Ozanlar Anadolu Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Ozanlar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sakarya
İlçesi Adapazarı
OBP Puanı (*) 95.2683
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ozanlar Anadolu Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ozanlar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ozanlar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.2683". Ozanlar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ozanlar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Ozanlar Anadolu Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. İlk yılında 5 derslikte 170 öğrenciyle eğitim öğretimine başladı. Okulumuzun 400 kişilik yarı anfi şeklinde konferans salonu, yemekhanesi, kantini, spor salonu, mescidi kütüphanesi ve birçok sosyal alanı bulunmaktadır. Müdür ve 1 müdür yardımcısı vardır. Şehir merkezindedir. Birçok yere dolmuş ve otobüsle ulaşım sağlanabilir. Okulumuzun evveliyatına İlahiyat Fakültesi ve daha öncesinde Teknik Üniversite bulunmaktadır. 1967-1967 Eğitim Öğretim yılında ise okulumuz adıyla Ozanlar Lisesi açılmış üç eğitim öğretim yılı eğitim gördükten sonra Kuyudibi bölgesine taşınmıştır.

Okulumuz deneyimli öğretmenleri ile eğitim öğretime devam etmektedir. Bölgemizin çevresinde akademik lise yoktur. Bu sebeple daha çok akademik başarı elde etmek isteyen öğrenciler okulumuzu tercih etmektedir. Okulumuzun bahçesinin geniş ve yeşilliklerle kaplı olması öğrencilerin boş zamanlarını daha kaliteli kullanmasına sebep olmaktadır. Yakın çevrenin tercih etmesi ulaşın ve zaman açısından güçlü zaman tasarrufuna neden olmaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Ozanlar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ozanlar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe
Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe
Ozanlar Anadolu Lisesi
Ozanlar Anadolu Lisesi
 • Sakarya
  İl
 • Adapazarı
  İlçe

Adres: Sakarya Mah Ünal Ozan Cad No 126 Adapazarı/SAKARYA

Tel: 0264 277 18 34

Fax:

web: https://ozanlaranadolulisesi.meb.k12.tr

Ozanlar Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ozanlar Öğrencisi]

Okulumuz açılalı henüz iki yıl oldu. Fakat kısa sürede etrafımızdaki okullara fark atarak ilerlemesini devam ettiriyor. Çok başarılı idari kadromuz ve öğretmenlerimiz var. Hepsine teşekkür ederim

2020-08-21 23:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mithatpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ozanlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ozanlar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ozanlar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ozanlaranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ozanlar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ozanlar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ozanlar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ozanlar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız