İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi

Ankara / Keçiören
İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi
 • İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 36.8288
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuz 1968-1969 öğretim yılında , İncirli ilkokulunda 1 müdür ve 1 öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır.1970 - 1971 öğretim yılında mevcut binasına taşınmıştır. Bu öğretim yılından itibaren Orta okul olarak eğitim öğretime başlamış , 1974 -75 öğretim yılında Liseye dönüşmüş , böylece bünyesinde orta okul ve lise birlikte yürütülmüştür.
1993 - 1994eğitim öğretim yılı sonunda lise bünyesindeki orta okul kısmı kalkmıştır.
1993 - 1994 eğitim öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü açılmıştır. Bu bölüm ilk mezunlarını 1996 - 1997 yılında vermiştir. Yabacı Dil Ağırlıklı Lise bölümü  2007-2008 Eğitim öğretim  yılı sonunda kaldırılmıştır. 2011- 2012 Eğitim öğretim  yılı sonuna kadar Genel  Lise olarak eğitim öğretime devam etmiştir. 2012 Mayıs ayı itibariyle Anadolu lisesi olmuştur. Halen İncirli Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretim devam etmektedir.
Okulumuzun adı Keçiören İncirli Mahallesinden gelmektedir.
Vizyon:
İstiyoruz ki; Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini iyi gözlemleyip ortaya çıkarabilelim. Okulumuz fiziki şartlar ve insan kaynakları bakımından en iyisi olsun. Öğrenme, okulumuzda temel ihtiyaç kabul edilsin. Okul toplumunun bireyleri, her gün daha iyiye ulaşma çabası içinde olsunlar. Öğretmenler ve öğrenciler, birbirlerinin öğrenme ve gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın. Her veli öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, okula güvensin. Okul toplumunun bireyleri gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar, bu konuda korku ve endişe duyguları olmasın. Okulumuz fikri hür , vicdanı hür , irfanı hür nesiller yetiştiren bir okul olsun. Okulumuz sürekli yeniliklerle gelişsin. Tüm çalışmalarımız, başarılarımız davranışlarımız çevreye örnek olsun.
Misyon:
Tüm öğrencilerimizin Atatürk İlkelerine bağlı, cumhuriyet değerlerine sahip olmanın bilinciyle değişim ve gelişmeleri doğru algılayıp, yorumlayan ve geliştirebilen , insan haklarına saygılı, öğrenmeyi öğrenen , bilgili , becerili , kendini tanıyan ve kendine güvenen, toplumsal bilinci gelişmiş,hoşgörülü , doğayı ve insanı seven , bireysel farklılıklarına göre eğitim alabilen mutlu bireyler olarak yetişmelerine önderlik etmek için varız.
Başarılar

Adres: Emrah Mahallesi Yunus Emre Caddesi No 78 İncirli Keçiören Ankara

Tel: 03123216102

Fax: 03123524272

web: http://incirlial.meb.k12.tr

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız