinin ve çevrenin desteği ile iç donanım mükemmel hale getirilmeye çalışılmıştır. 

Çağın getirdiği eğitim anlayışı ile milli kültürümüzden gelen birikimi "okul-aile-öğrenci" üçgeninde işleyen Okulumuzda; kitaplıkları, perdeleri, tek kişilik sıraları ile temiz, ferah; Fatih projesi kapsamında Akıllı Tahta Sistemi ile teknolojik olarak desteklenmiş 17 derslik; MEB standartlarının üzerinde dizayn edilmiş, temiz, materyal eksiği olmayan 1 fizik, 1 kimya ve biyoloji laboratuarı; teknolojiyi "en güncel" haliyle vermeyi hedefleyen, her türlü alt yapıya sahip bilgisayar ve teknoloji laboratuarı; kendine özgü tezgahı, şövaleleri, müzik dinleme imkanı, geniş ve ferah ortamı, özel dekorasyonu ile donatılmış 1 resim atölyesi; çeşitli enstrümanları, kendine özel tahtası, sandalyeleri ile 1 müzik dersliği; toplantılar için özel olarak dizayn edilmiş, şık bir toplantı salonu; düzenli olarak öğrencilere ve velilere rehberlik seminerleri veren, öğrencilerimize mesleki tanıtım seminerleri ve birebir rehberlik hizmetleri sunan deneyimli ve uzman kadrosuyla 1 rehberlik odası; her an kullanıma açık, bütün kayıtları elektronik ortamda barkot sistemi ile tutulan, zengin ve şık bir kütüphane; okulda yapılan her türlü etkinlik için özel olarak dizayn edilmiş, sinema salonu konforunda konferans salonu; etrafı yüzlerce sedir ağacı, sayısız sarmaşık ve çiçekle süslenmiş; voleybol, futbol, basketbol sahalarının yer aldığı, temiz, olumsuzluklardan uzak bir bahçe; hijyen konusunda hassas, ev yemeği lezzetinde yemek hizmeti sunan, şık, ferah, rahat ortamı ile okul kantini bulunmaktadır.

Ayyıldız Anadolu Lisesi, her an öğrencisinin sorularını ve sorunlarını çözmeye hazır, alanında kendini ispat etmiş, derslerini proje tabanlı çalışmalarıyla destekleyen, deneyimli; kitap okumanın bir erdem olduğuna inanan ve bunun sonucu olarak Türkiye'de "Kitap Okuma Saati"ni fiili olarak ilk uygulayan ve bu konudaki hassasiyetini hep sıcak tutan; öğrencisini sosyal ve kültürel yönden de hayata hazırlamayı amaçlayan bir eğitim-öğretim kadrosuna sahiptir. Okulumuz 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı; 27 öğretmeni ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 

Ayyıldız Anadolu Lisesi eğitim öğretim hizmetini Eylül 2009'dan bu yana İSO 9001:2008 Kalite Yönetim anlayışı ile gerçekleştirmektedir. Sınıflarının perdelerinden kürsüsüne, akıllı tahtalarından, projeksiyonundan internet hatlarına, oturma alanlarından güvenlik kameralarına, havlu ve tuvalet kâğıtlarından anti bakteriyel köpüğe, hizmetlisinden güvenlik elemanına kadar çağdaş bir okulda olması gereken her türlü unsur okulumuzda sağlanmaya çalışılmıştır. Bu çerçevede okulumuzda 5 temizlik personeli, 1 güvenlik elemanı hizmet vermektedir. Temizliğe büyük önem veren ve bu konuda çok hassas olan okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz eğitim öğretime açıldığı yıldan beri kendi öğretmenlerimizce hazırlanan deneme sınavlarına; kitap okuma alışkanlığı kazandırma çalışmalarına; sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara önem vermiştir. ilk mezunlarını %72"lik yükseköğretime yerleştirme oranı ile 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında vermiştir. 2009-2010 mezunlarımızın %62'si, 2010-2011 yılında % 83.76'sı, 2011- 2012 yılında ise % 89'u, 2012-2013 yılında %77.86 ,,sı ve 203-2014 yılında ise %75'i 4 yıllık bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiştir.

Türkiye'nin aydınlık geleceği için aydın bireyler yetiştirmek vizyonuna sahip olan Ayyıldız Anadolu Lisesi, öğrencilerinin akademik başarılarını gerçekleştirmenin yanında onlara sağlıklı bir kişilik kazandırmayı da en baştan beri önemsenmiştir. Bunun için öğrencilerinin her türlü sorunu ile velileriyle işbirliği içinde ilgilenmiş; bu sorunların çözülmesinde, eğitim öğretim ortamının daha nitelikli hale getirilmesinde bütün imkânlarını kullanmıştır.

Öğrencilerin akademik süreçlerini olumsuz etkilememesi, ileriki yaşamlarındaki sosyal ilişkilerinde aşılamayacak olumsuz ve derin izler bırakmaması için onlara kendilerini daha rahat ve bulunmaktan mutluluk duyacakları bir ortam oluşturmayı amaçladık. Böylece, Okul başarımızı, okuldaki huzurumuzu artırmayı amaçlayan "Okulum, Benim Evim" adlı ekibimizi kurduk.

Bu ekibimizin raporu doğrultusunda, koridordaki uygun alanlara oturma grupları ve koltuklar yerleştirmeyi, bu alanları ve bunun dışındaki uygun yerleri velilerin de desteği ile süs bitkileri ile yeşillendirmeyi, süslemeyi, satranç bahçeleri oluşturmayı, internete bağlı bilgisayarlarla donatmayı; velilere yıl içerisinde öğrenci-veli ilişkileri üzerine seminer vermeyi öncelikli olarak planlayıp gerçekleştirdik

Ayyıldız Anadolu Lisesi, misyonu gereği günün gelişen ve değişen şartlarına ayak uydurarak öğrencisinin bir yükseköğretim kurumuna gitmesine, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetişmesine büyük önem vermektedir. Bundan dolayı, öğrencilerimizin özgüvene sahip, becerikli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, problem çözme yeteneğine sahip bireyler olmalarını sağlarken akademik gelişimlerinin de buna paralel olarak yükselmesini istemekte ve çalışmalarını bu çerçevede sürdürmeye devam etmektedir.

Okulumuzun ÖSS yerleştirme oranı her yıl artmaktadır. En son 2012 yılı yerleştirme oranımız %89´dur. Okulumuz 2013 yılında Trafikte Gençlik Hareketi Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Birincisi olmuştur. 5000 öğrencinin katıldığı Ankara Kur´an Meali Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 1.2.3.4.5.8.ve 11.´lik elde etmişlerdir.2012 Ahilik konulu şiir yazma yarışmasında Türkiye Birincisi okulumuz öğrencisi olmuştur. Yunus Emre konulu Makale yazma yarışmasında okulumuz öğrencisi Ankara 1.si olmuştur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe

Adres: Yunus Emre Mah.Sezdirmez Sok. No 27 Pursaklar/ANKARA

Tel: 0.312.3284242

Fax: 0.312.5273334

web: http://ayyildizanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili 41 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[mert ]

11.sınıf ögrencisiiyim okul gerçekten çok güzle bunun gibi bir okulu kazaan mısken baska bir okula giderseniz kendinize yazık etmis olursunuz 10.sınıfta alan seçtikten sonra alna dışındaki derslerden çok az görüyorsunuz ögrenci profilid e çok iyi ssigaraiçen ahlaksızlık yapan bir ögrenci yok okul gruplarımızda çok iyi teknofastede katılmayaı planlıyoruz bu sene

2022-07-28 15:49
 
0
 
0
[Ecrin]

Lgs puanimla buraya yerleştim ama nasıl bir lise duyumlarima göre iyi bir lise deniliyor ama tereddüt ediyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilirim.

2022-07-26 18:07
 
0
 
0
[Selen Kose]

Arkadaşlar 8,11 dilimle az önce bu liseye yerleştim. Gayet güzel bir lise. Galiba taban puanla yerleşen benim. Okulun yüzdeliği 7,95 iken şimdi 9,10 civarı olmuş olabilir. 2023 tayfaya başarılar…

2022-07-25 09:29
 
0
 
0
[Umutt]

Lgs Puanım 384 yYüzdelik dilim yetmiyor normal anadolu ya gidip buraya nakil yapmak istiyorum işlemler nasıl oluyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi

2022-07-23 21:06
 
0
 
0
Reklam
[Tugba]

Arkadaşlar bu yıl bu okul puanıylamı alıyor acaba taban puanı hiç bir yerde yazmıyor bilen varda lütfen acil yazsın 2022

2022-07-03 03:35
 
0
 
0
[Birisi işte]

367 puanla girebilir miyim?

2022-07-01 16:13
 
0
 
0
[~Eren~]

Slm arkadaşlar Ben Bu sene Lgs ye girecegim gerçi o bana girermi bilemem neyse bu yıl lgs ye girecekler bu okulu görün derim eğitimi baya güzel görünüyo disiplin desen zaten oooooooooo yanlis bise yapamiyon kisacasi okul Müqqqq :) inş yorumumu okuyan herkes bu okula gelebilir Hadi Byyyy

2022-04-15 21:05
 
0
 
0
[ttttt]

Arkadaşlar okul önceki yıllarda nasil bilemem ama ben suan da bu okulda okuyorum ve katı değiller saçları renk renk gelen öğrenciler tayt giyenler (çok dar ya da absürt giyindiyseniz uyarıyorlar ve arada disiplini sağlamak amacı ile kıyafet kontrolu yapıyolar onceden daha cok dikkat ediyolardı ama okula yaklasik 1.5 yil ara verildigi icin pek dikkat edemiyolar) ve şuanda covidin pandeminin de etkisiyle pek dikkat edemiyolar dumanlı göz makyajı ile gelen bile var .
bir diger konu ise ogretmenlerin bağzıları mükemmel tabii ki arada memnun kalmayacağınız oğretmenler de olacak maalesef :)
siniflar kalabalik 9. ve 10. siniflarda 40 kişi civarlarında oluyo 11de ise bağzıları tm sinifi olarak ayrıldığı icin 35 kisi civarlarinda oluyo erkek kiz iliskisine asla bisey demiyolar teneffuslerde sevgilileriyle gezenler de oluyo erkek kiz grup olarak gezen de var bu konuya hic bir sekilde karişmiyolar

2021-12-07 21:45
 
0
 
0
[PAALL]

Bu okulda tam 4 senemi geçirdim size verebileceğim bilgiler şunlar benim zamanımda teog kaldırıldı ve bu okula karne ortalamasıyla yerlestim ozamanlar proje okulu değildi ilk önce Eğitimden bahsedeyim eğitimi iyi güzel fakat öğrencilerle çok da ilgili değil hocalar okul çok disiplinli bir okul yorumlarda bazı arkadaşlar bahsetmiş immhatip gibi bir okul diye evet gerçektende öyle Yönetim çok katı Arapça din kültürü siyer dersleri gibi dersler 6-8 ders saati aralığında veriliyor tek tip kıyafet giymeniz zorunlu kızlar veya erkekler birbiriyle konuşunca hocalar tarafından ters algılanıyor bazı din hocaları gerçekten çok dindar açıkcasi şeriatçı diyebilirim çoğu hocanın siyasi anlayışını anlayabilirsiniz beden ve müzik derslerini sormuşlar beden derslerinde ortaokulda ki gibi değil hocalar bazı hareketler yaptırıyor basketbol futbol voleybol gibi oyunlar oynatıyor müzik derslerinde ise küçük bir müzik salonu var klavye darbuka saz gibi aletler çalıyorsunuz okulda etkinlikler oluyor çoğu İlahi kutlu doğum haftası gibi etkinlikler bu okula çok büyük bir hayallere gitmiştim fakat benim için bir hayal kırıklığı oldu okulun tek iyi bazı hocaların gerçekten kaliteli olması şunuda unutmayın herşey değişir ama sistem değişmez.

2021-09-24 08:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 178

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Aktepe Şehit Köksal Kaşaltı Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi kaç puan 2023 407.6726
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ayyildizanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız