Tuzlucayır Anadolu Lisesi

Tuzlucayır Anadolu Lisesi
 • Tuzlucayır Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 79.7207
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Tuzlucayır Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tuzlucayır Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tuzlucayır Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tuzlucayır Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul 1974–75 öğretim yılında açılmıştır. Kuruluş yeri Ankara Mamak Süleyman Nazif İlkokulu’nda üçlü öğretimle ortaokul olarak açılmıştır. Çok hızlı öğrenci artışı nedeniyle Ankara Mamak Ortatepe ilkokulunda daha sonra şubeleri açılmıştır. Kasım 1976’da bugünkü binasına taşınmıştır.1976–77 Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının 24601 sayılı tel emriyle ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün 8-9-1976 gün ve 300/9033 sayılı yazılarıyla liseye dönüşmüştür. Okulumuz 2005-2006 öğretim yılında Anadolu Lisesi olmuştur ve 2006-2007 öğretim yılında düz lise kısmı kapanmıştır.
VİZYON
BİZ TUZLUÇAYIR ANADOLU LİSESİ OLARAK, İNSANA, DÜŞÜNCEYE, AHLÂKA, TARİHSEL VE KÜLTÜREL MİRASA SAYGIYA DAYANAN, BİR EĞİTİM ÖĞRETİM ANLAYIŞININ YAYILMASINA KATKIDA BULUNMAK; ÖZGÜVENİ YÜKSEK, ÖĞRENEN, BİLGİ VE BECERİ SAHİBİ, KENDİNİ GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ.
MİSYON
ATATÜRKÇÜ, İNSANCIL, ÜRETKEN, SORGULAYICI, YARATICI BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR HEDEFİMİZ. YÜZDE YÜZ BAŞARIDIR UFKUMUZ.
BAŞARILAR
Adres

AŞIK VEYSEL MAH. TIP FAKÜLTESİ CAD. NO 152 Mamak / ANKARA

Telefon

0312 364 31 04

Fax

0312 364 33 39

web

http://tuzlucayiranadolu.meb.k12.tr

Tuzlucayır Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tuzlucayır Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Tuzlucayır Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tuzlucayır Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tuzlucayır Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tuzlucayır Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tuzlucayır Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tuzlucayır Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız