Ozanlar Anadolu Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Ozanlar Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.2052
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ozanlar Anadolu Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ozanlar Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ozanlar Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "87.2052".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
87.2052
2022
90.7056
2021
95.2683
2020
77.0188
Ozanlar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ozanlar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ozanlar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Ozanlar Anadolu Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. İlk yılında 5 derslikte 170 öğrenciyle eğitim öğretimine başladı. Okulumuzun 400 kişilik yarı anfi şeklinde konferans salonu, yemekhanesi, kantini, spor salonu, mescidi kütüphanesi ve birçok sosyal alanı bulunmaktadır. Müdür ve 1 müdür yardımcısı vardır. Şehir merkezindedir. Birçok yere dolmuş ve otobüsle ulaşım sağlanabilir. Okulumuzun evveliyatına İlahiyat Fakültesi ve daha öncesinde Teknik Üniversite bulunmaktadır. 1967-1967 Eğitim Öğretim yılında ise okulumuz adıyla Ozanlar Lisesi açılmış üç eğitim öğretim yılı eğitim gördükten sonra Kuyudibi bölgesine taşınmıştır.

Okulumuz deneyimli öğretmenleri ile eğitim öğretime devam etmektedir. Bölgemizin çevresinde akademik lise yoktur. Bu sebeple daha çok akademik başarı elde etmek isteyen öğrenciler okulumuzu tercih etmektedir. Okulumuzun bahçesinin geniş ve yeşilliklerle kaplı olması öğrencilerin boş zamanlarını daha kaliteli kullanmasına sebep olmaktadır. Yakın çevrenin tercih etmesi ulaşın ve zaman açısından güçlü zaman tasarrufuna neden olmaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Ozanlar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ozanlar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe
Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe
Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe

Adres: Sakarya Mah Ünal Ozan Cad No 126 Adapazarı/SAKARYA

Tel: 0264 277 18 34

Fax:

web: https://ozanlaranadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ozanlar Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İlknur.]

Laboratuvar yok mu ?

2023-07-04 23:34
[Elanur]

Ortalama 89.7905 ve okul bana çıkmadı 2022 obp puanı 90 gösteriyor 2. Tercihlerine bu okulu tekrar yazsam çıkmazmı

2022-07-26 12:04
[2022 LGS maduru]

95.146 ile buraya gelebiliyormuyum

2022-02-26 16:47
[Ozanlar Öğrencisi]

Okulumuz açılalı henüz iki yıl oldu. Fakat kısa sürede etrafımızdaki okullara fark atarak ilerlemesini devam ettiriyor. Çok başarılı idari kadromuz ve öğretmenlerimiz var. Hepsine teşekkür ederim

2020-08-21 23:33
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Karasu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Akyazı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Serdivan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ozanlar Anadolu Lisesi kaç puan 2024 87.2052
Ozanlar Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ozanlar Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ozanlar Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ozanlar Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ozanlar Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ozanlar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ozanlar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ozanlaranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ozanlar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ozanlar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ozanlar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ozanlar Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız