Genç Osman Anadolu Lisesi

Ankara / Keçiören

Genç Osman Anadolu Lisesi
 • Genç Osman Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 57.2223
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Genç Osman Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Genç Osman Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Genç Osman Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Genç Osman Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1995 yılında 21 derslikli ortaöğretim okulu olarak planlanan okul inşaatı 1998 yılında tamamlanmıştır. Okulumuz 1999- 2000 Eğitim- Öğretim yılında ilk açıldığında UFUKTEPE LİSESİ iken daha sonra 29.09.1999 tarih ve 2508 sayılı Bakanlık Onayı ile GENÇ OSMAN LİSESİ olarak değiştirilmiştir. Önceki yıllarda okulumuzun alt katında İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce mahalle halkına okuma- yazma, el beceri ve el sanatları kursları açılmış ve halkın katılımı sağlanmıştır. 
2001 yılında resim atölyesi açılmış olup, 2010 yılında 20 adet şövale temin edilmiştir. 
2004-2005 öğretim yılında Bilgisayar Laboratuvarı kurulmuştur. 
2007-2008 öğretim yılında sınıf sistemine geçilmiştir. 
2008- 2009 öğrettim yılında okulumuz Kütüphanesi hem mekan olarak genişletilmiş, hem de kitap sayısı bakımından önemli ölçüde zenginleştirilmiştir. 
2008- 2009 öğretim yılında Fizik ve Kimya Laboratuvarları, 2009-2010 öğretim yılı sonunda da Biyoloji Laboratuvarı yenilenmiştir. 
2010- 2011 Öğretim yılında öğrenci meclisi odası meclis üyelerine tahsis edilmiştir 
2010-2011 Öğretim yılında artan öğretmen sayısı nedeniyle tekrar sınıf şube sistemine geçilmiştir. 
2012/2013 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülerek Genç Osman Anadolu Lisesi ismini almıştır. 
2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesine 300 öğrenci kaydı yapılmıştır. 
Okulumuzda öğretim süresi 4 (dört) yıldır. Kız-Erkek karma ve gündüzlüdür. Yabancı diller İngilizce ve Almanca´dır. Okulumuzda Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ile Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği aynen uygulanır. Okulumuzda ortak sınavlar kapsamında Performans Ölçme ve Değerlendirme Sınavları yapılır.  Bu süreç zarfında bütün öğrencilerin isimleri kapalı tutularak tam  objektiflik sağlanmaya çalışılır. Bu yıldan itibaren okulumuzda akademik başarıyı artırıcı telafi ve takviye programları uygulanarak hafta içi ve hafta sonu kurslar açılması ve disiplin ile devamı planlanmıştır.
Okulumuzda Eğitsel etkinliklerle (sosyal-kültürel-sanatsal-sportif) öğrencilerin sosyal gelişimlerine ortam hazırlanır ve desteklenir. 2015/16 Eğitim-öğretim yılında öğrenci kulüp sayımızı 62 ye yükselterek bütün öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincine sahip olmaları ve bu görev için de planlama takip ve sonuç kısımlarında öğretmenlerimiz ile birebir çalışmaları planlanmıştır.
Yaklaşık 250 öğrenci kapasiteli toplantı salonumuzda öğrencilerimizin tören, sergi ve gösteri çalışmaları bütün öğrenci ve velilere sergileme şansı verilecektir. Görsel Sanatlar çalışma odasında istekli ve yetenekli öğrencilere boş zamanlarında çalışma imkanı sağlanarak rehber öğretmenlere nezaretinde bir çok deneyimi öğrenme ve Müzik çalışmaları ile de yeteneklerini bizler ile paylaşma ortamları oluşturulmuştur.
        Okulumuzda üç Rehber öğretmen görev yapmaktadır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin gerek duydukları bütün konularda mesai saatlerinde danışmanlık görevi için özel görüşme ortamları sağlanmıştır.
        Okulumuzda çevresel risk faktörleri en aza indirilmiştir. Uzun yıllardır okulumuzda herhangi bir polisiye olay olmamıştır. Öğrenci disiplin cezalarını gerektirici yanlış hareketlerde sadece uyarı ve kınama kapsamlarında sınırlı kalmaktadır.
        Okulumuzda bir müdür, üç müdür yardımcısı, yetmiş iki öğretmen ve beş yardımcı hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzda bir spor salonu, bir resim atölyesi, üç fen laboratuvarı, üç rehberlik servis odası, 33 sınıf ve bir konferans salonu bulunmaktadır.
        Okulumuzun ulaşım konusunda sıkıntısı yoktur. Belediye otobüsü(255 numaralı) ,dolmuş(Sıhhıye-Kuşcağız) ve Ankara’nın birçok semtinden gelen öğrenci servislerimiz vardır. Servis fiyatlarımız her yıl Ankara Valiliğinin açıklamaları ile belirlenmektedir.
        Okulumuzda ders saatleri 08.00 / 14.45 arasında olup öğle arası 45 dakika olarak belirlenmiştir. Veli özel isteği yok ise öğrencilerin öğle arasında okuldan ayrılmalarına izin verilmemektedir. Öğrencilerimiz yeme-içme ihtiyaçlarını evden getirebilecekleri gibi devamlı açık olan ve denetlenen okul kantininden de sağlayabilmektedir.
Okulumuzda öğrenci kıyafetleri siyah –gri pantolon/etek ve üzeri beyaz lakos/gömlek olarak belirlenmiştir.
        Okulumuzda birçok başarı elde etmiş öğrencimiz vardır. Özellikle TUBİTAK proje yarışmalarına katılım sağlanmış ve iki kez ödül alınmıştır. Sporda Hentbol branşında Dünya Altıncılığı, bir Türkiye birinciliği, bir Türkiye ikinciliği, iki Türkiye beşinciliği, Badminton branşında bir Türkiye üçüncülüğü, Atletizm de bir Türkiye 12.liğimiz ,Müzik yarışmalarında iki Ankara birinciliğimiz ve üniversite sınavlarında yüzde kırk dörtlük yerleşme başarısı gururlarımızdandır.
        Sayın veli ve değerli öğrencimiz; yukarıda paylaşmaya çalıştığımız okul bilgilerimizi bizzat kendinizin görmesi en iyi karar olacaktır. Önemli bir karar vereceğiniz bu dönemde, sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Bu yıl, başarılarımızı daha büyütmek ve güvenli ortamımızı daha fazla öğrenci ile  paylaşmak için, yaklaşık 408 yeni öğrenciye kayıt ortamı sağladık, Umarım sizleri de aramızda görürüz. Hepinize yüksek başarılar ve mutluluklar dileriz.
Vizyon:
Gelecek kuşakların ,onuru,varlığı ,başarısı ve mutluluğu için çalışmaktır.
Misyon:
*Eğitim-öğretim faaliyetlerinde eğitim teknolojilerini en iyi şekilde kullanabilen , *Her zaman öğrenci merkezli eğitimi benimsemiş, *Öğrencilerin etkin olarak eğitim faaliyetlerine katılabileceğine inanan, *Bilimsel düşünmenin değerli olduğunu bilen , *Kendisini sürekli geliştiren ,güçlü güvenilir kadromuz ,tüm öğrencilerin değerli olduğunu bilir.
Başarılar:
1-Tübitak: 2008/2009 Bölge Finaline Katılım 2009/2010 Bölge Finaline Katılım 2011/2012 Bölge Finaline Katılım 2-Spor: 2010/2011 Yılı Ankara Genç Kızlar Kros 3.Lüğü 2010/2011 Yılı Bölge Yarışları Genç Kızlar 11.Liği 2011/2012 Yılı Ankara Genç Kızlar Kros Ankara 2.liği. 2011/2012 Yılı Gruplar Genç Kızlar Kros Bölge 2.liği. 2011/2012 Yılı Türkiye Genç Kızlar Türkiye 9.luğu. 2012/2013 Yılı Genç Kızlar Ankara 2.liği.Grup 1.liği 2012/2013 Yılı Genç Erkekler Ankara2.liği.Grup 1.liği 3-Sosyal Sorumluluk Projelerimiz. 2010/2011/2012 yılları Yılı Keçiören Belediyesi Huzur evi ile ortaklaşa Yaşlılar ile beraber çalışması. 2010/2011/2012 yılları ağaç dikim seferberliği .
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Genç Osman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Genç Osman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kanuni Mahallesi Ümitova Caddesi No7 Keçiören / Ankara

Tel: 0312 581 05 38

Fax: 0 312 581 05 23

web: http://gencosmananadolulisesi.meb.k12.tr

Genç Osman Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Genç Osman Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Genç Osman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gencosmananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Genç Osman Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Genç Osman Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Genç Osman Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Genç Osman Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız