Hüseyin Girenes Fen Lisesi

Antalya / Alanya

Hüseyin Girenes Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 461.2636
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.96
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Antalya ili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hüseyin Girenes Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 461.2636 2.96
2018 393.4292 3.01
2017 486.2572 3.33

 Okulumuz il merkezleri dışında ilçe de kurulmuş ikinci fen lisesi olma özelliğini taşımaktadır. Alanyamızın Oba beldesinde 6 bin 610 metrekarelik alana kurulmuştur. Portakal ve limon bahçelerinin arasında her bahar yaşanan koku cümbüşü içerisinde ideal nesillerin yetiştirilmesi için insana şevk vermektedir.

Hayırseverimiz Hüseyin GİRENES Alanyamıza bir fen lisesi kazandırmak için devletimizin ve Alanya halkının desteği ile yola çıkmıştır. Okulumuzun temeli 2008 yılının Mayıs ayında atılmıştır.  2009-2010 eğitim öğretim yılında hizmete yetiştirilen okulumuz dönemin TBMM Başkanı ve Antalya milletvekili Mehmet Ali ŞAHİN tarafından açılmıştır. Okul ve yurt binaları hayırsever işadamı Hüseyin GİRENES tarafından yaptırılmış olup, eğitim öğretim materyalleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanmıştır.

16 derslikli yapılan okulumuz, kütüphane, yabancı dil laboratuvarı, çok amaçlı salon, bilgisayar laboratuvarı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarına sahiptir. Okul bahçesi içerisinde 2 bloktan oluşan pansiyonumuz ve pansiyon binasının zemin katında bulunan yemekhanemiz öğrencilerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu durum okulumuzun sadece Alanyada yaşayanlarla sınırlı olmadığının tüm yurttaki öğrencilere açık olduğunun göstergesidir.  Okulumuzda yurdumuzun değişik illerinden öğrenciler öğrenim görmekte ve kriterlere uygun olanlar okulumuz pansiyonunda barındırılmaktadır. Her türlü donanımı, kurulduğu günden bu güne hızla tamamlanan okulumuzda kamera sistemi, 2 adet masa tenisi, 2 televizyon, her sınıf için 28erli öğrenci dolapları, kantin, basketbol ve voleybol oyun alanı, her sınıfta akıllı tahta mevcuttur. Ayrıca 2012 yılında yapılan çatımızın altında 600 kişilik olması öngörülen konferans salonu yapılmış olup iç donanımı için çalışmalar devam etmektedir.

         Okulumuzda Müdür, Müdür Başyardımcısı, 1 öğrenci işlerinden sorumlu müdür yardımcısı, 1 pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı, 23 öğretmen, 1 teknisyen, 2 memur, 23 yardımcı hizmetler personeli görev yapmaktadır.
                Okulumuz ilçe, il, ülke ve Dünya çapında varlığını ortaya koymaya başlamıştır. Spor, müzik, edebiyat gibi çok çeşitli alanlarda öğrencilerimizin kendisini geliştirmesine imkân sağlayan okulumuz, bu alanlarda da iddialı başarılar elde etmeyi başarmıştır.  Bilgi ve bilim adamı ile bir üst seviye olan yükseköğretime öğrenci yetiştirme konusunda da kısa sayılabilecek bir sürede Alanyada güzide bir yer edinmiştir.
                2009-2010 öğretim yılında 72 kontenjanla öğrenci alınan Hüseyin Girenes Fen Lisesi o günlerdeki tenhalığını yaşanan 4 yılın sonunda tüm kademelerin dolmasıyla üzerinden atmıştır. İlk mezunlarını 2012-2013 öğretim yılında vermiş olmanın heyecanını yaşayan okulumuz eğitim öğretim hayatına tüm coşkusuyla devam etmektedir.

VİZYON
Fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metodlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren, yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, laik, çağdaş, demokratik ve değerler eğitimimizi alarak özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

MİSYON
Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, problem çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını, bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

 1. 2018 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2017 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 3. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 4. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 5. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 • Öğretmen Sayısı : 23
 • Öğrenci Sayısı : 401
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:10
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Isınma Şekli : Klima
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 8 km.
 • Ulaşım : Belediye otobüsüyle ve özel araçla.
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Mangal günü Veli Toplantısı mezuniyet töreninden Laboratuvar Laboratuvar Kütüphanemiz Kütüphanemiz Kütüphane Kütüphane
 • Tel (242) 538 90 35
 • Fax 242 538 90 07
Oba Kasabası Camialanı Mah. Çarşambalar Cad. Alanya / Antalya
  http://alanyafenlisesi.meb.k12.tr
Bu okula 17 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
77
Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi
 • Döşemealtı/Antalya
21
Namık Karamancı Fen Lisesi
 • Manavgat/Antalya

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hüseyin Girenes Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hüseyin Girenes Fen Lisesi taban puanı 2020 , Hüseyin Girenes Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Hüseyin Girenes Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hüseyin Girenes Fen Lisesi üniversite başarısı, Hüseyin Girenes Fen Lisesi formaları, Hüseyin Girenes Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum