Çayırhan Anadolu Lisesi

Ankara / Nallıhan
Çayırhan Anadolu Lisesi
 • Çayırhan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 46.9929
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Çayırhan Anadolu Lisesi Ankara ili Nallıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çayırhan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çayırhan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çayırhan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   İlk mezunlarını verdiği bu binadan 1989 yılında T.E.K. ve Çayırhan   Belediyesi arasında yapılan protokol neticesi T.E.K. tarafından inşa ettirilen bugünkü binasına taşınmıştır.
            29.09.2001 tarihinde Elektrik ve Bilgisayar bölümlerinin açılması ile Çok Programlı Liseye dönüştürülmüştür ve Turgay Ciner Çok Programlı Lisesi adını almıştır. Yine M.E.B. ve Park Termik A.Ş. arasıda yapılan protokole göre alt yapısı (atölye, derslik ve araç-gereç) Park Termik A.Ş. ye ait olmak üzere var olan iki bölüme ilave olarak Hidrolik-Pnömatik, Tesviye ve Metal bölümleri ilave edilmiştir. Bu bölümler protokolde yer aldığı üzere genel lise binasına 4 km uzaklıkta bulunan Park Termik A.Ş. ye ait atölye ve dersliklerde olduğundan mesleki bölümlerde okuyan öğrencilerin taşınması ve öğle yemekleri Park Termik A.Ş. tarafından karşılanmıştır. Bu şirket ile kardeş kurum olarak protokol imzalanmış ve okul ihtiyaçlarının önemli bir bölümü şirket tarafından karşılanmıştır.
            2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren Bakanlık oluru ile Turgay Ciner Çok Programlı Lisesinin bünyesinde bulunan mesleki bölümler ile genel lisenin ayrılmasına karar verilmiş ve Çayırhan Termik Santrali tesisleri içinde bulunan binada mesleki bölümlerden oluşan Turgay Ciner Endüstri Meslek Lisesinin, Çayırhan merkezde bulunan binada ise genel lise bölümlerinden oluşan Çayırhan Lisesinin ayrı okullar olarak eğitim-öğretime devam etmeleri sağlanmıştır.
            Okulumuz 2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren Çayırhan Lisesi olarak  hizmet vermeye devam etmiştir.
            Orta öğretimde kalitenin artırılması, mesleki ve teknik öğretime daha fazla öğrencinin yönlendirilmesi amacıylagenel liselerin anadolu lisesine dönüştürülmesi veya mesleki  ve teknik eğitime devredilmesine dair yayınlanan 2010-30 nolu genelge kapsamında 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılından itibaren  okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür 
  Okulun Bulunduğu Yerleşim Yeri Hakkında Genel Bilgiler:
      Ankara İli Nallıhan İlçesine bağlı olan Çayırhan Beldesi Nallıhan’a 37 km, Beypazarı’na 23 km mesafede ve yaklaşık 10000 nüfusa sahip bir sanayi, maden, enerji ve turizm beldesidir. Belde sürekli göç alması ve sanayi kuruluşlarının olması nedeniyle günlük hareketli nüfus itibariyle 12000 insanın yaşadığı bir beldedir.
       Beldede Park Termik A.Ş. tarafından işletilen bir yer altı linyit işletmesi ve bir termik santral bulunmaktadır. Ayrıca Aklim tarafından bir sodyum sülfat tesisinin kurulma çalışmaları devam etmektedir.
        Genç ve aktif bir nüfusa sahip olan Beldede 2 ilkokul 1 ortaokul ve 2 lise bulunmaktadır.
VİZYON
Atatürk ilke ve inkılaplarının önderliğinde yüksek öğrenime giden yolda; 21. yüzyılın gerektirdiği tüm çağdaş donanıma sahip; *Katılımcı *yaratıcı *Çalışkan *Akılcı *Spor ve Sanatın önderliğine inanmış 1 *Bilimi ve barışı yaşama geçirmenin önemini kavramışOkul kültür vekimliğiyle övünen, yerel değerleri unutmadan evrensel değerleri kavramış “Bilgi Çağı” için tam donanımlı bireyler yetiştirmektir.
MİSYON
Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden Milli Eğitimin temel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, *Çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, araştıran, seçkin bireyler yetiştiren *Yenilik ve gelişmeleri takip eden *Çalışanların etkinlik ve verimliliklerini üst düzeye çıkaran * Türk milletinin milli ahlaki insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren *Hizmet alanların memnuniyetlerini artıran bir eğitim kurumu olmaktır.
BAŞARILAR

Adres: Çayırhan Mahallesi Aşağı Site İçi Zeki AKIN Sok. No57/6 ÇayırhanNallıhan / ANKARA

Tel: 03127961164

Fax: 03127960416

web: http://cayirhananadolulisesi.meb.k12.tr

Çayırhan Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çayırhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Çayırhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çayırhan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çayırhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çayırhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çayırhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çayırhan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız