Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak

Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi
 • Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 79.2321
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1993-1994 öğretim yılında Ali Naili Erdem Lisesi adıyla 63 öğrenci ile hizmete açılmıştır. 1995-1996 Öğretim yılında bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise açılmış fakat öğrenci yokluğu nedeniyle aynı yıl bu programa son verilmiştir. Aynı yıl Anadolu Lisesi faaliyete başlamış 2001-2002 Öğretim yılına kadar aynı binada faaliyetini sürdürmüştür. 2001-2002 Öğretim yılında Cumhuriyet Anadolu Lisesi adını alarak Gülveren mahallesine taşınmıştır.
Binanın işlevsellik kazanması amacıyla 2004-2005 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise açılmış; 90 öğrenci kontenjanı olmasına rağmen 32 öğrenci kayıt yaptırmıştır.
2005-2006 Öğretim yılında 12 sınıf ile Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi yeniden faaliyete başlamıştır. 2009 yılı Şubat ayında okulumuzun ismi Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.
VİZYON
Geçmişiyle ve kendisiyle barışık, hedeflerini belirlemiş, geleceğe umutla bakan, değişime ayak uyduran ve değişiklikler yaratan, ülkesine ve dünya ailesine yararlı bireyler yetiştiririz.
MİSYON
Biz; öğrencilerin değişen dünyada başarılı olması, topluma katkıda bulunması, sorumlu vatandaşlar olarak gelecekleri adına akademik, duygusal, fiziksel ve sosyal deneyimler kazanabilmeleri için yaşam boyu öğrenmenin niteliğini ve niceliğini yükseltmek için varız.
BAŞARILAR
24.08.2012 - 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı sonu itibariyle mezun olan 69 öğrenciden, 53 öğrencimiz bir yüksek öğrenim kurumuna yerleşmiştir. Böylece okulumuzun başarısı % 76,81 oranında gerçekleşmiştir.
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan 68 öğrencimizden 52´si üniversiteye yerleşmiş böylece okulumuzun üniversite yerleştirme oranı % 76 olarak gerçekleşmiştir.
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: ŞAHAP GÜRLER MAH. 1213. ESKİ 50. SOK. NO 54 MAMAK/ANKARA

Tel: 0312 373 12 18

Fax: 0 312 372 52 22

web: http://aneal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aneal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanı Ali Naili Erdem Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız