Elmadağ Anadolu Lisesi

Ankara / Elmadağ

Elmadağ Anadolu Lisesi
 • Elmadağ Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Elmadağ
Başarı Puanı (OBP) 79.6575
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Elmadağ Anadolu Lisesi Ankara ili Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Elmadağ Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Elmadağ Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Elmadağ Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1969 yılında üç katlı olarak hizmete açılmıştır. Kurucusu Emekli Tümgeneral Şevki ATABARUT' tur. Halen 18 derslik, bir fen laboratuvarı, kütüphanesi, resim atölyesi, , çok amaçlı salonu, Halı saha, kantin salonu bulunan okulumuzun, ısınma şekli doğalgaz sistemine dayanmaktadır.
 KURUMSAL
 Okulumuz 1969 yılında üç katlı olarak hizmete açılmıştır. Kurucusu Emekli Tümgeneral Şevki ATABARUT' tur. Halen 18 derslik, bir fen laboratuvarı, kütüphanesi, resim atölyesi, , çok amaçlı salonu, Halı saha, kantin salonu bulunan okulumuzun, ısınma şekli doğalgaz sistemine dayanmaktadır.
 Okutulan yabancı dilleri İngilizce ve Fransızcadır.
 35 öğretmenin görev yaptığı okulumuzda 3 idari kadro ve 510 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuzda bir memur iki de hizmetli bulunmaktadır.
  Elmadağ ilçe merkezinde bulunan okulumuz köklü tarihi ve deneyimli kadrosu ile her yıl artan eğitim kalitesiyle hizmetine devam etmektedir.
VİZYON
Atatürkçü düşünceye sahip, çağdaş, bilimsel gelişmelere ayak uyduran, barışçıl, çevreye duyarlı, sosyal ve kültürel etkinliklerde ve akademik alanlardabaşarılı bir nesil yetiştirmek.
MİSYON
Öğretmen,öğrenci, veli üçgeniyle öğretimin yanında eğitim, sosyal ve kültürel ve sportif etkinliklerin de bulunduğu öğrenme isteğini canlı tutan, başarının takdir edildiği bir ortam oluşturmak
BAŞARILAR
2012 Badminton liseler arası dünya üçüncülüğü, 2012-2013 badminton Türkiye şampiyonluğu,

Elmadağ Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Elmadağ Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yenice Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No58 Elmadağ ANKARA 06780 TÜRKİYE

Tel: 312 863 10 56

Fax: 312 863 49 80

web: http://elmadaglisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 431

Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Elmadağ Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Elmadağ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://elmadaglisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Elmadağ Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Elmadağ Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Elmadağ Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Elmadağ Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız