Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi

Ankara / Çankaya

Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 129
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 466.9114
Yüzdelik Dilimi 1.27
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 466.9114 1.27
2021 - -
2020 - -
2019 - -
2018 - -
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
60

Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Alacaatlı Mah. 3464 Cad. No 10b Çankaya / Ankara

Tel:

Fax:

web: https://azizsancarfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi ile ilgili 129 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Zoraki Temsilci]

Sevgili Romalılar,
Öncelikle yazdıklarımı yeni okuyanlar için 0.82’lik mükemmel derecemle bu okulu tercih etmemekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anlıyorum. Daha önce de yazdığım gibi bu okulu tercih etmeyerek içinizden birine bu hakkımı lütfetmem birilerini rahatsız etmiş. Bir kişi de gelip teşekkür etmemiş.

Erman Ilıcak Fen Lisesi’ni tercih etmem ve burada iki okulu karşılaştırma yapmış olmam da dalga konusu olmuş. At gözlüklü bazı arkadaşlar da sadece kampüs için seçtiğimi düşünmüş.

Öngörüsü mükemmel bir öğrenci olarak en başından burasının Erman Ilıcak ile kıyaslama yapılmayacak bir okul olduğunu aşağılarda anlatmıştım. Bu okulun sadece 60 öğrenci alması ve Aziz Sancar ismini kullanması nedeniyle okulun ilk giriş puanı sunni olarak yükselmişti. Erman Ilıcak’ın ise 120 öğrenci alması ve Sincan sınırlarında olması nedeniyle herkes tarafından garanti görülmüştü.

Ancak ilk yerleştirme tercihlerinde Aziz Sancar’ın 466,91‘den sadece 467,13‘e çıkarak yarım puan bile artmamış olması, Erman Ilıcak’ın da 446,68’den 468,44’e çıkıp 22 puan birden yükselerek Aziz Sancar’ın da üzerine çıkması kendimi neden bu kadar beğeniyor olduğum konusunda size örnek olmuştur umarım. Canım kendim, iyi ki doğmuşum. Varlığım varlığınıza armağan olsun demek isterdim ama ne yazık ki varlığımı size çok gördüm. Haram zıkkım olsun.

4 yıl sonra Aziz Sancar..

2022-08-03 21:57
 
0
 
0
[Zoraki Temsilci]

Aşağıdaki Yaggg nick´li kullanıcının altındaki ´Erman ILICAK´la kıyas olmaz´ yorumunu görünce çok güldüm. :d Evet kıyas olmaz çünkü Erman ILICAK Fen Lisesi kampüsünü görünce Aziz Sancar Fen Lisesi size köy okulu gibi gelir. :d

0.82 derecemle Aziz Sancar´a girebilecekken Erman ILICAK´ı tercih ettim. Çocuklarınızdan birisine lütufta bulundum. Aziz Sancar adını oradan alırsanız abdesthaneleriyle birlikte elinizde güzel bir imam hatip kalır. :d Yine de siz bilirsiniz. 4 yıl sonrası için kendinize arkalardan yer bakınsanız iyi edersiniz. :d

2022-08-01 18:47
 
0
 
0
[Yaggg]

Erman ılıcak fen kazandım bu okula nakil yaptım tutarsa ermana mi azize mi gitmeliyim çok ikilemdeyim sizce ?

2022-07-31 10:40
 
0
 
0
[LGS. liler]

Ulasim tum okullar icin çok önemli

2022-07-28 23:04
 
0
 
0
Reklam
[Veli ]

Erkek öğrencilere pansiyon olmamasına rağmen ve servis olanakları belirsiz olmasına rağmen 1.27 ile kapatmış ,evt yeni ama 1.27 ile hızlı bir giriş yapan bu lisenin ilerde çok daha hızlı yükseleceğini düşünüyorum , bu liseye girebilen bence pişman olmayacak .

2022-07-27 09:45
 
0
 
0
[X.....]

Yerini beğenmedim üstelik köklü değil, öğretmen kalitesi belli değil durumu ilk mezunlarını verdikten sonra belli olur

2022-07-26 23:46
 
0
 
0
[Remzi]

Olmaz diye bisey yok. belki gelecekte A feni geçecek. Haklı olabilirsiniz. Belki de başka bir okul A feni geçecek. Belki de kimse A feni geçemeyecek. Hepsi mümkün.

2022-07-26 21:52
 
0
 
0
[Remzi]

Algılara kapılmayın eve yakın veya ulaşımı rahat okulları tercih etmelisiniz. Okullar hemen hemen aynı ve hepsi iyi.

2022-07-26 17:30
 
0
 
0
[lisee]

Yeni açılan fen liseleri yerine Ankara´nın köklü okullarını tercih etmenizi öneriyorum. Sırasıyla AFL-AAAL-GAL-AAL deneyebilirsiniz...

2022-07-26 13:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 193

Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

Yenimahalle Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 200

Hasan Hüseyin Akdede Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 852

Polatlı Tobb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 235

Ankara Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi kaç puan 2023 466.9114
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://azizsancarfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız