Kalecik Anadolu Lisesi

Ankara / Kalecik

Kalecik Anadolu Lisesi
 • Kalecik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 60.2066
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kalecik Anadolu Lisesi Ankara ili Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kalecik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kalecik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kalecik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz ilk olarak 1949 yılında Eğitim ve öğretime açılmıştır, 1970 yılının mart ayına kadar Ortaokul olarak hizmete devam etmiştir.
         Okulumuz ilk olarak 1949 yılında Eğitim ve öğretime açılmıştır, 1970 yılının mart ayına kadar Ortaokul olarak hizmete devam etmiştir. Kalecik Kültür derneğinin binası olan ve bugün İmam hatip lisesinin bulunduğu binada 1968-1969 öğretim yılının başında Kalecik Kültür Derneği özel lisesi hizmete açılmış 1969-1970 Eğitim ve Öğretim yılında 1 dönemin sonunda adı geçen Özel Lise Resmi Lise haline getirilmiştir. Kalecik Ortaokulunun tek katlı olan binasına 1969 yılında ikinci kat ilave edilerek ortaokul ile lisenin aynı çatı altında birleşmesi 1970 yılında sağlanmıştır. 1990-1991 öğretim yılından itibaren bünyesindeki orta kısım ´´Dumlupınar İlköğretim Okulu´´ adıyla ayrılmıştır. Bu tarihten itibaren Lise olarak normal öğretim yapılmaktadır. Okulumuz bünyesine 1994-1995 yılından itibaren ´´Yabancı Dil Ağırlıklı Lise´´ kısmı açılmış 2005-2006 Öğretim yılından itibaren Türkiye genelinde ´´Yabancı Dil Ağırlıklı Lise´´uygulamasına son verildiğinden bu kısma öğrenci alınmamıştır. 2010 yılında Kalecik Lisesi, Kalecik Anadolu Lisesine dönüştürülerek 2010-2011 yılından itibaren adı Kalecik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.  
         Bina bodrum, zemin ve 1. kattan ibarettir. Bu binada 9 derslik 8 şube, 1 Müdür Odası, 1 Müdür yardımcısı odası , 1 Rehber öğretmen odası, 1 memur odası, 1 hizmetli odası,1 adet arşiv odası,1 depo,1 spor odası,1 bilgisayar odası,1 fen laboratuarı , 1 adet çok amaçlı salon,1 Öğretmen odası , kütüphane, 1 kömürlük 1 kazan dairesi her katta 2 şer adet olmak üzere 4 adet Tuvalet mevcuttur.
VİZYON
Türkiye ve diğer çağdaş ülkelerdeki eşdeğer kurumlarla yarışacak düzeye erişmiş, seçkin ve kaliteli bir kurum olmaktır.Öğrenmeyi öğretme ilkesiyle ,özgün yaklaşım ve oluşumlarla yapılandırılan, takım çalışması anlayışıyla ,hizmet verdiklerimizi mutlu edebilecek, her alanda yetiştirdiği başarılı bireylerden sağlanacak güçle örnek bir kimlik kazandıracak bir kurum olmak.
MİSYON
Çağın gerekleri ile donanmış, özgür düşünen ve sorgulayan, bireyleri yetiştiren, uygun eğitim ortamları sağlamak için varız.Kendisiyle ve toplumla barışık , milli ve evrensel değerleri benimsemiş , bilgiyi üreten ve yöneten , işbirliği içinde çalışabilen yetenekli bireyler yetiştirmek için varız.
BAŞARILAR
2012 yılında 18 öğrencimiz üniversiteye girmeye hak kazanmıştır. 2011 yılı liseler Arası Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 2.(İkinci) olmuştur. 2011 yılı Avrupa Birliği Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 1.(Birinci) olmuştur. 2012 yılı Liseler Arası Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri 2.(İkinci) olmuştur. 2012 yılı Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında yapılan etkinliklere 14 öğrencimiz katılmış 3 öğrencimiz ödül almıştır. 2012 yılı Voleybol Turnuvasında 40 öğrencimiz etkinliğe katılmış 7 öğrencimiz ödül almıştır. 2012 yılı Futbol Turnuvasında 45 öğrencimiz etkinliğe katılmış 11 öğrencimiz ödül almıştır. 2013-2014 Eğitim-öğretim yılında okulumuz TKY Ekip Raporu dalında İlçe Birincisi olmuştur. 2013-2014 Eğitim-öğretim yılında Kızılay ile işbirliği yaparak kan bağışı kampanyası düzenlenmiş olup ilçede toplanan en yüksek kan bağışı sayısına okulumuzda ulaşılmıştır. Okulumuz Kızılay´dan Teşekkür Belgesi almıştır. Okulumuzda bahçe düzenlemesi yapılarak hem "Okullar Hayat Olsun" projesine katkı sağlanmış hem de yöneticilerin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve ilçe halkının takdirini kazanmıştır. Okulumuz Kalecik İlçesinde Akıllı Tahta bulunan ve tablet dağıtımı yapılan ilk okuldur. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz BEYAZ BAYRAK ve SERTİFİKA´ya LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Kalecik İlçesi Satranç Turnuvası Birincisi okulumuz öğrencisi Muhammed ŞENOL olmuştur.

Kalecik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kalecik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kalecik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Hüseyin SAĞIRKAYA Bulvarı Şehit Yusuf KESER Sokak No44 06870 Kalecik/ANKARA

Tel: 0312 857 13 19

Fax: 0312 857 10 10

web: http://kalecikanadolulisesi.meb.k12.tr

Kalecik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kalecik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kalecik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kalecikanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kalecik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kalecik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kalecik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kalecik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız