Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi
 • Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Çankaya
Başarı Puanı (OBP) 76.6932
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İsmini Osmanlı Sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa’dan alan okulumuz, 6 Temmuz 1968 tarihinde Öveçler semtindeki Reşat Bey İlkokulu bünyesinde ortaokul olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 
1968-1969 Eğitim-Öğretim yılında önce Sokullu Mehmet Paşa Mahallesindeki Halk Eğitim Merkezi’ne ait olan barakalarda, daha sonra Sokullu Mehmet Paşa İlkokulu bünyesinde hizmet vermiştir. 
1975-1976 Eğitim ve Öğretim yılında bugünkü binasına taşınmıştır. 1980’den sonra Sokullu Mehmet Paşa Lisesi olarak devam etmiştir. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. 
Vizyon:
Eğitim – öğretimin kalitesinin yükselmesi için ekip çalışmasını benimsemek, Eğitimin, öğrenciye saygı ve sevgi ile mümkün olduğunu bilincine ulaşmak, Eğitim ve öğretimin bilimsel ve yeni teknoloji destekli olmasını sağlamak , Sürekli değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilen, kendini yenileyen, dinamik yapısını öğrencilere yansıtan öğretmenlerimizle öğrencilere model olmak, Öğrenmeyi gereksinim olarak gören, soran , araştıran, yargılayan bireyler yetiştirmek, Tüm öğrencilerimizin en az bir alanda mutlaka yeteneğinin olduğuna inanarak bireysel farklılıkları göz önünde bulundurmak ve onların potansiyel yeteneklerini eyleme dönüştürmektir.
Misyon:
 Ülkemizin, en çok ihtiyacı olan çağdaş, yenilikçi, Atatürk İlkelerine, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, Araştırıcı ve sorgulayıcı, Mazeret değil çözüm üreten, Yaratıcı ve bilimsel düşünceli, Yaparak ve yaşayarak aktif katılımlı, Kendisi ve çevresiyle barışık, Katılımcı, nitelikli, üretken, sosyal, pozitif bakan çevresine duyarlı, Eğitimde lider, toplumda örnek bireyler yetiştirmektir.
Başarılar
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sokullu Mehmet Paşa Cad. No 71

Tel: 312 480 88 89

Fax: 312 480 80 53

web: http://smpal.meb.k12.tr

Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 431

Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://smpal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sokullu Mehmet Paşa Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız