Hüseyin Girenes Fen Lisesi

Antalya / Alanya

Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Hüseyin Girenes Fen Lisesi
  Ekle
 • 29
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 428.1828
Yüzdelik Dilimi 2.56
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Hüseyin Girenes Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Antalya ili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 428.1828 2.56
2020 438.1982 2.75
2019 461.2636 2.96
2018 393.4292 3.01
2017 486.2572 3.33
Hüseyin Girenes Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
170
2019
120
2018
120
 Okulumuz il merkezleri dışında ilçe de kurulmuş ikinci fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır. Alanyamızın Oba beldesinde 6 bin 610 metrekarelik alana kurulmuştur. Portakal ve limon bahçelerinin arasında her bahar yaşanan koku cümbüşü içerisinde ideal nesillerin yetiştirilmesi için insana şevk vermektedir.

16 derslikli yapılan okulumuz, kütüphane, yabancı dil laboratuvarı, çok amaçlı salon, bilgisayar laboratuvarı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarına sahiptir. Okul bahçesi içerisinde 2 bloktan oluşan pansiyonumuz ve pansiyon binasının zemin katında bulunan yemekhanemiz öğrencilerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu durum okulumuzun sadece Alanyada yaşayanlarla sınırlı olmadığının tüm yurttaki öğrencilere açık olduğunun göstergesidir.  Okulumuzda yurdumuzun değişik illerinden öğrenciler öğrenim görmekte ve kriterlere uygun olanlar okulumuz pansiyonunda barındırılmaktadır.

Her türlü donanımı, kurulduğu günden bu güne hızla tamamlanan okulumuzda kamera sistemi, 2 adet masa tenisi, 2 televizyon, her sınıf için 28erli öğrenci dolapları, kantin, basketbol ve voleybol oyun alanı, her sınıfta akıllı tahta mevcuttur.

Ayrıca 2012 yılında yapılan çatımızın altında 600 kişilik olması öngörülen konferans salonu yapılmış olup iç donanımı için çalışmalar devam etmektedir.

  2009-2010 öğretim yılında 72 kontenjanla öğrenci alınan Hüseyin Girenes Fen Lisesi o günlerdeki tenhalığını yaşanan 4 yılın sonunda tüm kademelerin dolmasıyla üzerinden atmıştır. İlk mezunlarını 2012-2013 öğretim yılında vermiş olmanın heyecanını yaşayan okulumuz eğitim öğretim hayatına tüm coşkusuyla devam etmektedir.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hüseyin Girenes Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Hüseyin Girenes Fen Lisesi
 • Antalya
  İl
 • Alanya
  İlçe

Adres: Oba Kasabası Camialanı Mah. Çarşambalar Cad. Alanya / Antalya

Tel: (242) 538 90 35

Fax: 242 538 90 07

web: http://alanyafenlisesi.meb.k12.tr

Hüseyin Girenes Fen Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[beyin]

yorum yazmak özen ve dikkat ister. abuk sabuk yorum yapıp insanların akıllarını karıştırmayın. bu okul gerek öğretmen kadrosu gerekse öğrenci profili ve hatta idaresi bile akdeniz bölgesinde göremeyeceğiniz üstünlüktedir. İkinci üniversite okuyanlar, yüksek lisans yapanlar, projeler konusunda başarılara imza atanlar, şiir yazanlar, kitap yazanlar vs.. gibi özelliklere sahip öğretmen ve idarecileri vardır. disiplinli ve fedakar öğretmenleri eğitim faaliyetleri ile de göz doldurmaktadır.

2021-09-03 23:02
 
0
 
0
[gelebilir miyim ? ]

YÜZDELİK DİLİMİM 4,01 GELEBİLİR MİYİM ?

NAKİLLERDE PUANA MI BAKIYORLAR BİLGİNİZ VARSA CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

2021-07-11 23:17
 
0
 
0
[selam]

full cekip buraya giden cocugun zekasından suphe ederim. hic mi fikir almamıs burayı yazarken. resmen cop , bomboş, egoist ogretmenlerle dolu igrenc bi okul. ben burdan nakil aldırdım.

2021-06-21 09:57
 
0
 
0
[mert mert]

gidenler niye hiç memnun değil? okul cidden kötü mü? iyileri çok iyi ama sanırım kötülerinin yerleştikleri yer berbat. ben bazıları cidden boşuna lgsye çalışıyor diye düşünüyorum. çocuklar çalışıp burayı yazıyorlar. çok saçma. fen lisesi diye tercih ediliyor. pihaldeki bazı öğrencileri geçemiyorlar bile. ya oranın eğitimi çok iyi ya da buranın eğitimi berbat. hasan çolak desen sırf mecbur kalındığı için gidiliyor. aşırı saçma. pihali mi yazsam diye düşünüyorum. İmam hatip olduğu için korkuyorum ama bizim okulda herkes şu sıralar orayı konuşuyor. en az %2 yükselir pihal. İmam hatip olarak çok bi müfredatı ve sert bi idaresi yokmuş. güzel bi lise gibi görünüyor en azından. ama din dersleriyle aram pek iyi değil. şuana kadar din derslerinden kalan birisi yokmuş o okulda. iyi bir seçim olur mu bilmiyorum ama şu sıralar pihal yazmayı düşünüyorum. belki de ders çalışmaktan kaçıyorum ama artık oraya da ders çalışmayarak giremeyiz gibi gözüküyor. yani çalışmak her zaman gerek.

2021-01-13 12:24
 
0
 
0
Reklam
[Puanlayıcı]

7/10

2021-01-06 08:46
 
0
 
0
[Nakil Almayi Düşünüyorum ]

Arkadaşlar merhaba ben bu sene 10.sınıfım ve bu liseye nakil almayı düşünüyorum.Sizce insanlar nasıl hem yurtta hem de okulda dışlanma durumum olur mu?Okulu araştırdım sanırım bir sürü kulüpleri yaptığı aktiviteleri varmış sonradan gelerek de bunlara dahil olabilir miyim?Ve yurdu nasıl yani aşırı sıkı bir yönetim var mı onun dışında yemekler falan?Burada okuyan birileri cevaplarsa sevinirim:)

2020-08-02 20:39
 
0
 
0
[PUANINIZ YUSUF ZİYAYA YETİY]

Yusuf Ziyayı tutturacak arkadaş varsa, okula önceki dönem 0.68 ile girdim ve nakil isteyip başka okula geçtim. Sıcacık evinizden ayrılmayın. Yurdu çok sıkıntılı...

2020-07-28 21:47
 
0
 
0
[Öğrenci]

Doğrusu gerçekten bu okuldan bıktım artık bi an önce mezun olup bu okulu bor daha görmemek istiyorum

2020-06-19 07:49
 
0
 
0
[Cumhur]

Gizli ama hak soruyorum nedenlerini sırasıyla söyleyebilir misiniz? neden

2020-06-15 13:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 137

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 90

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 627

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hüseyin Girenes Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Hüseyin Girenes Fen Lisesi kaç puan 2022 428.1828
Hüseyin Girenes Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Hüseyin Girenes Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Hüseyin Girenes Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Hüseyin Girenes Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Hüseyin Girenes Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://alanyafenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hüseyin Girenes Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hüseyin Girenes Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hüseyin Girenes Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız