Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi
 • Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 62.1542
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul açıldığında 6 öğretmen ve 227 öğrenci mevcuttu. 1968–1969 Eğitim-Öğretim Yılında şimdiki yeni binasına taşınmıştır. Orta kısmı ilk mezunlarını 1961–1964 yılı sonunda vermiştir. 1971–1972 yılında ise, lise haline getirilmiştir. İsmi de Türk Edebiyatı ve fikir dünyasının ölümsüz şahsiyeti olan Ömer Seyfettin’i yaşatmak ve gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla, Ömer Seyfettin Lisesi olarak değiştirilen okulumuz, orta ve lise kısımları bir arada olarak öğretime devam etmiştir.
1972–1973 Eğitim-Öğretim Yılında modern lise olmasından sonra 5 laboratuar açılmış, öğrenci mevcudunun çoğalmasıyla 1972–1973, 1973–1974 Eğitim-Öğretim Yıllarında Hasan Özbay ve Mustafa Kemal İlköğretim Okullarından sınıf ihtiyacı karşılanmıştır. Lise kısmı ilk mezunlarını 1973–1974 Öğretim Yılında vermiştir. 1975–1976 Eğitim-Öğretim Yılında Ömer Seyfettin Lisesi adı altında yalnız lise kısmı ile eğitim-öğretime devam etmiştir. 1987–1988 Eğitim-Öğretim Yılında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı emriyle bünyesinde tekrar açılan orta kısım, 1992–1993 Eğitim-Öğretim Yılı başında Kılıçali Paşa İlköğretim Okuluna nakledilmiştir.
1999–2000 Eğitim-Öğretim Yılı başında yeni inşa edilen üç katlı bina (B Blok) hizmete girmiştir.2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmüştür.
Okulumuzda, okulumuzun kendi dinamik yapısı ile günün ihtiyaçlarına göre fiziksel yapıda gerekli değişiklikler yapılmaktadır.
VİZYON :
Akademik başarıda bir adım önde olmaktır.
MİSYON :
Okul toplumuna; sağlıklı, güvenli bir ortamda, nitelikli eğitim vermektir.
BAŞARILAR :
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumu şöyle:

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında okulumuzdan mezun olan 274 öğrencimizin 133´ü istedikleri bir üniversiteye yerleşmiştir.Yerleşme oranımız % 48.5 olmuştur.Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizden 72´si devlet,  53´ü özel Üniversiteye  ve 8´i ise Açık Öğretim Fakültesine yerleşmiştir.Özel Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizden  2 öğrencimiz   tam burslu, 30 öğrencimiz % 50 burslu ve ve 10 öğrencimiz ise % 25 burslu olarak yerleşmişlerdir. Ayrıca yukardaki rakamlara özel yetenek sınavlarına katılan ve yurt dışına giden öğrencilerimiz dahil değildir. 

2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ziya Bey Caddesi No 42 06520 BALGAT ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 0 312 2850523

Fax: 0 312 2850698

web: http://omerseyfettinlisesi.meb.k12.tr

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://omerseyfettinlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız