Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Ankara / Pursaklar

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Ankara ili Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 - -
2019 - -
2018 - -
2017 464.8619 -
2016 450.2398 8.56
Okulumuz, Ayyıldız Anadolu Lisesi, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Ankara ili, Pursaklar İlçesi Yunus Emre Caddesi, Sezdirmez Sokak No: 27'deki hazineye ait arsa üzerine, bodrum dâhil, 5 kat olarak inşa edilmiş bir eğitim kurumudur. Okulun ön tarafında dinlenme ve arka tarafında oyun alanı olmak üzere ayrılmış, büyük sayılamayacak bir bahçesi bulunmaktadır. Civarında çeşitli ilköğretim okulları mevcuttur. 800 m. uzaklıkta sağlık ocağı bulunmaktadır. Kuzey Ankara Projesi olarak adlandırılan kentleşme projesi okulumuza birkaç kilometre uzaklıkta tamamlanmak üzeredir. 

Okulun fiziki inşaatı, okul eğitim öğretime açıldıktan birkaç ay sonra ancak bitirilebilmiştir. İlerleyen eğitim öğretim yıllarında paydaşlarımızın önerileri, değişen eğitim anlayışları ve teknolojileri dikkate alınarak öğrenci velilerinin ve çevrenin desteği ile iç donanım mükemmel hale getirilmeye çalışılmıştır. 

Çağın getirdiği eğitim anlayışı ile milli kültürümüzden gelen birikimi "okul-aile-öğrenci" üçgeninde işleyen Okulumuzda; kitaplıkları, perdeleri, tek kişilik sıraları ile temiz, ferah; Fatih projesi kapsamında Akıllı Tahta Sistemi ile teknolojik olarak desteklenmiş 17 derslik; MEB standartlarının üzerinde dizayn edilmiş, temiz, materyal eksiği olmayan 1 fizik, 1 kimya ve biyoloji laboratuarı; teknolojiyi "en güncel" haliyle vermeyi hedefleyen, her türlü alt yapıya sahip bilgisayar ve teknoloji laboratuarı; kendine özgü tezgahı, şövaleleri, müzik dinleme imkanı, geniş ve ferah ortamı, özel dekorasyonu ile donatılmış 1 resim atölyesi; çeşitli enstrümanları, kendine özel tahtası, sandalyeleri ile 1 müzik dersliği; toplantılar için özel olarak dizayn edilmiş, şık bir toplantı salonu; düzenli olarak öğrencilere ve velilere rehberlik seminerleri veren, öğrencilerimize mesleki tanıtım seminerleri ve birebir rehberlik hizmetleri sunan deneyimli ve uzman kadrosuyla 1 rehberlik odası; her an kullanıma açık, bütün kayıtları elektronik ortamda barkot sistemi ile tutulan, zengin ve şık bir kütüphane; okulda yapılan her türlü etkinlik için özel olarak dizayn edilmiş, sinema salonu konforunda konferans salonu; etrafı yüzlerce sedir ağacı, sayısız sarmaşık ve çiçekle süslenmiş; voleybol, futbol, basketbol sahalarının yer aldığı, temiz, olumsuzluklardan uzak bir bahçe; hijyen konusunda hassas, ev yemeği lezzetinde yemek hizmeti sunan, şık, ferah, rahat ortamı ile okul kantini bulunmaktadır.

Ayyıldız Anadolu Lisesi, her an öğrencisinin sorularını ve sorunlarını çözmeye hazır, alanında kendini ispat etmiş, derslerini proje tabanlı çalışmalarıyla destekleyen, deneyimli; kitap okumanın bir erdem olduğuna inanan ve bunun sonucu olarak Türkiye'de "Kitap Okuma Saati"ni fiili olarak ilk uygulayan ve bu konudaki hassasiyetini hep sıcak tutan; öğrencisini sosyal ve kültürel yönden de hayata hazırlamayı amaçlayan bir eğitim-öğretim kadrosuna sahiptir. Okulumuz 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı; 27 öğretmeni ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 

Ayyıldız Anadolu Lisesi eğitim öğretim hizmetini Eylül 2009'dan bu yana İSO 9001:2008 Kalite Yönetim anlayışı ile gerçekleştirmektedir. Sınıflarının perdelerinden kürsüsüne, akıllı tahtalarından, projeksiyonundan internet hatlarına, oturma alanlarından güvenlik kameralarına, havlu ve tuvalet kâğıtlarından anti bakteriyel köpüğe, hizmetlisinden güvenlik elemanına kadar çağdaş bir okulda olması gereken her türlü unsur okulumuzda sağlanmaya çalışılmıştır. Bu çerçevede okulumuzda 5 temizlik personeli, 1 güvenlik elemanı hizmet vermektedir. Temizliğe büyük önem veren ve bu konuda çok hassas olan okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz eğitim öğretime açıldığı yıldan beri kendi öğretmenlerimizce hazırlanan deneme sınavlarına; kitap okuma alışkanlığı kazandırma çalışmalarına; sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara önem vermiştir. ilk mezunlarını %72"lik yükseköğretime yerleştirme oranı ile 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında vermiştir. 2009-2010 mezunlarımızın %62'si, 2010-2011 yılında % 83.76'sı, 2011- 2012 yılında ise % 89'u, 2012-2013 yılında %77.86 ,,sı ve 203-2014 yılında ise %75'i 4 yıllık bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiştir.

Türkiye'nin aydınlık geleceği için aydın bireyler yetiştirmek vizyonuna sahip olan Ayyıldız Anadolu Lisesi, öğrencilerinin akademik başarılarını gerçekleştirmenin yanında onlara sağlıklı bir kişilik kazandırmayı da en baştan beri önemsenmiştir. Bunun için öğrencilerinin her türlü sorunu ile velileriyle işbirliği içinde ilgilenmiş; bu sorunların çözülmesinde, eğitim öğretim ortamının daha nitelikli hale getirilmesinde bütün imkânlarını kullanmıştır.

Öğrencilerin akademik süreçlerini olumsuz etkilememesi, ileriki yaşamlarındaki sosyal ilişkilerinde aşılamayacak olumsuz ve derin izler bırakmaması için onlara kendilerini daha rahat ve bulunmaktan mutluluk duyacakları bir ortam oluşturmayı amaçladık. Böylece, Okul başarımızı, okuldaki huzurumuzu artırmayı amaçlayan "Okulum, Benim Evim" adlı ekibimizi kurduk.

Bu ekibimizin raporu doğrultusunda, koridordaki uygun alanlara oturma grupları ve koltuklar yerleştirmeyi, bu alanları ve bunun dışındaki uygun yerleri velilerin de desteği ile süs bitkileri ile yeşillendirmeyi, süslemeyi, satranç bahçeleri oluşturmayı, internete bağlı bilgisayarlarla donatmayı; velilere yıl içerisinde öğrenci-veli ilişkileri üzerine seminer vermeyi öncelikli olarak planlayıp gerçekleştirdik

Ayyıldız Anadolu Lisesi, misyonu gereği günün gelişen ve değişen şartlarına ayak uydurarak öğrencisinin bir yükseköğretim kurumuna gitmesine, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetişmesine büyük önem vermektedir. Bundan dolayı, öğrencilerimizin özgüvene sahip, becerikli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, problem çözme yeteneğine sahip bireyler olmalarını sağlarken akademik gelişimlerinin de buna paralel olarak yükselmesini istemekte ve çalışmalarını bu çerçevede sürdürmeye devam etmektedir.

Okulumuzun ÖSS yerleştirme oranı her yıl artmaktadır. En son 2012 yılı yerleştirme oranımız %89´dur. Okulumuz 2013 yılında Trafikte Gençlik Hareketi Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Birincisi olmuştur. 5000 öğrencinin katıldığı Ankara Kur´an Meali Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 1.2.3.4.5.8.ve 11.´lik elde etmişlerdir.2012 Ahilik konulu şiir yazma yarışmasında Türkiye Birincisi okulumuz öğrencisi olmuştur. Yunus Emre konulu Makale yazma yarışmasında okulumuz öğrencisi Ankara 1.si olmuştur.
 • Öğretmen :36
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :572
 • Derslik :19
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.10 - 15.10

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Pursaklar
  İlçe

Adres: Yunus Emre Mah.Sezdirmez Sok. No 27 Pursaklar/ANKARA

Tel: 0.312.3284242

Fax: 0.312.5273334

web: http://ayyildizanadolulisesi.meb.k12.tr

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 198

Ankara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 179

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 252

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 179

Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 167

Gazi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 674

Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ayyildizanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız