Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi

Antalya / Döşemealtı

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
  Ekle
 • 137
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 461.7041
Yüzdelik Dilimi 0.64
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Antalya ili Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 461.7041 0.64
2020 468.4765 0.67
2019 484.1872 0.72
2018 429.0592 0.83
2017 494.4077 0.76
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
180
2019
120
2018
120
Okulumuz 1997 yılında Antalya merkezde bulunan Kaleiçi mevkiinde eğitim öğretime başlamıştır. Antalya'nın ilk ve en başarılı fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır. Uzun yıllar ortalamasına bakıldığında Türkiye'deki tüm fen liseleri arasında 9. sırada yer almaktadır.Deneyimli kadrosu ve yeterli donanımıyla bu başarıyı daha ileri götürme azmi içerisindedir.

Döşemealtı İlçesi Yeşilbayır Mahallesi'ndeki yeni binasına 2003 yılında taşınmış olup, 33 dönüm üzerine kurulu okul arazisinde eğitim faaliyetine devam etmektedir.

Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen öğrenciler Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nde eğitim görmektedirler.Okulumuz fen alanları eğitimine dayalı dört yıllık yatılı ve karma eğitim vermektedir.Okulumuzun bulunduğu yer Antalya merkeze 20 km uzaklıkta olup yeni bir yerleşim yerindedir. Okul arazisi oldukça geniştir.Yeşillikler ve spor alanlarıyla kaplıdır. Şehir kirliliği ve gürültüsünden uzakta olup, öğrenciler rahat bir ortamda eğitim görürler.

Okulumuzun kuruluş amacı; zeka düzeyleri ile fen bilimleri alanına yüksek öğrenime hazırlamayı, matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi, öğrencileri araştırmaya yöneltmeye, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamayı, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi, öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dili öğrenmelerini sağlamaktır.

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi öncelikle fen alanları ile ilgili yüksek öğretim kurumlarına öğrenci göndermek için kurulmuşsa da öğrencilerimiz daha çok yüksek öğretimde tıp ve mühendislikler gibi gelir durumları yüksek meslekleri seçmektedirler. Fen bilimleri alanında yüksek öğrenim yapmak isteyen öğrencilerimizin sayısı oldukça azdır. Bu alanları öğrenciler iş, gelir sıkıntısı ve gelecek kaygısıyla çok fazla tercih etmemektedirler.

Ülkemizde ve bölgemizde diğer okullara model olmak, yaptıkları merak edilen, ilgi duyulan ve tercih edilen bir okul olmak için çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu çalışmamızın odağında amaçlarımıza temel oluştururken, farklılıkları dikkate alıyoruz ve bunun bir zenginlik olduğuna inanıyoruz.Değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştirmeyi amaçlayan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi olarak öğrencilerimizin, fiziksel, sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, ilgi ve yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak ortamları hazırlamak gibi önemli bir görevi üstlenmiş bulunmaktayız.

 • Okulumuz pansiyonu kız ve erkek yatılı olup kapasitesi 228'dir. Bunun 114**ü erkek, 114**i kız öğrenciler için ayrılmıştır.
 • Tüm odalar 6 kişiliktir. Toplam 34 odadan oluşmaktadır. Bunun 17 tanesi kızlar için 17 tanesi erkekler için ayrılmıştır.
 • Tüm katlarda bir etüt odası bulunmaktadır. Etüt odaları 16 kişiliktir. Odalar 2008 yılından itibaren öğrenci velilerimizin desteği ile yeni oda tipindedizayn edilmiştir. Bunda yer laminant, ahşap dolaplar, çalışma masası vesandalyeleri ve kitaplıktan oluşmaktadır. 2015 yılına ise tüm kapakdolapları raylı sistemden kilitli kapak sistemi haline getirilmiştir.
 • 2013 yılında yapılan halı sistemi 2015 yılında daha kullanışlı ve kaliteli bir halı sistemine geçilmiştir.
 • Kız ve er kekler tarafında birinci katlarda öğrencilerimizin serbest zamanlarını geçirebileceği TV odaları vardır. Burada etkileşimli tahta da mevcuttur.
 • Etütler okul derslik binası sınıflarında yapılır.
 • Yatakhanede çamaşırhane bulunmaktadır. Öğrenciler çamaşırlarını ev tipi makinelerde yıkamaktadır. Aynı zamanda ev tipi kurutma makinelerinde kurutmaktadır. Okulun sanayi tipi çamaşır makinesi ve kurutma makinesiolup isteyen öğrenciler pansiyon görevlisine vererek çamaşırını yıkayabilir.
 • İkinci ve üçüncü katta banyo bulunup 1. Kattaki öğrenciler 2.kattaki banyodan yararlanmaktadır.
 • Yaz aylarında 24 saat sıcak su imkanı varken kışın etüt sonrasında saat 09:00 dan sonra sıcak su verilmektedir.
 • Her katta arıtma sistemi bulunup öğrencilerimiz sıcak ve soğuk su teminin buradan yapabilir.
Değerlerimiz
 • Adalet, eşitlik, özgürlük, hoşgörü, saygı ve sevgi gibi evrensel değerler; bizim temel değerlerimizdir.
 • Başarı bir alışkanlıktır ve ömür boyu süren bir yolculuktur.
 • İç disiplin ve özgüven bir hayat tarzıdır.
 • Veli; bizim elçimiz, destekçimiz ve yönetim ortağımızdır.
 • Takım çalışmasını gerçekleştirmek, başarmaktan daha değerlidir.
 • Öğrenci tüm faaliyetlerin merkezindedir.
 • Sürekli değişim, kesintisiz öğrenmeyi gerektirir.
 • Eğitimde fırsat eşitliği; öğrencilere ilgi ve yeteneklerine göre öğrenme imkanı sunulmasıdır.
 • Öğrenciler fen ve matematik alanında yüksek öğrenime hazırlanır.
 • Öğrencilere çok yönlü, eleştirici, yaratıcı, yapıcı, mantıklı ve analitik düşünme becerisi kazandırılır.
 • Bilimin önemini kavramış, bilimsel çalışan ve bilimsel iletişim kuran, bilimi kullanan, toplumsal ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan ve bu gelişmelere katkıda bulunan, görev ve sorumluluk bilinci taşıyan, bilgili, deneyimli ve yetenekli bireyler yetiştirilir.
 • Öğrenciler, iyi bir insan, iyi bir vatandaş olarak hayata hazırlanır.
 • Sürekli ve sağlıklı iletişim, kurum kültürünün özünü oluşturur.
 • Zamanı etkin ve verimli kullanmak önemlidir.
 • Şeffaflık esastır.
 • Atatürk Devrimleri´ne inanırız.
 • İnsanları suçlamaz, sadece süreçleri uygularız.
 • Akıl ve bilim rehberimizdir.
 • Öğretimin yanında eğitimi de önemseriz.
2021 YKS Sonuçları Açıklandı. Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bizi gururlandırmaya devam ediyorlar. YKS EA Türkiye 28.si ve SAY Türkiye 35.si dereceleri ile bizleri gururlandırmıştır.

Her yıl yeni başarılara imza atan okulumuzdan YKS 2021'e 106 öğrenci girmiştir. Resmi olmayan sonuçlara göre, ulaşabildiğimiz öğrencilerimizin ilk 1000 dereceleri aşağıdadır. Öğrencilere ulaştıkça ve resmi veriler açıklandığında güncelleme yapılacaktır. Kendilerini, ailelerini, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi ailesini ve emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

PUAN TÜRÜ PUANI BAŞARI SIRASI 2020 YKS sonuçları 43 Mezunumuzun tıp fakültesini seçtiği yerleştirmelerde 20 Mühendislik, 4 Diş Hekimliği, 1 Eczacılık, 1 Moleküler Biyoloji ve Genetik, 1 Pilotaj, 1 Fizik, 1 Mimarlık, 1 İlköğretim Matematik olmak üzere toplam 73 öğrencimiz Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleşti.

2019 YKS sonuçlarında; ilk 1000'de 21, ilk 5000'de 45, ilk 10.000'de 68 öğrenci derece almış ve 44 öğrenci tıp fakültelerine, 33 öğrenci mühendislik fakültelerine yerleşmişlerdir. Öğrencilerimize, yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerine teşekkür ederiz.

2018 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Öğrencilerimiz Türkiye?nin en başarılı ve saygın üniversitelerine yerleşmeyi başardı. Bazı öğrencilerimiz, Türkiye sıralaması iyi olduğu halde önümüzdeki yıl hedeflerindeki üniversiteye yerleşebilmek için tıp ve mühendislik fakültelerine yerleşebilecekleri halde bu yıl tercih hakkını kullanmamıştır.

Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi olarak; Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, üniversite öğrenimlerinde daha büyük başarılara imza atmalarını temenni ediyoruz.

2017 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: Türkiye´nin En Başarılı İlk 10 Fen Lisesi Arasında Yer Alan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Bu Yıl Yine Zirvedeki Yerini Koruyarak Düşlerinizi Gerçeğe Dönüştürmeye Devam Ediyor

80 öğrencimiz ,Türkiye'nin en başarılı ve saygın üniversitelerine yerleşmeyi başardı. Bazı öğrencilerimiz, Türkiye sıralaması 12.000-15.000 arasında olduğu halde önümüzdeki yıl hedeflerindeki üniversiteye yerleşebilmek amacıyla tıp ve mühendislik fakültelerine yerleşebilecekleri halde bu yıl tercih hakkını kullanmamıştır.

Türkiye'nin ilk 10 Fen Lisesi arasında yer alan; Akdeniz Bölgesi'nin en iyi Fen Lisesi olan Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Türkiye sıralamasında da en yüksek yüzdelik dilimi ile öğrenci alan Fen Lisesi olarak başarılarına bu yılda yenilerini ekleyerek zirvedeki yerini korudu.

Alanında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu, fiziki ve sosyal donanımı ve şampiyonlardan oluşan öğrencileri ile farklı bir vizyona sahip olan Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, YGS 2017'de Türkiye sıralamasında ilk 100'de 1; ilk 1000'de 14 öğrenci; ilk 5000'de 30 öğrenci; ilk 10.000'de 55 öğrenci ile Antalya'da büyük başarı elde etti. LYS 2017'de ilk 1000'de 15 öğrenci ile bu başarısını devam ettirdi.

Üniversiteye yerleşme başarılarının yanı sıra gerek yurt içi ve gerek yurt dışında yapmış olduğu projeleri ve olimpiyat dereceleri ile adından sıkça söz ettiren AYZÖFL, bir öğrencinin akademik başarısının yanında sosyal alanda da başarılı olabileceğini kanıtladı.

2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı:

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Döşemealtı
  İlçe

Adres: Yeşilbayır Mah. Mektep Sok No5 Döşemealtı/ANTALYA

Tel: 242 443 18 56

Fax: 242 443 18 55

web: http://antalyafenlisesi.meb.k12.tr

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi ile ilgili 137 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[LGS li]

Pansiyonun fiyatı nekadar

2022-02-02 00:38
 
0
 
0
[bu sene]

0.21le girdim bu sene

2021-10-02 19:13
 
0
 
0
[Bu sene]

Bu sene kazanan varsa kaç yüzdelik dilimle girdiğini yazabilir mi?

2021-07-26 10:30
 
0
 
0
[Yüzdelik]

Yüzdeligim 1.01 geldi.Cok istiyorum ama gelir mi sizce?

2021-07-12 12:30
 
0
 
0
Reklam
[12345´e Yanıt Olara]

Ib ile ilgili soru sormuşsun bu konuda yardımcı olmak istedim. Maddi durumun iyiyse bu programa katılabiliyorsun. 40.000 civarı para istiyorlar. Tabi önce sınavı geçmen gerekiyor. Genç yaşta insanı dert tasa sahibi yapacak bir program. O kadar para vereceğine üniversite zamanına kadar o parayı biriktirir, yurt dışına çıkıp istediğin ülkede ve üniversitede okursun. Meb müfredatı + ib müfredatı çok ağır geliyor çocuklara. Ama yine de sen bilirsin.

2021-07-02 22:06
 
0
 
0
[tavsiyedir]

Arkadaşlar LGS´den sonra yine aynı verimle çok çalışırım diyebiliyorsanız gelin. Benim gibi çok çalıştım, yerleştim, biraz dinleneyim diyorsanız gelmeyin. Çok ders çalışmalısınız.

2021-06-15 16:32
 
0
 
0
[12345]

0.60 yüzdelik dilimle nakil gelmeyi düşünüyorum. IB programı nasıl ve 10. sınıfta IB´ye yönelik hazırlık çalışmaları var mı ? TUBİTAK bilim olimpiyatlarına yönelik çalışmalar var mı? Şehir dışından gelirsem yurt çıkma ihtimali var mı ve Yurt hayatı nasıl? Okulda okuyan bir arkadaş bilgilendirirse çok sevinirim.

2021-05-18 13:36
 
0
 
0
[Okuyun önemli ]

Bu sene puanlar düşük olacaktır pandemiden ama 2022 fazla yükselteceklerdir ama o zamanda okula gidebileceğiz şu yöndende düşününce pandemiden dolayı 2022 gireceklerin fazla temeli olmayabilir belki bunu katarak çokda fazla yükseltmezler ama hocalara danışmam sonucundan yukseltecekler diyorlar gün doğmadan neler doğar diyelim bide şunu katalım sınav sistemi değişme olasılığı fazla eskiye bakarsanız anlarsınız sizin yorumunuz ne bu konu hakkında lütfen cevap verin sizin cevaplarınız insanlara ışık tutabilir

2021-02-28 23:05
 
0
 
0
[Dileğiniz ]

arkadaşlar tobb aal ve bu lise hakkında kararsız kaldım sizce iyi bir lise mi ?

2021-01-11 14:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 137

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 90

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 116

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 627

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi kaç puan 2022 461.7041
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://antalyafenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız