Duatepe Anadolu Lisesi

Ankara / Polatlı

Duatepe Anadolu Lisesi
 • Duatepe Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 86.5288
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Duatepe Anadolu Lisesi Ankara ili Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Duatepe Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Duatepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Duatepe Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2008/2009 Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yaptırılmış ve Duatepe Lisesi adıyla eğitim öğretime başlanmıştır. Adını; Kurtuluş Savaşımızın en önemli savaşı olan ve Polatlı´da gerçekleşen Sakarya Savaşında ele geçirdiğimiz ilk tepe olan DUATEPE´den almıştır. Mustafa Kemal Atatürk´ün Başkomutan olarak yönettiği bu savaşta, Duatepe´nin alınmasıyla Türk Milletinin kaderi değişmiş ve bu olay düşmanı yurttan atmanın ilk adımı olmuştur. Açılışından itibaren kurucu müdür olarak Muhsin YAZAR´ın görev yaptığı okulumuzda, 17.02.2010 tarihinde ilk kadrolu müdür olarak atanan Halil ŞENSOYU olmuştur. 2014 yılında yeni müdürümüz Bülent DÖNMEZ göreve başlamıştır. İlçemizin en yeni lisesi olan okulumuz; kısa sürede tercih edilen bir lise olmuş, başarısı ve disipliniyle ön plana çıkmıştır. 2011/2012 Öğretim yılında Anadolu statüsü kazanan okulumuz, Duatepe Anadolu Lisesi adıyla ilk defa sınavla öğrenci almıştır. 2014/2015 Öğretim yılında Bütün Sınıflarımız Anadolu Statüsünde Eğitim Görecektir.
VİZYON :
Bilimsel düşünen, araştıran, farklı projelerle adından söz ettiren, çağdaş, insani değerlere saygılı bireyler yetiştirerek; mezun ettiği öğrencilerini kendi ve toplumsal gelişimini sağlayacak üniversitelere yerleştiren, aynı türdeki okullar içinde saygınlığı ve akademik başarısıyla adından söz ettiren eğitim kurumu olmaktır.
MİSYON :
Türk Milli Eğitimin temel esasları doğrultusunda öğrencilerini; değişime ve gelişime açık, değerlerini yaşayan ve yaşatan, Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, becerikli, bilgili, saygılı sosyal bireyler olarak yetiştiren eğitim kurumuyuz.
BAŞARI DURUMU:

Duatepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Duatepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gazi Mah. Karamustafa Cad. Polatlı / ANKARA

Tel: 0 (312) 622 35 49

Fax: 0 312 622 35 67

web: http://duatepeanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Duatepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Duatepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://duatepeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Duatepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Duatepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Duatepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Duatepe Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız