Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi

Ankara / Gölbaşı
Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi
 • Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 89.6374
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi Ankara ili Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni bir okul olmanın azmi ile yola çıkan Ahmet Alper Dinçer Lisesi ilk senesine 180 lise 1. sınıf ve 150 kişilik 2. sınıf öğrenci sayıları ile eğitim hayatına merhaba demiştir. Okulumuz bünyesinde 17 derslik, 1 fen laboratuarı, 1 çok amaçlı salon, 1 bilgi teknolojileri sınıfı, 1 resim atölyesi, 2 rehberlik servisi, 1 memur odası ve 2 idareci odası mevcuttur.
İlk mezunlarını 2006/2007 Eğitim Öğretim yılında veren okulumuz gerek ilçe, gerek il, gerekse ülke bazında düzenlenen kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak öğrencilerine özgüven kazandırma ve okulun tanıtımına katkı sağlama amaç ve azmindedir. 2006/2007 Eğitim Öğretim yılında ilçemizde gerçekleştirilmiş çeşitli bilgi yarışmalarında okulumuz öğrencileri Ahmet Alper Dinçer Lisesi adını gururla temsil etmişlerdir. Aynı yıl il ve ilçe bazında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencileri edindikleri derecelerle övünç kaynağı olmuşlardır. Kros ve güreş takımımız sadece okulumuz değil Ankara için de övünç kaynağı olmuştur. Güreş takımımız ülke geneli yapılan müsabakalarda birçok derece elde etmiştir. Sosyal aktivitelerin öğrencileri yanlış alışkanlıklardan uzak tutmada çok etkin olduğu fikrini göz ardı etmeyen okulumuz  tiyatro, resim ,şiir ve sportif faaliyetlere azami önem vererek yola devam etmektedir.Çevresinde bilgi ve kültür merkezi olma amacını gerçekleştirmek isteyen okulumuz emin adımlarla hedefine ilerlemektedir.Şu anda okulumuzda 6 derslikte 190 birinci sınıf öğrencisi; 4 derslikte 90 lise ikinci sınıf öğrencisi ve 4 derslikte 120 lise üçüncü sınıf öğrencisi eğitim ve öğretim görmektedir.Okulumuzda 1 okul müdürü,2 müdür yardımcısı, 27 branş öğretmeni,1 memur ve 2 hizmetli görev almaktadır.
Şu anda okulumuz mevcut koşullar altında üzerine düşün sorumluluğun bilinci ile eğitim ve öğretime umutla devam etmektedir.
VİZYON
Eğitimde farklılık ve farkındalık yaratmak.
MİSYON
Kendisi ve toplumla barışık, çalışkan, dürüst, ahlaki değerleri yüksek, üretken bireyler yetiştirmektir
BAŞARILAR
Uluslararası Bilişim Olimpiyatın da Burak AYDIN ve Neslihan YIKILMAZ Dünya Finali Bronz Madalya, Kitap Okuma Bilgi Yarışmasında 11-A sınıfında Habibe UMUR İlçe 2.si, Kitap Okuma Bilgi Yarışmasında 9-B Rabia Züleyha KAZAN İlçe 3.cüsü, V. Şiir Olimpiyatı Şiir Yazmada İbrahim Sedat DAĞDELENER İl 2. si

Adres: Şafak Mahallesi 877.sokak No9 Gölbaşı / Ankara

Tel: 485 24 21

Fax: 485 24 22

web: http://aadal.meb.k12.tr

Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız