Esenler Menderes Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenler

Esenler Menderes Anadolu Lisesi
 • Esenler Menderes Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Esenler
Başarı Puanı (OBP) 72.0085
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Esenler Menderes Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenler Menderes Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Esenler Menderes Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esenler Menderes Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Esenler Menderes Anadolu Lisesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Şehit Hüseyin Kısa Ortaokulu bünyesinde 15 derslik ve 600 öğrenci kontenjanı ile açılmıştır. Esenler Menderes Anadolu Lisesine ait bina inşaatının tamamlanmasının ardından kendi binasında hizmet vermeye devam edecektir.
 • Saatler: 07.30- 13.30
 • Isınma: Kalorifer
 • Bağlantı: ADSL
 • Yabancı Dil: İngilizce
 • Servis Bilgisi: Yok
 • Adres - BİRLİK MAH. KAZIM KARABEKİR CAD. ŞEHIT HÜSEYIN KISA ORTAOKULU BLOK NO 168 ESENLER / İSTANBUL
 • Ulaşım Okulumuza Eminönü tarafından 31Y,33Y,,36Y,76A,76O,78,91E,no´lu otobüslerle ?uludağ caddesi? durağında indikten sonra 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Okulumuza Mecidiyeköy tarafından 92M no´lu otobüsle "Karabayır" durağında indikten sonra 2 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Okulumuza Yenibosnadan 36CY no´lu otobüse binerek "Şehit Hüseyin Kısa" durağında inerek ulaşabilirsiniz. Bayrampaşa ve Topkapı´dan "Karabayır" dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz
 • Yerleşim Yeri - Adres - Esenler Şehit Hüseyin Kısa Ortaokulu Birlik Mah. Kazım Karabekir Cad.No168 Esenler / İSTANBUL

Esenler Menderes Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esenler Menderes Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Esenler Menderes Anadolu Lisesi
Esenler Menderes Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe

Adres: BİRLİK MAH. KAZIM KARABEKİR CAD. ŞEHIT HÜSEYIN KISA ORTAOKULU BLOK NO 168 ESENLER / İSTANBUL

Tel: 02124301997

Fax: (212) 430 1998

web: http://esenlermenderesanadolulisesi.meb.k12.tr

Esenler Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenler Menderes Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esenler Menderes Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://esenlermenderesanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenler Menderes Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenler Menderes Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenler Menderes Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenler Menderes Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız