Yeşilyurt Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Yeşilyurt Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 68.0166
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeşilyurt Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yeşilyurt Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "68.0166".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
68.0166
2021
68.8180
2020
62.0408
Yeşilyurt Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yeşilyurt Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Yeşilyurt Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Yeşilyurt Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Yeşilyurt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeşilyurt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yeşilyurt Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[👎👎㈇]

Öğrenciler dersi dinlemek istiyen öğrencilere fırsat tanımıyor okulda her gün kavga oluyor ve idareciler bu durumlarda gayet sakin disiplinli bir okul değil okuldan atılması gereken çok öğrenci var ama bunlar göz ardı ediliyor öğretmenler ders anlatmak yerine telefon ile oynuyorlar şikayet edemiyoruz çünkü sınıfın%65i sınıfin. Düzenini bozanlarla dolduğu için öğrenciler bu durumdan memnun hocalara karşı terbiyesiz de diz boyu buraya gelen zeki öğrencilerin dersleri daha zayıf oluyor .

2022-04-14 00:54
 
0
 
0
[👻.👻]

Okul gayet iyi şu anki hocaların çoğu 10 15 yıllık orta yaşta hocalar ve mükemmel anlatıyorlar. Okula gelirsek çıkışta kavga olmasına şaşırmamalısınız. Okul dağın başında şehir manzarası mevcuttur .d aklıma geldi müzik hocası mükemmel adam ya. Ali hocaya selamlar👋(edebiyatçı)

2021-12-05 17:45
 
0
 
0
[Yeşilyurt Anatolian HS]

Can you give information about the school?

2021-09-17 23:54
 
0
 
0
[Yeşilyurt Anadolu lisesi]

Okul puan olarak çok düşük puan alan öğrencilerin giremediği güzel bir okul daha fazla bilgisi olan okul hakkında bilgi verebilirmi?

2021-08-04 00:23
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Şehit Ekrem Toktamış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Battalgazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit İbrahim Tanrıverdi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Darende Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Yeşilyurt Anadolu Lisesi kaç puan 2023 68.0166
Yeşilyurt Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yeşilyurt Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yeşilyurt Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yeşilyurt Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yeşilyurt Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeşilyurt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz