Etlik Anadolu Lisesi

Ankara / Keçiören

Etlik Anadolu Lisesi
 • Etlik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 72.4443
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Etlik Anadolu Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Etlik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Etlik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Etlik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Etlik Lisesi 1970 ders yılı başında lise ve ortaokul beraber olarak eğitim öğretime açıldı. İlk yıllarda normal öğretim yapılıyordu. Daha sonraki yıllarda lise sınıflarının sayısı arttığı için ikili öğretime geçildi ve ortaokula öğrenci kaydı yapılmadı. 1972-1973 öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. 1992 öğretim yılında ortaokul sınıfları okulun bünyesinden çıkarıldı ve tamamen lise öğrenimi vermeye başladı. 1991-1992 yılında Ders Geçme ve Kredili program uygulamaya kondu. 1993-1994 öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise programı ise 2007-2008 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının 22.05.2012 tarihli onayı ile 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren Ankara Keçiören Etlik Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime devam edecektir. Etlik Anadolu Lisesinde halen sınıf geçme sistemi uygulanmaktadır.
         Okula özel bir isim verilmemiş ancak bulunduğu semt sebebiyle Etlik Anadolu Lisesi adını almıştır.
         Okulun özelliği: Gündüz eğitimi veren devlet okuludur.
VİZYON
İletişim gücü yüksek ve gelişmiş bir kurum kültürüne sahip, bilgi çağının gerektirdiği özellikleri taşıyan ve uygulayabilen bireyler yetiştiren, sosyal ve kültürel alanlarda gelişmiş, örnek ve önder bir eğitim öğretim kurumu olmaktır.
MİSYON
Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, vatan ve millet sevgisiyle dolu, bilgi çağının gereklerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan, ruh ve bedence sağlıklı, kendisiyle ve toplumuyla barışık, öğrenmeyi ilke edinmiş başarılı bireyler yetiştirmektir.
BAŞARILAR
2013 ÖSYS sonuçlarına göre 97 öğrenci lisans, 10 öğrenci önlisans ve 8 öğrenci açıköğretim olmak üzere toplam 115 öğrenci bir yükseköğretim programına yerleşmiş olup başarımız %40,07 dir.
Başarı

Etlik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Etlik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Esertepe Mh. Gen. Dr. Tevfik Sağlam Cd. No182 06020 Keçiören/Ankara, Türkiye

Tel: (312) 321 19 19

Fax: (312) 323 17 87

web: http://etlikanadolulisesi.meb.k12.t

Etlik Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Etlik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Etlik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://etlikanadolulisesi.meb.k12.t), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Etlik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Etlik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Etlik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Etlik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız