Nuri Bektaş Anadolu Lisesi

Ankara / Haymana

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi
 • Nuri Bektaş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 80.2029
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi Ankara ili Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Nuri Bektaş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Eğitim Dostları Vakfı Müteahhit firma Öntaş şirketi ile okul inşaatının yapılması hususunda gerekli koordineyi sağlaması üzerine okulumuzun temeli 2008 yılının Mart ayında atıldı. Müteahhit firmayla okulun 1 Eylül 2008 tarihinde teslim edilmesi için protokol imzalandı. Ancak bazı sıkıntılardan dolayı okulun geçici kabulü 14/01/2009 tarihinde yapılmış olup açılışı da 9 Şubat 2009’a kalmıştır. 2007-2008 eğitim-öğretim yılında Haymana Anadolu Lisesi adıyla açılmış olan Nuri Bektaş Şehitler Anadolu Lisesi, Daha sonra adından Şehitler ibaresi çıkarılarak Nuri Bektaş Anadolu Lisesi olarak açıldığı ilk yıl 2 şubede 36 öğrenciyle eğitim öğretime başlamıştır. 
Okul 2008-2009 eğitim öğretim yılında 4 şube ve 71 öğrenci sayısına ulaşmıştır. 
2009-2010 eğitim öğretim yılında 8 şube, okulumuz mevcudu 145’e ulaşmıştır. 
2010-2011 eğitim öğretim yılında 10 şube, okulumuz mevcudu 189’a ulaşmıştır. 
2011-2012 eğitim öğretim yılında 12 şube, okulumuz mevcudu 231’e ulaşmıştır. 
2012-2013 eğitim öğretim yılında 12 şube, okulumuz mevcudu 296’ya ulaşmıştır.
VİZYON :
Kendine özgün yapısıyla Anadolu Liseleri içerisinde tercih edilen, bilimsel çalışmalardan sosyal çalışmalara kadar geniş bir yelpazede, belirlediği hedeflere ulaşabileceğine inanılan bir okul olmak
MİSYON :
Okulumuz özgür, araştırıcı ve sorgulayıcı, kendine güvenen ve sorumluluk alabilen, insani değerlere saygılı, bilimsel, çağdaş ve Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, yurtsever öğrenciler yetiştirmeyi, öğrenmeyi teşvik edici bir ortam yaratmayı, toplumun eğitim ve gelişimine katkı sunmayı görev edinmiştir.
BAŞARILAR :
Voleybol İkinciliği(2009-2010), Voleybol Birinciliği(2010-2011), Voleybol Birinciliği(2011-2012), 2011-2012 Çankaya Üniversitesi İngilizce Şiir Yarışmasında Türkiye İkinciliği, 2012-2013 24 Kasım Öğretmenler Günü İçin "Öğretmen Olmak İstiyorum" Konulu Kompozisyon dalında İl Birinciliği, Okulumuz Sağlık Bakanlığı ve MEB tarafından ´Temiz Okul, Sağlıklı Okul Projesi´ kapsamında Beyaz Bayrak Ödülü almıştır(2012), Toplam Kalite Yönetimi kapsamında okulumuz En Kaliteli Okul seçildi(2011-2012), Bireysel olarak satranç, futbol, şiir, resim, kompozisyon dallarında öğrencilerimiz derece almıştır.
2012 Başarı durumunu incele

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nuri Bektaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Medrese Mahallesi Hüseyin Bektaş Caddesi No 72/B Haymana/ANKARA

Tel: 0312 658 27 41

Fax: 0312 658 27 41

web: http://nuribektasanadolu.meb.k12.tr

Nuri Bektaş Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nuri Bektaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nuri Bektaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nuribektasanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nuri Bektaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nuri Bektaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nuri Bektaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nuri Bektaş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız