20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi

Malatya / Battalgazi

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.5619
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi Malatya ili Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.5619".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
86.5619
2021
86.3060
2020
78.7194
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres:

Tel:

Fax:

web:

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 35

İbni Haldun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 63

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Candaş Kaplan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi kaç puan 2023 86.5619
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız