Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
242 443 18 56
242 443 18 55
Adres Yeşilbayır Mah. Mektep Sok No5 Döşemealtı/ANTALYA
MEB logo Antalya / Döşemealtı
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi

http://antalyafenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 484.1872
Yüzdelik Dilimi 0.72
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Antalya ili Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Taban Puanı 484.1872 0.7200
2018 Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Taban Puanı 429.0592 0.8300
2017 Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Taban Puanı
494.4077 0.7600

VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli çağdaş, demokratik ve laik, ulusal değerleri koruyup geliştirecek evrensel değerlere ulaşmayı amaçlayan, ortak insanlık mirasına katkı yapma sorumluluğunu taşıyan bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, yaşadığı çevreye duyarlı bireyler olmalarını, sağlamaktır.

 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Öğrenci Sayısı : 500
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:10 - 15:20
 • Derslik Sayısı : 18
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Lojman Sayısı : 10
 • Lojman Bilgisi : Lojman okul bahçesinde olup, her katta 2 daire bulunan 5 katlı bir binadır.
 • Isınma Şekli : Okul binası klima ile pansiyon binası kalorifer ile ısıtılmaktadır.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Okulumuz 1997 yılında Antalya merkezde bulunan Kaleiçi mevkiinde eğitim öğretime başlamıştır. Antalya'nın ilk ve en başarılı fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır. Uzun yıllar ortalamasına bakıldığında Türkiye'deki tüm fen liseleri arasında 9. sırada yer almaktadır.Deneyimli kadrosu ve yeterli donanımıyla bu başarıyı daha ileri götürme azmi içerisindedir.

Döşemealtı İlçesi Yeşilbayır Mahallesi'ndeki yeni binasına 2003 yılında taşınmış olup, 33 dönüm üzerine kurulu okul arazisinde eğitim faaliyetine devam etmektedir.

Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen öğrenciler Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nde eğitim görmektedirler.Okulumuz fen alanları eğitimine dayalı dört yıllık yatılı ve karma eğitim vermektedir.Okulumuzun bulunduğu yer Antalya merkeze 20 km uzaklıkta olup yeni bir yerleşim yerindedir. Okul arazisi oldukça geniştir.Yeşillikler ve spor alanlarıyla kaplıdır. Şehir kirliliği ve gürültüsünden uzakta olup, öğrenciler rahat bir ortamda eğitim görürler.

Okulumuzun kuruluş amacı; zeka düzeyleri ile fen bilimleri alanına yüksek öğrenime hazırlamayı, matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi, öğrencileri araştırmaya yöneltmeye, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamayı, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi, öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dili öğrenmelerini sağlamaktır.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi öncelikle fen alanları ile ilgili yüksek öğretim kurumlarına öğrenci göndermek için kurulmuşsa da öğrencilerimiz daha çok yüksek öğretimde tıp ve mühendislikler gibi gelir durumları yüksek meslekleri seçmektedirler. Fen bilimleri alanında yüksek öğrenim yapmak isteyen öğrencilerimizin sayısı oldukça azdır. Bu alanları öğrenciler iş, gelir sıkıntısı ve gelecek kaygısıyla çok fazla tercih etmemektedirler.

Ülkemizde ve bölgemizde diğer okullara model olmak, yaptıkları merak edilen, ilgi duyulan ve tercih edilen bir okul olmak için çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu çalışmamızın odağında amaçlarımıza temel oluştururken, farklılıkları dikkate alıyoruz ve bunun bir zenginlik olduğuna inanıyoruz.Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi olarak öğrencilerimizin, fiziksel, sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, ilgi ve yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak ortamları hazırlamak gibi önemli bir görevi üstlenmiş bulunmaktayız.

2018 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Öğrencilerimiz Türkiye?nin en başarılı ve saygın üniversitelerine yerleşmeyi başardı. Bazı öğrencilerimiz, Türkiye sıralaması iyi olduğu halde önümüzdeki yıl hedeflerindeki üniversiteye yerleşebilmek için tıp ve mühendislik fakültelerine yerleşebilecekleri halde bu yıl tercih hakkını kullanmamıştır.
 • ** 41 TIP FAKÜLTESİ
 • ** 28 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
 • ** 7 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
 • ** 1 ECZACILIK FAKÜLTESİ
 • ** 1 HUKUK FAKÜLTESİ
 • ** 3 MİMARLIK
 • ** 1 PSİKOLOJİ

2018 Üniversite Başları Durumunu İnceleyin

Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi olarak; Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, üniversite öğrenimlerinde daha büyük başarılara imza atmalarını temenni ediyoruz.
 • İlk 5 Binde 43
 • İlk 10 Binde 51
 • İlk 15 Binde 68
 • İlk 20 Binde 73
 • İlk 25 Binde 80
 • İlk 30 Binde 84
 • İlk 50 Binde 111 öğrencimiz yer almıştır.

2017 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: Türkiye´nin En Başarılı İlk 10 Fen Lisesi Arasında Yer Alan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Bu Yıl Yine Zirvedeki Yerini Koruyarak Düşlerinizi Gerçeğe Dönüştürmeye Devam Ediyor

 1. * 45 Öğrencimiz Tıp Fakültesi Fakültesi,
 2. * 23 Öğrencimiz Mühendislik Fakültesi,
 3. * 6 Öğrencimiz Diş Hekimliği Fakültesi,
 4. * 1 Öğrencimiz Mimarlık Fakültesi,
 5. * 1 Öğrencimiz Fizik Bölümü,
 6. * 1 Öğrencimiz Bilişim Sistemleri,
 7. * 1 Öğrencimiz Hukuk Fakültesi,
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 80 öğrencimiz ,Türkiye'nin en başarılı ve saygın üniversitelerine yerleşmeyi başardı. Bazı öğrencilerimiz, Türkiye sıralaması 12.000-15.000 arasında olduğu halde önümüzdeki yıl hedeflerindeki üniversiteye yerleşebilmek amacıyla tıp ve mühendislik fakültelerine yerleşebilecekleri halde bu yıl tercih hakkını kullanmamıştır.

Türkiye'nin ilk 10 Fen Lisesi arasında yer alan; Akdeniz Bölgesi'nin en iyi Fen Lisesi olan Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Türkiye sıralamasında da en yüksek yüzdelik dilimi ile öğrenci alan Fen Lisesi olarak başarılarına bu yılda yenilerini ekleyerek zirvedeki yerini korudu.

Alanında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu, fiziki ve sosyal donanımı ve şampiyonlardan oluşan öğrencileri ile farklı bir vizyona sahip olan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, YGS 2017'de Türkiye sıralamasında ilk 100'de 1; ilk 1000'de 14 öğrenci; ilk 5000'de 30 öğrenci; ilk 10.000'de 55 öğrenci ile Antalya'da büyük başarı elde etti. LYS 2017'de ilk 1000'de 15 öğrenci ile bu başarısını devam ettirdi.

Üniversiteye yerleşme başarılarının yanı sıra gerek yurt içi ve gerek yurt dışında yapmış olduğu projeleri ve olimpiyat dereceleri ile adından sıkça söz ettiren AYZÖFL, bir öğrencinin akademik başarısının yanında sosyal alanda da başarılı olabileceğini kanıtladı.

2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı:
 1. * 44 TIP FAKÜLTESİ
 2. * 13 MÜHENDİSLİK
 3. * 2 DİŞ HEKİMLİĞİ
 4. * 1 MİMARLIK
 5. * 3 TEMEL BLİMLER
 6. * 1 HUKUK
 7. * 1 İŞLETME
 8. * 1 EKONOMİ

Pansiyon Genel Bilgileri
 • ** Okulumuz pansiyonu kız ve erkek yatılı olup kapasitesi 228'dir. Bunun 114**ü erkek, 114**i kız öğrenciler için ayrılmıştır.
 • ** Tüm odalar 6 kişiliktir. Toplam 34 odadan oluşmaktadır. Bunun 17 tanesi kızlar için 17 tanesi erkekler için ayrılmıştır.
 • Tüm katlarda bir etüt odası bulunmaktadır. Etüt odaları 16 kişiliktir. Odalar 2008 yılından itibaren öğrenci velilerimizin desteği ile yeni oda tipindedizayn edilmiştir. Bunda yer laminant, ahşap dolaplar, çalışma masası vesandalyeleri ve kitaplıktan oluşmaktadır. 2015 yılına ise tüm kapakdolapları raylı sistemden kilitli kapak sistemi haline getirilmiştir.
 • ** 2013 yılında yapılan halı sistemi 2015 yılında daha kullanışlı ve kaliteli bir halı sistemine geçilmiştir.
 • ** Kız ve er kekler tarafında birinci katlarda öğrencilerimizin serbest zamanlarını geçirebileceği TV odaları vardır. Burada etkileşimli tahta da mevcuttur.
 • ** Etütler okul derslik binası sınıflarında yapılır.
 • ** Yatakhanede çamaşırhane bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşırlarını ev tipi makinelerde yıkamaktadır. Aynı zamanda ev tipi kurutma makinelerinde kurutmaktadır. Okulun sanayi tipi çamaşır makinesi ve kurutma makinesiolup isteyen öğrenciler pansiyon görevlisine vererek çamaşırını yıkayabilir.
 • ** İkinci ve üçüncü katta banyo bulunup 1. Kattaki öğrenciler 2.kattaki banyodan yararlanmaktadır.
 • ** Yaz aylarında 24 saat sıcak su imkanı varken kışın etüt sonrasında saat 09:00 dan sonra sıcak su verilmektedir.
 • ** Her katta arıtma sistemi bulunup öğrencilerimiz sıcak ve soğuk su teminin
 • buradan yapabilir.
Değerlerimiz
 • * Adalet, eşitlik, özgürlük, hoşgörü, saygı ve sevgi gibi evrensel değerler; bizim temel değerlerimizdir.
 • * Başarı bir alışkanlıktır ve ömür boyu süren bir yolculuktur.
 • * İç disiplin ve özgüven bir hayat tarzıdır.
 • * Veli; bizim elçimiz, destekçimiz ve yönetim ortağımızdır.
 • * Takım çalışmasını gerçekleştirmek, başarmaktan daha değerlidir.
 • * Öğrenci tüm faaliyetlerin merkezindedir.
 • * Sürekli değişim, kesintisiz öğrenmeyi gerektirir.
 • * Eğitimde fırsat eşitliği; öğrencilere ilgi ve yeteneklerine göre öğrenme imkanı sunulmasıdır.
 • * Öğrenciler fen ve matematik alanında yüksek öğrenime hazırlanır.
 • * Öğrencilere çok yönlü, eleştirici, yaratıcı, yapıcı, mantıklı ve analitik düşünme becerisi kazandırılır.
 • * Bilimin önemini kavramış, bilimsel çalışan ve bilimsel iletişim kuran, bilimi kullanan, toplumsal ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan ve bu gelişmelere katkıda bulunan, görev ve sorumluluk bilinci taşıyan, bilgili, deneyimli ve yetenekli bireyler yetiştirilir.
 • * Öğrenciler, iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak hayata hazırlanır.
 • * Sürekli ve sağlıklı iletişim, kurum kültürünün özünü oluşturur.
 • * Zamanı etkin ve verimli kullanmak önemlidir.
 • * Şeffaflık esastır.
 • * Atatürk Devrimleri´ne inanırız.
 • * İnsanları suçlamaz, sadece süreçleri uygularız.
 • * Akıl ve bilim rehberimizdir.
 • * Öğretimin yanında eğitimi de önemseriz.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin başarılarını, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 242 443 18 56
Okulun Faxı: 242 443 18 55
Okulun Adresi: Yeşilbayır Mah. Mektep Sok No5 Döşemealtı/ANTALYA

Bu okula 61 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Antalya Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Havva-Sedat Avcıoğlu Fen Lisesi Merkezi Sınav 436.6578 6.30
Aksu Fen Lisesi Merkezi Sınav 454.5851 3.77
Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi Merkezi Sınav 426.0968 7.98
Hüseyin Girenes Fen Lisesi Merkezi Sınav 461.2636 2.96
İbrahim Bedrettin Elmalı Fen Lisesi Merkezi Sınav 417.3953 9.48

Önemli: Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi taban puanı 2020 , Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi yorumları, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi nerede?, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi üniversite başarısı, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi formaları, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi adresi, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+