Başkent Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak
Başkent Anadolu Lisesi
 • Başkent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 32
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 90.2378
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Başkent Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Başkent Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Başkent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Başkent Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1966 Yılında halen 29 Ekim İlköğretim okulu olarak kullanılan binada, Balkiraz Lisesi adı ile öğretime açılan okulumuzun adı veli ve öğrencilerin isteği üzerine Başkent Lisesi olarak değiştirilmiş olup, 1973 yılından bu yana bulunduğumuz binada hizmet vermektedir. 
2007-2008 Eğitim Öğretim yılı 2. dönemden itibaren ek bina hizmete girmiş ve 18 adet derslik daha okulumuz bünyesine katılmıştır. 
2010- 2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuz Başkent Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür.
VİZYON
Başkent Anadolu Lisesi öğrenmenin öğrenildiği bir yer olacak. Başkent Anadolu Lisesi çağın gerektirdiği gelişen ve değişen öğrenme ihtiyaçlarını kaliteli programlarla karşılayacak. Her veli okuldan aldığı güvenle öğrenme sürecinin bir parçası olduğunun bilincine varacak. Okulumuz personeli görevlerini yaparken güven ortamı içinde kendilerinden emin olacak. Başkent Anadolu Lisesi´nde herkes daha iyiye, daha mükemmele ulaşma yarışı içinde olacak.
MİSYON
Başkent Anadolu Lisesi bütün öğrencilerinin bireysel bilgi, beceri ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak; bunları geliştirmek, çağın gerektirdiği donanıma sahip bireyler olmalarına yardımcı olmak için vardır. Sistemimizin temelinde öğrenci vardır. Demokratik yaşamın gereği olan farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz. Yaşadığımız öğrenme ortamını geliştirmek, öğrencilerimizin başarısını artırmak için teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanırız. Biz, birbirine karşı saygı ve güven duyan bir topluluğuz. Biz, öğrencinin bir birey olarak kendini tanımasına, yeteneklerini geliştirmesine ve çevresine uyum sağlamasına yardımcı olmak için varız. Biz, yeniliklere ve gelişmelere açığız. Biz, kendimize güveniyor ve "BAŞKENTLİ" olmaktan gurur duyuyoruz.
BAŞARILAR

Adres: TIP FAKÜLTESİ CADDESİ SARAYCIK SOKAK NO4 MAMAK / ANKARA

Tel: 0312319222

Fax: 03123192261

web: http://baskentanadolulisesi.meb.k12.tr

Başkent Anadolu Lisesi ile ilgili 32 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Başkent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Başkent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Başkent Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Başkent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Başkent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Başkent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Başkent Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız