Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
 • Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 94.0584
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Ankara ili Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, Ayyıldız Anadolu Lisesi, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Ankara ili, Pursaklar İlçesi Yunus Emre Caddesi, Sezdirmez Sokak No: 27'deki hazineye ait arsa üzerine, bodrum dâhil, 5 kat olarak inşa edilmiş bir eğitim kurumudur. Okulun ön tarafında dinlenme ve arka tarafında oyun alanı olmak üzere ayrılmış, büyük sayılamayacak bir bahçesi bulunmaktadır. Civarında çeşitli ilköğretim okulları mevcuttur. 800 m. uzaklıkta sağlık ocağı bulunmaktadır. Kuzey Ankara Projesi olarak adlandırılan kentleşme projesi okulumuza birkaç kilometre uzaklıkta tamamlanmak üzeredir.  okul

Okulun fiziki inşaatı, okul eğitim öğretime açıldıktan birkaç ay sonra ancak bitirilebilmiştir. İlerleyen eğitim öğretim yıllarında paydaşlarımızın önerileri, değişen eğitim anlayışları ve teknolojileri dikkate alınarak öğrenci velilerinin ve çevrenin desteği ile iç donanım mükemmel hale getirilmeye çalışılmıştır. 

Çağın getirdiği eğitim anlayışı ile milli kültürümüzden gelen birikimi "okul-aile-öğrenci" üçgeninde işleyen Okulumuzda; kitaplıkları, perdeleri, tek kişilik sıraları ile temiz, ferah; Fatih projesi kapsamında Akıllı Tahta Sistemi ile teknolojik olarak desteklenmiş 17 derslik; MEB standartlarının üzerinde dizayn edilmiş, temiz, materyal eksiği olmayan 1 fizik, 1 kimya ve biyoloji laboratuarı; teknolojiyi "en güncel" haliyle vermeyi hedefleyen, her türlü alt yapıya sahip bilgisayar ve teknoloji laboratuarı; kendine özgü tezgahı, şövaleleri, müzik dinleme imkanı, geniş ve ferah ortamı, özel dekorasyonu ile donatılmış 1 resim atölyesi; çeşitli enstrümanları, kendine özel tahtası, sandalyeleri ile 1 müzik dersliği; toplantılar için özel olarak dizayn edilmiş, şık bir toplantı salonu; düzenli olarak öğrencilere ve velilere rehberlik seminerleri veren, öğrencilerimize mesleki tanıtım seminerleri ve birebir rehberlik hizmetleri sunan deneyimli ve uzman kadrosuyla 1 rehberlik odası; her an kullanıma açık, bütün kayıtları elektronik ortamda barkot sistemi ile tutulan, zengin ve şık bir kütüphane; okulda yapılan her türlü etkinlik için özel olarak dizayn edilmiş, sinema salonu konforunda konferans salonu; etrafı yüzlerce sedir ağacı, sayısız sarmaşık ve çiçekle süslenmiş; voleybol, futbol, basketbol sahalarının yer aldığı, temiz, olumsuzluklardan uzak bir bahçe; hijyen konusunda hassas, ev yemeği lezzetinde yemek hizmeti sunan, şık, ferah, rahat ortamı ile okul kantini bulunmaktadır. okul

Ayyıldız Anadolu Lisesi, her an öğrencisinin sorularını ve sorunlarını çözmeye hazır, alanında kendini ispat etmiş, derslerini proje tabanlı çalışmalarıyla destekleyen, deneyimli; kitap okumanın bir erdem olduğuna inanan ve bunun sonucu olarak Türkiye'de "Kitap Okuma Saati"ni fiili olarak ilk uygulayan ve bu konudaki hassasiyetini hep sıcak tutan; öğrencisini sosyal ve kültürel yönden de hayata hazırlamayı amaçlayan bir eğitim-öğretim kadrosuna sahiptir. Okulumuz 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı; 27 öğretmeni ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 

Ayyıldız Anadolu Lisesi eğitim öğretim hizmetini Eylül 2009'dan bu yana İSO 9001:2008 Kalite Yönetim anlayışı ile gerçekleştirmektedir. Sınıflarının perdelerinden kürsüsüne, akıllı tahtalarından, projeksiyonundan internet hatlarına, oturma alanlarından güvenlik kameralarına, havlu ve tuvalet kâğıtlarından anti bakteriyel köpüğe, hizmetlisinden güvenlik elemanına kadar çağdaş bir okulda olması gereken her türlü unsur okulumuzda sağlanmaya çalışılmıştır. Bu çerçevede okulumuzda 5 temizlik personeli, 1 güvenlik elemanı hizmet vermektedir. Temizliğe büyük önem veren ve bu konuda çok hassas olan okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz eğitim öğretime açıldığı yıldan beri kendi öğretmenlerimizce hazırlanan deneme sınavlarına; kitap okuma alışkanlığı kazandırma çalışmalarına; sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara önem vermiştir. ilk mezunlarını %72"lik yükseköğretime yerleştirme oranı ile 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında vermiştir. 2009-2010 mezunlarımızın %62'si, 2010-2011 yılında % 83.76'sı, 2011- 2012 yılında ise % 89'u, 2012-2013 yılında %77.86 ,,sı ve 203-2014 yılında ise %75'i 4 yıllık bir yükseköğretim kurumuna yerleşmiştir.

Türkiye'nin aydınlık geleceği için aydın bireyler yetiştirmek vizyonuna sahip olan Ayyıldız Anadolu Lisesi, öğrencilerinin akademik başarılarını gerçekleştirmenin yanında onlara sağlıklı bir kişilik kazandırmayı da en baştan beri önemsenmiştir. Bunun için öğrencilerinin her türlü sorunu ile velileriyle işbirliği içinde ilgilenmiş; bu sorunların çözülmesinde, eğitim öğretim ortamının daha nitelikli hale getirilmesinde bütün imkânlarını kullanmıştır.

Öğrencilerin akademik süreçlerini olumsuz etkilememesi, ileriki yaşamlarındaki sosyal ilişkilerinde aşılamayacak olumsuz ve derin izler bırakmaması için onlara kendilerini daha rahat ve bulunmaktan mutluluk duyacakları bir ortam oluşturmayı amaçladık. Böylece, Okul başarımızı, okuldaki huzurumuzu artırmayı amaçlayan "Okulum, Benim Evim" adlı ekibimizi kurduk.

Bu ekibimizin raporu doğrultusunda, koridordaki uygun alanlara oturma grupları ve koltuklar yerleştirmeyi, bu alanları ve bunun dışındaki uygun yerleri velilerin de desteği ile süs bitkileri ile yeşillendirmeyi, süslemeyi, satranç bahçeleri oluşturmayı, internete bağlı bilgisayarlarla donatmayı; velilere yıl içerisinde öğrenci-veli ilişkileri üzerine seminer vermeyi öncelikli olarak planlayıp gerçekleştirdik

Ayyıldız Anadolu Lisesi, misyonu gereği günün gelişen ve değişen şartlarına ayak uydurarak öğrencisinin bir yükseköğretim kurumuna gitmesine, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetişmesine büyük önem vermektedir. Bundan dolayı, öğrencilerimizin özgüvene sahip, becerikli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, problem çözme yeteneğine sahip bireyler olmalarını sağlarken akademik gelişimlerinin de buna paralel olarak yükselmesini istemekte ve çalışmalarını bu çerçevede sürdürmeye devam etmektedir.

okul VİZYON Türkiye'nin Aydınlık geleceği için aydın bireyler yetiştirmek.

MİSYON Ayyıldız Anadolu Lisesinin misyonu, öğrencilerinin Cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyerek çağdaş dünyada kendi değerleri ile bir yer edinmesini sağlamaktır. Bundan hareketle BİZ, öğrencilerimizin akademik başarılarını sağlamak, onları hayata atıldıklarında sağlam kişilikleri ve başarıları ile ön plana çıkarmak için varız. Kökü mazide, yönü atiye dönük bireyler yetiştirmek hedefindeyiz.

BAŞARILAR Okulumuzun ÖSS yerleştirme oranı her yıl artmaktadır. En son 2012 yılı yerleştirme oranımız %89´dur. Okulumuz 2013 yılında Trafikte Gençlik Hareketi Trafik Olimpiyatlarında Türkiye Birincisi olmuştur. 5000 öğrencinin katıldığı Ankara Kur´an Meali Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 1.2.3.4.5.8.ve 11.´lik elde etmişlerdir.2012 Ahilik konulu şiir yazma yarışmasında Türkiye Birincisi okulumuz öğrencisi olmuştur. Yunus Emre konulu Makale yazma yarışmasında okulumuz öğrencisi Ankara 1.si olmuştur. okul
 • Öğretmen :36
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :572
 • Derslik :19
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.10 - 15.10
Adres

Yunus Emre Mah.Sezdirmez Sok. No 27 Pursaklar/ANKARA

Telefon

0.312.3284242

Fax

0.312.5273334

web

http://ayyildizanadolulisesi.meb.k12.tr

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız