Çubuk Anadolu Lisesi

Ankara / Çubuk
Çubuk Anadolu Lisesi
 • Çubuk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 91.0647
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Çubuk Anadolu Lisesi Ankara ili Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çubuk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çubuk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çubuk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çubuk Anadolu Lisesi 1995 yılında eğitim ve öğretime başladı. 2000-2001 öğretim yılında kendi binasına taşındı. 14.610 m2 alana yapılan Çubuk Anadolu Lisesi, öğrencilerin spor yapmasını sağlayacak imkanlara sahiptir.
Okul bahçesinde bir futbol, iki basketbol, iki voleybol sahası vardır. Spor salonu yaptırılması için gerekli girişimler devam etmektedir. Aynı zamanda okul bahçesinde çeşitli ağaç türleriyle ağaçlandırma yapılmıştır. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde okulumuzun içinde bulunduğu bölge güzel bir semt okulu olarak anılacaktır.
Okulun iç donanımında Bilgisayar Teknoloji sınıfı, projeksiyon teknolojili Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı vardır.
Derslerimiz Fatih projesi kapsamında Akıllı Tahtalarda işlenmektedir. Bilgisayar ortamında yaklaşık 3000 kitaplı kütüphanemiz mevcuttur. Konferans ve toplantılar için Çok Amaçlı Salonumuz vardır.
Yine öğrencilerin müzik kabiliyetini geliştirecek müzik odamız, resim atölyemiz, tiyatro çalışma odamız, harita odamız, spor odamız mevcuttur.
Okulumuzda öğrenim gören öğrenci sayısı 500´dür. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 27 ´dir. Bu istatistik çok önemlidir ve aynı zamanda iyi bir standarttır.
Yukarıdaki bilgileri bulunan okulumuzun eğitim ve öğretim için hazırlanmış, donatılmış fevkalade bir ortamı olduğunu ve MLO standartlarını yakaladığını görürüz.
Okulumuza Ankara Merkez´den de öğrenciler gelmektedir. Keçiören, Aydınlıkevler, Sarayköy, Pursaklar güzergahından geçen okul servisi vardır.
Okulumuzun her yıl Temmuz ayının ilk haftası düzenlenen Geleneksel Pilav Günü vardır. Okulumuzun TÜRKUAZ adında yayın organı mevcuttur.
VİZYON
Kültürel zenginlikleri, evrensel değerleri ve akademik başarılarıyla, yenilikçi ve çağdaş bir bilim yuvası olmak.
MİSYON
Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen temel amaç ve ilkeler doğrultusunda öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini keşfetmelerini, bilgili, becerikli, öz güven sahibi ve kendisiyle barışık, çevresiyle olumlu iletişim kurabilen, çevresine ve olaylara tarafsız ve çok yönlü bakabilen, içerisinde bulunduğu çağa uyum sağlayabilen, teknolojiyi iyi yönde kullanabilen bireyler olarak yetiştirirken onları ilgi ve istidatları doğrultusunda iyi bir üniversiteye yerleştirmektir.
BAŞARILAR

İlk defa 2001-2002 öğretim yılında mezun veren okulumuz şimdiye kadar on dönemde 919 öğrenci mezun etmiş, bunun yaklaşık 487 si dört yıllık öğrenim kuruluna yerleşmiştir.

Toplamda başarı oranımız %82´dir. Bu öğrencilerimiz Türkiye´nin en seçkin üniversitelerine girmiştir. ODTÜ, İTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi gibi... Bölümleri ise; Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, çeşitli branş ve sınıf öğretmenlikleri olmuştur.

Yurt dışında öğrenimini sürdüren öğrencilerimiz vardır. Sürekli değişim ve gelişim içindeyiz.

Milletlerin kalkınmasında en önemli görev eğitimcilerindir. Hedefimiz milletimizi Mustafa Kemal ATATÜRK´ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmaktır. 

ÇUBUK ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET YILINA GÖRE

LİSANS (Y.Ö.P) YERLEŞİM ÇİZELGESİ

MEZUNİYET YILI

MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYISI

Y.Ö.P. YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI

YÜZDESİ

BİR ÖNCEKİ YIL MEZUN OLUP YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI

2002

66

27

% 40,90

 

2003

107

47

% 43,2

21

2004

147

61

% 41,49

32

2005

64

16

% 25

65

2006

56

20

% 35,71

50

2007

81

35

% 43,20

24

2008

66

48

% 72,72

51

2009

143

101

% 70,62

20

2010

102

71

% 72,41

 

2011

87

61

% 73

 

TOPLAM

MEZUN SAYISI 919

İLK YILDA YERLEŞENLER 487

 

TOPLAM YERLEŞEN ÖĞRENCİ 750

 (%81.61)

(Tablo yalnızca lisans programlarını kazananları kapsamaktadır)

Adres: ÇUBUK ANADOLU LİSESİ Yavuz Selim Mahallesi Hükümet Caddesi Anadolu Sokak No1 Çubuk/ANKARA

Tel: 03128377900

Fax: 03128382194

web: http://cubukanadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çubuk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Çubuk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çubuk Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çubuk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çubuk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çubuk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çubuk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız