Gazi Şahin Anadolu Lisesi

Ankara / Elmadağ

Gazi Şahin Anadolu Lisesi
 • Gazi Şahin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 91.6030
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gazi Şahin Anadolu Lisesi Ankara ili Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gazi Şahin Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Gazi Şahin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Gazi Şahin Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2007-2008 Eğitim Öğretim yılı başında açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Kendi binası olmadığı için öğretime geçici olarak Elmadağ Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda başlamıştır.2007 Aralık ayında kendi binasının inşaatı bitip eğitim öğretime hazır hale gelir gelmez taşınmıştır.2007 yılında Mamak Belediye Başkanı olarak görevde bulunan sayın Gazi Şahin´in, kurumun inşa edilmesi ve eğitim öğretime açılması hususunda yaptığı katkılardan dolayı kuruma Gazi Şahin Anadolu Lisesi adı verilmiştir.
          Elmadağ ilçe merkezinde Elmadağ Kaymakamlığı’nın arka kısmında, Kaymakamlık binasına 100 metre kadar uzaklıkta bulunan tek katlı okul binasında 5 yıl süreyle eğitim öğretim yapılmıştır.
           2013 yılı Ağustos ayında ise kurumun bugün hizmet vermekte olduğu yeni binasına taşınma işlemi yapılmıştır.Kurumun yeni binası yaklaşık 600 öğrenci kapasiteli olup 4 katlı ve modern bir binadır.Büyük binaya taşınılmasıyla birlikte  9. sınıflarda  60 olan öğrenci kontenjanı 134’e çıkarılmış ve öğrenci sayısının kademeli olarak artırılması planlanmıştır.
            2011 yılında ilk mezunlarını veren okulumuz Elmadağ ilçesinde dikkat çekici bir başarı seviyesi yakalamıştır.2013 yılında da üçüncü mezunlarını veren kurum, başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.
             2013-2014 yılıyla birlite 7. eğitim dönemine başlayan okulumuz aynı zamanda Avrupa Birliği Comenius Projesi ve Tübitak 4006 Bilim Fuarları Projesi  üyesidir.
VİZYON
Dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimini yaşayarak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.
MİSYON
Öğrencilerimizin öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirip, var olan potansiyellerini en iyi şekilde kullanmalarına fırsat tanıyıp, çağın gereksinmelerine cevap veren bireyler olmalarını ve öğrencilerimizi öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip öğrencilerimizin başarıyı yakalamalarını sağlamaktır.
BAŞARILAR
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Gazi Şahin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gazi Şahin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kurtuluş Mahallesi Koruyolu Sokak No6 ELMADAĞ/ANKARA

Tel: 0312 863 53 42

Fax: 0312 863 53 42

web: http://gazisahinanadolu.meb.k12.tr

Gazi Şahin Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gazi Şahin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gazisahinanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gazi Şahin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gazi Şahin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gazi Şahin Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız