İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi

Ankara / Keçiören

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi
 • İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 36.8288
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1968-1969 öğretim yılında , İncirli ilkokulunda 1 müdür ve 1 öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır.1970 - 1971 öğretim yılında mevcut binasına taşınmıştır. Bu öğretim yılından itibaren Orta okul olarak eğitim öğretime başlamış , 1974 -75 öğretim yılında Liseye dönüşmüş , böylece bünyesinde orta okul ve lise birlikte yürütülmüştür.
1993 - 1994eğitim öğretim yılı sonunda lise bünyesindeki orta okul kısmı kalkmıştır.
1993 - 1994 eğitim öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü açılmıştır. Bu bölüm ilk mezunlarını 1996 - 1997 yılında vermiştir. Yabacı Dil Ağırlıklı Lise bölümü  2007-2008 Eğitim öğretim  yılı sonunda kaldırılmıştır. 2011- 2012 Eğitim öğretim  yılı sonuna kadar Genel  Lise olarak eğitim öğretime devam etmiştir. 2012 Mayıs ayı itibariyle Anadolu lisesi olmuştur. Halen İncirli Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretim devam etmektedir.
Okulumuzun adı Keçiören İncirli Mahallesinden gelmektedir.
Vizyon:
İstiyoruz ki; Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini iyi gözlemleyip ortaya çıkarabilelim. Okulumuz fiziki şartlar ve insan kaynakları bakımından en iyisi olsun. Öğrenme, okulumuzda temel ihtiyaç kabul edilsin. Okul toplumunun bireyleri, her gün daha iyiye ulaşma çabası içinde olsunlar. Öğretmenler ve öğrenciler, birbirlerinin öğrenme ve gelişmesine yardımcı olmanın önemine inansın. Her veli öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, okula güvensin. Okul toplumunun bireyleri gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsunlar, bu konuda korku ve endişe duyguları olmasın. Okulumuz fikri hür , vicdanı hür , irfanı hür nesiller yetiştiren bir okul olsun. Okulumuz sürekli yeniliklerle gelişsin. Tüm çalışmalarımız, başarılarımız davranışlarımız çevreye örnek olsun.
Misyon:
Tüm öğrencilerimizin Atatürk İlkelerine bağlı, cumhuriyet değerlerine sahip olmanın bilinciyle değişim ve gelişmeleri doğru algılayıp, yorumlayan ve geliştirebilen , insan haklarına saygılı, öğrenmeyi öğrenen , bilgili , becerili , kendini tanıyan ve kendine güvenen, toplumsal bilinci gelişmiş,hoşgörülü , doğayı ve insanı seven , bireysel farklılıklarına göre eğitim alabilen mutlu bireyler olarak yetişmelerine önderlik etmek için varız.
Başarılar
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Emrah Mahallesi Yunus Emre Caddesi No 78 İncirli Keçiören Ankara

Tel: 03123216102

Fax: 03123524272

web: http://incirlial.meb.k12.tr

İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://incirlial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız