Tınaztepe Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Tınaztepe Anadolu Lisesi
 • Tınaztepe Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 466
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Buca
OBP Puanı (*) 80.1028
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tınaztepe Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tınaztepe Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tınaztepe Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.1028". Tınaztepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tınaztepe Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tınaztepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tınaztepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: AYDOĞDU MAH. 1261 SK. NO: 2 BUCA / İZMİR

Tel:

Fax:

web:

Tınaztepe Anadolu Lisesi ile ilgili 466 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ahmet ]

Ortalamam 79.8179 okulun taban puanı 80 kaç kere nakil istedim kabul edilmedi kuzenimde o okula geldi onun da 79 o girdi ben neden giremedim çok istiyorum okulu

2021-10-20 16:18
 
0
 
0
[AAEeg]

80-88 ORTALAMAYLA GELE BİLİRMİYİM OKUL NASIL CEVAPLARSANIZ MUTLUOLURUM

2021-10-20 15:47
 
0
 
0
[Wwwwww]

80—88 ortalamayla girilirmi şuanki ortalamam 88

2021-10-20 15:26
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Okula gelen pişman :(((

2021-10-16 13:33
 
0
 
0
[💯💯㈑]

Okullarda çevre çok önemli. Bu okulun çevredi de çok güven veriyor insana. Ulaşımı rahat. Yeni açıldığı için tabi ki eksikler olacaktır. Bir iki sene sonra buca da aranan ilk okul olacaktır bundan eminim.

2021-10-12 15:09
 
0
 
0
[öğrenci]

ARKADAŞLAR 78 ORT İLE NAKİLDE GİRERMİYİM

2021-09-29 04:00
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Nakil yapmayın bence :(

2021-09-26 11:04
 
0
 
0
[2jsmsndkdk]

Bazilari okulun adini lekelemeyin diyolar ama dogruyu soylemezsek gelenlerde bir beklenti olusacak ve bulamiycaklar bu beklentiyi .ben tavsiye etmiyorum ama gelemek isteyen gelebilir ama ustunluk taslayan çok herkes en iyi benim havasinda belki 5 6 sene sonra duzelir boyle giderse iyi okul olmaz gibi geliyor ama mimari yapisini lafim yok guzel

2021-09-24 21:09
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tınaztepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tınaztepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tınaztepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tınaztepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tınaztepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tınaztepe Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız