Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(242) 538 90 35
242 538 90 07
Adres Oba Kasabası Camialanı Mah. Çarşambalar Cad. Alanya / Antalya
MEB logo Antalya / Alanya
Hüseyin Girenes Fen Lisesi

http://alanyafenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 393.4292
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Antalya ili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hüseyin Girenes Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hüseyin Girenes Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hüseyin Girenes Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hüseyin Girenes Fen Lisesi Taban Puanı 393.4292 -
2017 Hüseyin Girenes Fen Lisesi Taban Puanı 486.2572 3.3300
2016 Hüseyin Girenes Fen Lisesi Taban Puanı
476.4907 3.0500

 Okulumuz il merkezleri dışında ilçe de kurulmuş ikinci fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır. Alanyamızın Oba beldesinde 6 bin 610 metrekarelik alana kurulmuştur. Portakal ve limon bahçelerinin arasında her bahar yaşanan koku cümbüşü içerisinde ideal nesillerin yetiştirilmesi için insana şevk vermektedir.

Hayırseverimiz Hüseyin GİRENES Alanyamıza bir fen lisesi kazandırmak için devletimizin ve Alanya halkının desteği ile yola çıkmıştır. Okulumuzun temeli 2008 yılının Mayıs ayında atılmıştır.  2009-2010 eğitim öğretim yılında hizmete yetiştirilen okulumuz dönemin TBMM Başkanı ve Antalya milletvekili Mehmet Ali ŞAHİN tarafından açılmıştır. Okul ve yurt binaları hayırsever işadamı Hüseyin GİRENES tarafından yaptırılmış olup, eğitim öğretim materyalleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanmıştır.

16 derslikli yapılan okulumuz, kütüphane, yabancı dil laboratuvarı, çok amaçlı salon, bilgisayar laboratuvarı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarına sahiptir. Okul bahçesi içerisinde 2 bloktan oluşan pansiyonumuz ve pansiyon binasının zemin katında bulunan yemekhanemiz öğrencilerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu durum okulumuzun sadece Alanyada yaşayanlarla sınırlı olmadığının tüm yurttaki öğrencilere açık olduğunun göstergesidir.  Okulumuzda yurdumuzun değişik illerinden öğrenciler öğrenim görmekte ve kriterlere uygun olanlar okulumuz pansiyonunda barındırılmaktadır. Her türlü donanımı, kurulduğu günden bu güne hızla tamamlanan okulumuzda kamera sistemi, 2 adet masa tenisi, 2 televizyon, her sınıf için 28erli öğrenci dolapları, kantin, basketbol ve voleybol oyun alanı, her sınıfta akıllı tahta mevcuttur. Ayrıca 2012 yılında yapılan çatımızın altında 600 kişilik olması öngörülen konferans salonu yapılmış olup iç donanımı için çalışmalar devam etmektedir.

         Okulumuzda Müdür, Müdür Başyardımcısı, 1 öğrenci işlerinden sorumlu müdür yardımcısı, 1 pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı, 23 öğretmen, 1 teknisyen, 2 memur, 23 yardımcı hizmetler personeli görev yapmaktadır.
                Okulumuz ilçe, il, ülke ve Dünya çapında varlığını ortaya koymaya başlamıştır. Spor, müzik, edebiyat gibi çok çeşitli alanlarda öğrencilerimizin kendisini geliştirmesine imkân sağlayan okulumuz, bu alanlarda da iddialı başarılar elde etmeyi başarmıştır.  Bilgi ve bilim adamı ile bir üst seviye olan yükseköğretime öğrenci yetiştirme konusunda da kısa sayılabilecek bir sürede Alanyada güzide bir yer edinmiştir.
                2009-2010 öğretim yılında 72 kontenjanla öğrenci alınan Hüseyin Girenes Fen Lisesi o günlerdeki tenhalığını yaşanan 4 yılın sonunda tüm kademelerin dolmasıyla üzerinden atmıştır. İlk mezunlarını 2012-2013 öğretim yılında vermiş olmanın heyecanını yaşayan okulumuz eğitim öğretim hayatına tüm coşkusuyla devam etmektedir.

VİZYON
Fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metodlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren, yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, laik, çağdaş, demokratik ve değerler eğitimimizi alarak özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

MİSYON
Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, problem çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını, bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

 1. 2018 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2017 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 3. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 4. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 5. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 • Öğretmen Sayısı : 23
 • Öğrenci Sayısı : 401
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:10
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Isınma Şekli : Klima
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 8 km.
 • Ulaşım : Belediye otobüsüyle ve özel araçla.
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Mangal günü Veli Toplantısı mezuniyet töreninden Laboratuvar Laboratuvar Kütüphanemiz Kütüphanemiz Kütüphane Kütüphane

Hüseyin Girenes Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hüseyin Girenes Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin başarılarını, Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (242) 538 90 35
Okulun Faxı: 242 538 90 07
Okulun Adresi: Oba Kasabası Camialanı Mah. Çarşambalar Cad. Alanya / Antalya

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Antalya Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hüseyin Girenes Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hüseyin Girenes Fen Lisesi taban puanı 2019 , Hüseyin Girenes Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi yorumları, Hüseyin Girenes Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hüseyin Girenes Fen Lisesi nerede?, Hüseyin Girenes Fen Lisesi üniversite başarısı, Hüseyin Girenes Fen Lisesi formaları, Hüseyin Girenes Fen Lisesi adresi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi başarıları, Hüseyin Girenes Fen Lisesi Antalya, Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi

google+ google+ google+