Musa Erdem Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Musa Erdem Anadolu Lisesi
 • Musa Erdem Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 92.5952
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Musa Erdem Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Musa Erdem Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Musa Erdem Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Musa Erdem Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
 Okulumuz 24.06.2010 yılında inşaatı tamamlanarak Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçici kabul heyetine teslimi yapılmıştır. 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında 16 derslikle hizmete açılmıştır.
       Kadrolu ilk Müdürümüz Nedim NAMDAR, Müdür Yardımcısı Ertürk AYDIN, Öğretmenlerimiz Suzan SAĞESEN, Füsun GÜLBAYRAK, Fatma ŞENGÜL, Engin GÜVEN, Çetin GÜNDÜZ, Mükerrem YALÇIN, Nusret TUĞLACI, Süleyman GÜMÜŞ, Zuhal TOPTAŞ, Nuray YAMAN, Leyla AKDENİZ, Yardımcı Hizmetli Kadrosunda ise Murat ERAKSOY, Cafer AYDOĞDU, Hasan GÜL, ilk kadrolu çalışanlar olarak görev yapmaktadırlar.
Okulumuz Hayırsever Musa ERDEM tarafından anahtar teslimi yapılmıştır ve Anadolu Lisesi olması kaydıyla bağışlanmıştır.
Musa Erdem Ankara´nın Bala İlçesinin Bahçekaradalak Köyü´nde 1922 yılında doğmuştur. Çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşmış ayrıca nakliyecilik işi de yapmıştır. Okuma yazmayı kendi kendine öğrenen ve ilkokulu dışardan bitiren Hacı Musa ERDEM, kendini yardıma muhtaç olanlara adamış 93 yaşında bir eğitim gönüllüsü olarak 03.01.2015 Cumartesi günü vefat etmiştir.
VİZYON :
Açılışından itibaren disiplinler üstü bir kalite anlayışı ile gelenekten geleceğe,tecrübeden ayrıntıya ulaşmak isteyen gençler ile onların ailelerinin tercih ettiği bir eğitim kurumu olmak.
MİSYON :
Kendisini ve çevresini tanıyan,geleceği doğru okuyup planlayabilen,hoşgörülü,üretken bir yabancı dili konuşup spor yapan ve kitap okuyarak analitik düşünme becerilerini geliştirmiş kendine güven duyarak eşitleri ile rekabet edebilecek bireylerin yetiştiği bir eğitim kurumu olmak.
BAŞARILAR :
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız.

Musa Erdem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Musa Erdem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gökkuşağı mah. Cevizlidere Cad. NO 98 Balgat ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 4753660

Fax: 4753600

web: http://musaerdemanadolulisesi.meb.k12.tr

Musa Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Musa Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Musa Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://musaerdemanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Musa Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Musa Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Musa Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Musa Erdem Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız