Kızılcahamam Anadolu Lisesi

Kızılcahamam Anadolu Lisesi
 • Kızılcahamam Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kızılcahamam Anadolu Lisesi Ankara ili Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kızılcahamam Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kızılcahamam Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kızılcahamam Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Kızılcahamam Anadolu Lisesi 1994-1995
Eğitim ve Öğretim yılında açılmıştır.Okulumuz açıldığında kendisine ait bir binası olmadığından Kızılcahamam Lisesi Hüseyin Kızılırmak binasının üst katında eğitim ve öğretime başlamış,bir yandan da şu an kendisine ait olan binasının yapımı devam etmiş,bir yıl sonra da kendi binasına taşınmıştır.Şu anda kendi binasında eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Okulumuz 24 dersliklidir.
OKULUMUZUN FİZİKİ DURUMU
Okulumuz Anadolu Lisesi,Akçay Mahallesi Yetiştirme Sokak No:22 adresinde bulunmaktadır.Ankara-İstanbul E-5 karayolunun sağ tarafında,modern yapısı ile dikkat çeker.24 dersliklidir. Fizik, Kimya,Biyoloji ve Fen, Bilgisayar laboratuvarları,çok amaçlı salonu, mutfağı,ve çok geniş öğrenci bahçe alanı,sportif imkan ve alanları mevcut bulunan donanımlı bir okuldur.2009-2010 öğretim yılında 351 öğrencisi vardır. Okulumuzda Normal eğitim sürdürülmektedir. Sabahçı-Öğlenci durumu yoktur.Okulumuzun Öğretmen ve idari kadrosu tamdır.Boş geçen dersleri yoktur.
OKULUMUZUN AMAÇ VE HEDEFİ
Okulumuzun ana ilkesi Üniversiteye öğrenci hazırlamaktır.Bununla beraber Yabancı dil eğitimine de geniş yer verilen bir okuldur. Okulumuza Merkezi sistem sınav ile öğrenci kaydı yapılmaktadır.2005-2006 Eğitim ve öğretim yılından itibaren Türkiye´nin tüm illerinden tercih yapan öğrencilerden yeterli puanı alan öğrenciler okuyabilmektedir.Okulumuzun sınıfları azami 30 kişlik olmaktadır. Lise ikinci sınıftan itibaren öğrenciler alanlara ayrılmakta ve sınıf mevcutları 10-15 kişilik hale gelmektedir.2008-2009 öğretim yılında Lise birinci sınıf kontenjanı 120 öğrenci olmuştur.Yani 30 ar kişilik 4 sınıf olarak yeni öğrenci alınmıştır.Muhtemelen bundan böyle her yıl 120 yeni öğrenci alınacaktır. Bugüne kadar vermiş olduğu mezunlarının %90´lara varan oranlarda çok büyük bir çoğunluğu Türkiye´nin en seçkin Üniversitelerini kazanmışlar, bu okullardan mezun olmuşlar ve halen okumaktadırlar.2007- 2008 Öğretim yılında ÖSS ´de ilk 100 giren 2 öğrencimiz olmuştur. Bu anlamda Kızılcahamam´da ilk defa Türkiye başarısının çok üzerinde bir başarı elde eden okulumuz Anadolu Lisesi başarısı ile iftihar etmektedir.
Vizyon:
Kızılcahamam Anadolu Lisesi´ni tüm paydaşların katılımıyla, AB normlarına eşdeğer eğitim kalitesi sunan, sınav kazandırma oranının yüksekliğiyle adından söz ettiren, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle fark edilen, katılımcı, duyarlı ve paylaşımcı bireyler yetiştiren, modern ve güçlü bir eğitim kurumu haline getirmektir.
Misyon:
Kızılcahamam Anadolu Lisesi olarak biz, sevgi, saygı ve güven ortamında "Başarma Azmi" ve " Geleceği Şekillendirme Sorumluluğu" ile mükemmele ulaşmak için çalışan, sürekli gelişime öncü ve yeniliklere açık olan, Türk Milletinin milli, manevi ve ahlaki değerlerine bağlı, paylaşımcı, katılımcı, özgüveni gelişmiş, Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, sosyal kişilikli bireyler yetiştirmek için varız.
Başarılar:
OKULUMUZDAN 2015 YILINDA 65 ÖĞRENCİ MEZUN OLMUŞTUR. TERCİH YAPAN 50 ÖĞRENCİMİZDEN 42 ÖĞRENCİMİZ YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINI KAZANMIŞTIR. BAŞARI ORANI: % 65.
2014 Mezunları % 64 , 2013 Mezunları %64 Yerleştirme 2012 Mezunları %75 Yerleştirme 2011 Mezunları %76 Yerleştirme 
Adres

AKÇAY MAH. REMZİYE ÖZTOPRAK SOKAK NO19

Telefon

3127360039

Fax

3127361148

web

http://kizilcahamamanadolulisesi.meb.k12.tr

Kızılcahamam Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kızılcahamam Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Kızılcahamam Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kızılcahamam Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kızılcahamam Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kızılcahamam Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Kızılcahamam Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız