Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi
 • Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Çankaya
Başarı Puanı (OBP) 62.1542
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Balgat Mahallesi?nde, eski Balgat Köyü merkezinde harman yeri olarak bilinen sekiz dönümlük bir alanda iki katlı, 12 derslik standart yapıda inşa edilmiştir. 1961?1962 Öğretim Yılında, şimdiki Balgat Pratik Kız Sanat Okulunda Balgat Ortaokulu adıyla öğretime başlamıştır. Okul açıldığında 6 öğretmen ve 227 öğrenci mevcuttu 1968?1969 Öğretim Yılında şimdiki yeni binasına taşınmıştır. Orta kısmı ilk mezunlarını 1961?1964 yılı sonunda vermiştir. 1971?1972 yılında ise, lise haline getirilmiştir. İsmi de Türk Edebiyatı ve fikir dünyasının ölümsüz şahsiyeti olan Ömer Seyfettin?i yaşatmak ve gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla, adı Ömer Seyfettin Lisesi olarak değiştirilen okulumuz, orta ve lise kısımları bir arada olarak öğretime devam etmiştir.

Okulumuz. A Blokta 12, B Blokta 14 olmak üzere 26 derslikten oluşmaktadır. A Blokta, okulumuzda tarih öğretmeni olarak görev yaparken rahatsızlığı sonucu hayatını kaybeden Turgut Özkapıcı'nın anısına adını taşıyan bir toplantı salonu bulunmaktadır. Turgut Özkapıcı Salonundan başka B Blokta ise çok amaçlı büyük bir toplantı salonu daha bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet BTS, 1 resim atölyesi, 1 müzik atölyesi, 1 fen laboratuvarı, 1 biyoloji laboratuvarı 1 kütüphane, 5 idari oda, 3 rehberlik servisi, 2 memur odası, 1 mutfak, iki binada kantin, çay ocağı bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzda geçmişte müdür olarak görev yapmış olan Mehmet Çelebi'nin anısına adını taşıyan spor salonu bulunmaktadır. Okulumuzda internet bağlantısı ile beraber FATİH projesi kapsamında yapılan altyapılar da mevcuttur. Okulumuzun kendi dinamik yapısı ile günün ihtiyaçlarına göre fiziksel yapıda da gerekli değişiklikler yapılmaktadır.

Okulumuz genel liseler içinde çok başarılı bir konumda idi. Bu öğretim yılı sonu itibari ile 5.Anadolu Lisesi öğrencilerimiz de mezun oldular.2016 yılındaki ilk mezunlarımızın Üniversiteye yerleşme oranı %69 olmuştur. 2017 yılında %72, 2018 yılında %45. 2019 yılında ise %36 olmuştur. 2020 mezunlarımızın üniversite yerleştirme oranları daha sonra sayfamızda yayınlanacaktır
 • Derslik :26
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :2
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler : 08.00 15.05
 • Bağlantı : Metro Ethernet
 • Yabancı Dil : İngilizce-Almanca
 • Isınma : Doğalgaz
 • Servis : Pusula Turizm
 • Ulaşım : Kızılay Güvenpark´tan kalkan Kızılay-Balgat dolmuşları ile Kızılay- Atatürk Bulvarından geçen 481 Numaralı Belediye ve 263 numaralı ÖHO otobüsleri okulumuzun önünden geçer. Ayrıca Ulus´tan kalkan Ulus-Balgat dolmuşları da okulumuzun önünden geçmektedir. Kızılay-Çayyolu metrosu Milli Kütüphane durağı ise okulumuza 10 dk.yürüme mesafesindedir.
 • Yerleşim Yeri : Ziya Bey Cad.No:42 06520-Balgat-Çankaya /ANKARA
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Çankaya ilçe merkezi olan Kızılay´a 4 km mesafededir.
 • Kontenjan Bilgileri : 2020-2021 öğretim yılında 240 öğrenci

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ziya Bey Caddesi No 42 06520 BALGAT ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 0 312 2850523

Fax: 0 312 2850698

web: http://omerseyfettinlisesi.meb.k12.tr

Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 145

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://omerseyfettinlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız