Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi

Ankara / Etimesgut

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 345
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 439.4833
Yüzdelik Dilimi 4.04
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Ankara ili Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 439.4833 4.04
2021 416.7844 3.63
2020 426.8074 3.96
2019 459.0637 3.22
2018 384.0540 3.97
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
150
2021
150
2020
266
2019
150
Okulumuz 2005-2006 Öğretim yılında 300 öğrenci ile Eryaman Türkkent İlköğretim Okulunda 300 öğrenci ve 10 şube ile eğitim ve öğretime başlamıştır.  

  3 Haziran 2006 tarihinde kendi binasına geçen okulumuz Ankara'nın Etimesgut ilçesinde bulunmaktadır. Ankara'nın önemli Anadolu Liselerinden bir tanesi olan okulumuz bölgemizin ne yüksek puanla öğrenci alan Anadolu Lisesi olma özelliğine sahiptir. Öğrencilerimizin üniversite giriş sınavında aldıkları başarılarının yanı sıra bilimsel, sosyal ve sportif aktivitelerde kazandıkları kupalar ve madalyalar ile ulusal alanda alınan dereceler okulumuzun önemini arttırmıştır. Öğretim kadromuz birbirinden değerli öğretmenlerimizden oluşmaktadır ve öğrencilerimizin kazandığı bu başarıların özünde öğrencilerimizin çalışkanlığının yanı sıra bu öğretmenlerimizin emekleri bulunmaktadır.

  23 dönüm arazi üzerine kurulan okulumuzda 21 derslik,1 öğretmenler odası 1 kapalı spor salonu, 1 Fizik, 1 Kimya-Biyoloji laboratuarı,1Resim Atölyesi,1 kantin,1 yemekhane ile branş öğretmenlerine ait zümre odaları yer almaktadır.
2015 ÖSYM Yerleştirmesine göre;11 Tıp, 22 Hukuk, 12 ODTÜ'nün değişik bölümlerini kazanan öğrencilerimiz bulunmaktadır.

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Etimesgut
  İlçe
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi
 • Ankara
  İl
 • Etimesgut
  İlçe

Adres: Eryaman Mahallesi 1. Meşrutiyet Caddesi Şehit Nacit Avcı Sokak No1 Eryaman/ ETİMESGUT/ANKARA Posta Kodu 06793

Tel: 312 283 30 50-129

Fax: 312 282 99 00

web: http://sehitoguzhanyasaranadolulisesi.meb.k12.tr/

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi ile ilgili 345 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[2022Veli]

Yenikent´ten gelen öğrenciler var mıdır? Servis gidiyor mu o tarafa

2022-08-02 17:04
 
0
 
0
[2022Lgs]

Okulun forması var mı

2022-07-25 20:52
 
0
 
0
[Soyalli bir arkadaş]

Başta okulun nasıl bir ortamı olduğu hakkında pek bir fikrim yoktu ama bizi çok sıcak karşıladılar ve başlangıçta gözümüzde güzel bir imaj çizdiler. Dersler konusundan başlayacak olursam bazı sınavlar kolay bazıları zor tam orta bir şey diyemem ama ortaokulda derslerinizin iyi veya ilk dönem başta sınavların bir tık daha kolay olmasının rehavetine kapılıp dersleri salmamanızı öneririm. Benim burda yazdığım şeyler sadece 9. sınıf deneyimlerime dayanarak yazılmıştır üst sınıflar için bir şey diyemem henüz, bu yüzden çok sıkı çalışın demiyorum ama en azından konuları biriktirmeden çalışın yoksa hepsi bir anda kafanıza girmiyor yapmaya çalıştım ve güç bela kurtardım ama stresi bile yeter :D
Öğretmenler konusunda yakınan arkadaşlara bazı konularda hak veriyorum bazı hocalar çok iyi, dersleri çok eğlenceli ve verimli geçiyor ama bazı hocalar da öyle bir ders işliyor ki ne bir şey anlıyoruz ne ders geçiyor, ayrıca bu yakındığımız şeyleri öğretmenlere iletmemize rağmen hiçbir şey yapılmadı. Bu yüzden bazı hocaların gelecek yıl bize girmemesi için tek yapabileceğimiz şey dua etmek :D
Etkinlik ve projeler olarak bence gayet güzel ve sosyal bir okul; spor, resim,münazara, tubitak, etwinningler, koridor konserleri ve daha pek çok güzel etkinlik var. Ayrıca eğer sınıf olarak da fikir birliğine varıp öğretmenlere söylerseniz müze, kitap fuarları, tiyatrolar gibi geziler yıl içinde etkin bir şekilde yapılıyor zaten.
Öğrenciler olarak bakacak olursak da herkes birbirine gayet saygılı ve arkadaş canlısı.
Bence gelirseniz güzel bir lise zamanı geçireceğinize inanıyorum... :)

2022-07-05 23:54
 
0
 
0
[Bence]

İdare konusunda gerçekten bir dost haklı. Yanınızda birini getirmeden sizi alaka bile almıyorlar. Anca aktifseniz okulda müdür ile iyi geçinme olasılığınız var. Evet, az da olsa bazı hocalar ders anlatmıyorlar başarı öğrencilerle ders işlediğini bile varsayabilirsiniz. Durmadan cevap verseniz bile sizi duymamazlıktan gelebiliyorlar. Arkadaşlarım özellikle Ah be diye dalga geçerler her öyle olduğunda. Bunları 1-2 öğretmenden gördüm. Diğer arkadaşlarımda kendi bazı öğretmenlerinden yakınıyorlardı o kadar. Bunlar kötü yanları ama iyi yanlarıda var. Aktif bir okul. Aynı anda 6 farklı projede bulundum eğlenceliydi. Kutlamalar etkinlikler bulabilirsiniz okulda. Şöyle bir sorun da var okul idaresi işine geldiği zaman katı oluyor. Fotoğraf çekinecek, müfettii gelecek vb. o yüzden kıyafet giyin benzeri şeyler. Bunlar bence her okulun vazgeçilmez şeyi. Şimdi bunlar varmış diye tercih etmemezlikten etmeyin. Çoğu okuldan arkadaşım var ve aynı şeyden dert yanıyor. Bazıları okulunu bile sevmiyor yüksek puanlı olmasına rağmen. Benim diyebileceğim gelin ve bu okulda liseyi tadın. 9-10 tanıma aşaması ama 11-12 de sizi yakından takip ediyorlar inanın bana. Geldiğiniz zaman tarihçilerin tatlı TM baskısına maruz kalabilirsiniz. Bir de şu var ben rehberlikçiyi alan seçeceğimiz zamana kadar hiç görmemiştim. Gelin liseyi başarıyla bitirin:)

2022-07-04 23:36
 
0
 
0
Reklam
[Bir Dost...]

Okulu size öven insanlar ya okulun kaymağını yemiştir. Ya da aynı anda dershaneye giden arkadaşlarımızdır. Bazı arkadaşlarımız eksik anlatmış dur ben tamamlayayım. Derse giren öğretmenler sanki bir algı operasyonu yaparmışcasına belli bir öğrenci grubunu ya da şahsını rezil etme ve aşağılama eğilimindeler. Ders işlerken bunu fark etmiyorsunuz ancak dikkatli olduğunuzda bunu anlıyorsunuz. Örneğin geçen sene dersimize giren çoğu öğretmen "10. sınıflar şöyle, böyle" diye söylemlerde bulunup ders ile alakası olmayan konuları sözde "dinlenme" amacıyla öğrencilere sundular. Aynı şekilde idarenin bu kadar vurdumduymazlığı sinir bozucu. İdare ile direkt olan ilişkilerinizde size asla bir yardımda bulunmazlar. Hatta engel bile olurlar. Ama ne yazık ki yanınızda bir veli ya da öğretmen bulunduğunda buna hemen ılımlı yanaşırlar. Okul küçük bir Türkiye modeli gibi. Siyaset bilenler iyi bilir ne demek istediğimi. Başka da söze gerek yok.

2022-07-03 10:03
 
0
 
0
[2023 ]

kırk yılda bir gezi oluyor o da 1500 tl napalım be abi paramız yok diye lise hayatımızı da yaşamayalım neyse benim sitemim okula değil cebimizdeki kadar değerli olmamıza

2022-04-12 21:54
 
0
 
0
[Sayısalcı]

En son yorum yazan arkadaşa kısmen katıliyorum okulda sıkı bir matematik eğitimi görüyoruz ve dönemde 3 matematik sınavı oluyoruz matematik sınavlarında kolay 1 tane soru bulamazsınız bu yönden merkezi sınavda size faydası dokunuyor fakat ingilizce dersinde doğru düzgün cümle kurmamız bile öğretilemiyorken ing sınavında 10 cümle paragraf yazmamızı istemisler derste ne öğrettin ki cümle kurmak ile ilgili soru soruyosunuz bi de detayli anlatmamizi istemiler velasıl kelam obpniz özel bir okulda geçtiğinizde 95 üstü olur fakat bu okuldaki rekabet ortamını bulamazsiniz sinifta birileri ders calisinca sizinde calisaniz gelio özel okulda sıra arkadaşınız yüzde 2lik 3 lük dilimdeki öğrenciler olmayacak fakat özel okulda ortalamanız düşük olup yerleştirmede geriye atmayacak tabi özel okulda rekabet ortamı bulursanız en son olarak söyleceğim şey ise öğrencilerin iyi saygılı ses cıkarmaz olması nedeniyle bazı hocalar ezmeye kalkışıyor saygımızdan bi sey diyemiyoruz ya da sözlümüzden puan kırmasın diye ayrıca okulun idaresinin öğrenciyle gram alakası yok

2022-01-09 19:56
 
0
 
0
[sınavzede]

Arkadaşlar eğer diyorsanız ki; Eryaman çevresinde yaşıyorum, OBP umrumda değil AYT den 3 4 net fazla yaparım açığı kapatırım, bu okulu tercih edebilirsiniz. Ama eğer sizin için sınav notlarınız önemliyse asla bu okulu tercih etmeyin. Sınavlarımızda öğretmenlerimizin tek amacı bizi zorlamak. Bizim eksiklerimizi göstermek istiyorlarsa bu quizlerle olmalı, çünkü sınavlarla olunca insanın motivasyonu kırılıyor hiç çalışası gelmiyor. Üstelik sınava 4 milyon kişi civarında gireceğiz OBP çok daha önemli olacak. Bazıları öğrencilerin çalışmamasından kaynaklandığını düşünecek ama tek hatalı biz değiliz. Coğrafyadan sınıf ortalamamız 65, İngilizceden ise 60. Bu okuldaki her öğrenci Türkiye´ deki öğrencilerin %96´ sından daha iyi. Bunu hakettiğimizi asla düşünmüyorum.

2021-12-27 22:50
 
0
 
0
[....nokta]

Edebiyat sınavında hoca geçen sene işlediğimiz konuları soruyor. Kafiye redif gibi. Söz sanatları 10. Sınıflar da bu sene var ama işlemeden geçen sene uzun anlattım deyip geçiyor. Bu senenin müfredatında da olmasına rağmen. Sınavda da soracakmış. İnsan biraz değinir şu şuydu diye. Geçen sene online da ne kadar anlamış isek artık!?

2021-12-22 20:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 43

Ümitköy Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 313

Aydınlıkevler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 133

Çağrıbey Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Vecihi Hürkuş Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi kaç puan 2023 439.4833
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitoguzhanyasaranadolulisesi.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız