Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi

Ankara / Gölbaşı

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi
 • Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 29.0389
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi Ankara ili Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi, 1956–1957 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın eşinin önerisi ile açılmıştır. 1957–1958 yıllarında okulun öğrenci mevcudu 18 iken, yatılı pansiyon kurumu kurulduktan sonra bu sayı hızla artmaya başlamıştır. Çevrenin gösterdiği ilgi artışı ve hayırsever bir yurttaşımız olan Dr. Şerafettin TOMBULOĞLU’nun katkısı ile ek binalar inşa edilmiş, okul lise haline getirilmiştir. Okulumuz iki binanın “L” şeklinde birleştirilmesiyle oluşturulan tek bloktan oluşmaktadır ve iki katlıdır. Giriş katında müdür yardımcıları odası, sınıflar, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, ÖSS bürosu ve kantin yer almaktadır. İkinci katta okul müdürü odası, müdür başyardımcısı odası, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, bilgisayar laboratuarı, kütüphane, rehberlik servisi, büro, arşiv, sınıflar ve anasınıfı yer almaktadır. Okulumuzda biri okul müdürü ve üçü müdür yardımcısı olmak üzere toplam 4 yönetici görev yapmaktadır.
Vizyon:
Sesimiz gücümüz, kalbimizde özümüz, başarmaktır ülkümüz.
Misyon:
Atatürk ilke ve devrimlerine, anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin ulusal, etik, tarihi ve kültürel değerleriyle yetişen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, ulusunu seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı “Yurtta barış dünyada barış” sözünü ilke edinen, demokratik, laik ve çağdaş Türk gençleri yetiştirmektir.
Başarılar:
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
Stratejik Amaç 1. Öğrenci başarısını arttırmak. Stratejik Hedef 1. 1: % 30 olan LYS başarısını öğrencilerde amaç farkındalığı yaratmak yoluyla yıllar itibarıyla 2´şer puan arttırmak Yıllar Performans Hedefi 2011 Ortalama: %32 2012 Ortalama: %35 2013 Ortalama: %37 2014 Ortalama: %39 Faaliyet / Proje Adı Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Eğitime pozitif Bakış Açısı Semineri Eylül 2011 Kasım 2011 Eğitime pozitif Bakış Açısı Semineri Eylül 2012 Kasım 2012 Eğitime pozitif Bakış Açısı Semineri Eylül 2013 Kasım 2013 Eğitime pozitif Bakış Açısı Semineri Eylül 2014 Kasım 2014 Ölçme Değerlendirme Eylül 2011 Haziran 2012 Ölçme Değerlendirme Eylül 2012 Haziran 2013 Ölçme Değerlendirme Eylül 2013 Haziran 2014 Performans Göstergeleri İlk Yıl Sonraki Yıl Hedefler 2011 2012 2013 2014 Öğrenci Başarı artışı %2 %2 %2 %2

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gazi Osman Paşa Mah. Sahil Cad. No 124 Gölbaşı/Ankara

Tel: 312 484 1113

Fax: 312 484 1118

web: http://serafettintombuloglu.meb.k12.tr

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://serafettintombuloglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız