Yunus Emre Anadolu Lisesi

Ankara / Çubuk

Yunus Emre Anadolu Lisesi
 • Yunus Emre Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 77.1344
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yunus Emre Anadolu Lisesi Ankara ili Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yunus Emre Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yunus Emre Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yunus Emre Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Adını Türk Edebiyatının şair ve mutasavvıfı, hoşgörü ve güzel ahlakın Anadolu’daki temsilcisi olan Yunus Emre’den alan okulumuz Ankara’nın Çubuk ilçesinin Barbaros mahallesinde TOKİ tarafından 6531 m² alana bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmış ve 2009/2010 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmıştır. 
  Okul bahçesinde bir futbol, bir basketbol, bir voleybol sahası vardır. Spor salonu yaptırılması için gerekli girişimler devam etmektedir. Aynı zamanda okul bahçesinde çeşitli ağaç türleriyle ağaçlandırma yapılmıştır. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde okulumuz içinde bulunduğu bölgede güzel bir semt okulu olarak anılacaktır. 
  Okulun iç donanımında Bilgisayar Teknoloji sınıfı, projeksiyon teknolojili Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarı, Resim Müzik Tarih-Coğrafya, Yabancı Dil 
Sınıfları bulunmaktadır.19 dersliğin hepsinde Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulu haldedir.975 kitaplı kütüphanemiz mevcuttur. 
Okulumuzda öğrenim gören öğrenci sayısı 528'dir. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 27.7'dir. Bu istatistik çok önemlidir ve aynı zamanda iyi bir standarttır. 
Yukarıdaki bilgileri bulunan okulumuzun eğitim ve öğretim için hazırlanmış, donatılmış fevkalade bir ortamı olduğunu ve MLO standartlarını yakaladığını görürüz. 
 Okulumuza Ankara Merkez'den de öğrenciler gelmektedir. Keçiören, Aydınlıkevler, Sarayköy, Pursaklar güzergâhından geçen okul servisi vardır. 
VİZYON :
Ulusal ve evrensel kriterlere uygun,özgür ve öncü bir model oluşturarak Türkiye de en kaliteli okullardan biri olmaktır.
MİSYON :
Öğrencilerini sorumluluk sahibi, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiren,demokratik ve kaliteli eğitim için veli,öğrenci öğretmen işbirliğine önem veren çağdaş bir eğitim kurumu olmaktır.
BAŞARILAR :
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Yunus Emre Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yunus Emre Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Barbaros Mahallesi Karagöl Caddesi Çay Sokak No 100 06760 ÇUBUK / ANKARA

Tel: 03128374242

Fax: 03128374242

web: http://cubukyunusemreanadolulisesi.meb.k12.tr

Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yunus Emre Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cubukyunusemreanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yunus Emre Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yunus Emre Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yunus Emre Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yunus Emre Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız