Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi
 • Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 64.6378
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Küçükesat Lisesi adı ile yapımına başlanmış, daha sonra Seyranbağları semtinden dolayı “Seyranbağları Lisesi” adıyla 11/10/1988 tarihi ve MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 27098 Sayılı kararı ile Eğitim-öğretime başlamıştır.
1993-1994 Eğitim-Öğretim Seyranbağları Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı bölümü açılmıştır. Hayırsever Necla KIZILBAĞ tarafından yapılan onarımla 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında “Öğretmen Necla Kızılbağ Lisesi” olarak isim değişikliği MEB tarafından yapılmıştır.
2010-2011 Öğretim Yılından itibaren Okulumuz İngilizce Anadolu Lisesi’ne dönüşmüştür. Okulumuzun adı 22.04.2010 tarih 3288 sayılı makam onayı ile “ÖĞRETMEN NECLA KIZILBAĞ ANADOLU LİSESİ” olmuştur.
Şu anda Genel Lise ve Anadolu Lisesi olarak birlikte hizmet yürütmektedir. 2013-2014 Öğretim Yılından itibaren sadece Anadolu Lisesi olarak hizmetini sürdürecektir.
VİZYON
Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi’ni Çankaya ve Ankara genelinde tercih edilen okul haline getirmek.
MİSYON
Çağdaş, bilimsel düşünen, sorgulayan, üreten, evrensel değerleri benimseyen, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, ulusal ve uluslar arası alanda kendini geliştiren, özgüveni yüksek gençler yetiştirmek.
BAŞARILAR
OKULUMUZUN GENEL BAŞARI DURUMU 2010-2011 Öğretim Yılı I. Dönem genel başarı durumumuz dönem sonu itibariyle % 84.26 olarak gerçekleşmiştir. 2010 Öğrencilerimizin üniversiteye giriş başarısı % 54 olarak gerçekleşmiştir. 2012 Öğretim Yılı sonunda başarı durumumuz: SINAVA GİREN ÖĞRENCİ SAYISI: 145 ÖSS YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI: 61 GENEL BAŞARI ORANI: % 42,06 Önceki yıllara ait başarılar ve öğrencilerimizin girdikleri yükseköğretimle ilgili bilgileri internet sayfamızdan bulabilirsiniz.
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Göktürk Mahallesi Seyran Caddesi No 80 Seyranbağları ÇankayaANKARA

Tel: 3124463928

Fax: 3124378388

web: http://onkal.meb.k12.tr

Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://onkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız