Başkent Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak

Başkent Anadolu Lisesi
 • Başkent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 32
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 90.2378
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Başkent Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Başkent Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Başkent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Başkent Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1966 Yılında halen 29 Ekim İlköğretim okulu olarak kullanılan binada, Balkiraz Lisesi adı ile öğretime açılan okulumuzun adı veli ve öğrencilerin isteği üzerine Başkent Lisesi olarak değiştirilmiş olup, 1973 yılından bu yana bulunduğumuz binada hizmet vermektedir. 
2007-2008 Eğitim Öğretim yılı 2. dönemden itibaren ek bina hizmete girmiş ve 18 adet derslik daha okulumuz bünyesine katılmıştır. 
2010- 2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuz Başkent Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür.
VİZYON
Başkent Anadolu Lisesi öğrenmenin öğrenildiği bir yer olacak. Başkent Anadolu Lisesi çağın gerektirdiği gelişen ve değişen öğrenme ihtiyaçlarını kaliteli programlarla karşılayacak. Her veli okuldan aldığı güvenle öğrenme sürecinin bir parçası olduğunun bilincine varacak. Okulumuz personeli görevlerini yaparken güven ortamı içinde kendilerinden emin olacak. Başkent Anadolu Lisesi´nde herkes daha iyiye, daha mükemmele ulaşma yarışı içinde olacak.
MİSYON
Başkent Anadolu Lisesi bütün öğrencilerinin bireysel bilgi, beceri ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak; bunları geliştirmek, çağın gerektirdiği donanıma sahip bireyler olmalarına yardımcı olmak için vardır. Sistemimizin temelinde öğrenci vardır. Demokratik yaşamın gereği olan farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz. Yaşadığımız öğrenme ortamını geliştirmek, öğrencilerimizin başarısını artırmak için teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanırız. Biz, birbirine karşı saygı ve güven duyan bir topluluğuz. Biz, öğrencinin bir birey olarak kendini tanımasına, yeteneklerini geliştirmesine ve çevresine uyum sağlamasına yardımcı olmak için varız. Biz, yeniliklere ve gelişmelere açığız. Biz, kendimize güveniyor ve "BAŞKENTLİ" olmaktan gurur duyuyoruz.
BAŞARILAR
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2012 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Başkent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Başkent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: TIP FAKÜLTESİ CADDESİ SARAYCIK SOKAK NO4 MAMAK / ANKARA

Tel: 0312319222

Fax: 03123192261

web: http://baskentanadolulisesi.meb.k12.tr

Başkent Anadolu Lisesi ile ilgili 32 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Başkent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Başkent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://baskentanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Başkent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Başkent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Başkent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Başkent Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız