Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 312 285 55 45-46
0 312 285 52 62
Adres Çukurambar Mahallesi, Öğretmenler Caddesi No4 Balgat/Çankaya/ANKARA
MEB logo Ankara / Çankaya
Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi

http://mehmeteminresulzadeal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 469.3388
Yüzdelik Dilimi 2.07
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Taban Puanı 469.3388 2.0700
2018 Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Taban Puanı 402.6675 2.2500
2017 Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Taban Puanı
487.3312 2.9600

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi 1993 - 1994 öğretim yılında Türk Milli Eğitiminin ufuklarında yepyeni bir yapılanma ve ruhla doğan güneş, dorukları hedefleyerek işe koyuldu.

Keçiören Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesinden ve yurdumuzun diğer bölgelerinden gelen öğrencilerle mevcudunu oluşturan Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisemiz 483 öğrenci 2 idareci ve 4 öğretmenle işe koyulmuştur. Henüz okulumuz inşa halinde iken, yöneticilerimiz ve gayretli velilerimizden oluşan güç ve belirlenen ilkelerle, az zamanda çok şey başarılmış, Eğitimde Doruk hedefi ilke edinilmiştir. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi

Biz bir aileyiz sloganı ile kenetlenen idareci, öğretmen ve velilerimiz okulumuzun kuruluş aşamasını tamamlamış, daha okul açılmadan oluşturulan kurucular kurulu tarafından Okul ve Öğrenci Koruma Derneği resmi kimliğine kavuşturulmuştur. Böylesi bir girişim de yurdumuzda ilklerden biri olmuştur. İnanılmazı başaranlara, bu kutsal çalışmalara verdikleri desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunarız.

Okulumuzun adı, 28 Mayıs 1918´de ilk Demokratik Türk Devleti olan Azerbaycan Cumhuriyeti´nin kurucusu ve fikir ve devlet adamı Mehmet Emin Resulzade´den gelmektedir. Yaşamını ülkesinin bağımsızlığına adayan Resulzade, 1947 yılında Ankara´ya gelerek mücadelesini sürdürmüş, 20´ye yakın eser yayımlamıştır. 6 Mart 1955 yılında ideali uğruna verdiği mücadele ile yaşamına veda etmiştir. Kabri Cebeci Asri Mezarlığı´ndadır.

BAŞARILAR

Okulumuzun üniversite yerleştirme başarısı %88´dir. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi
 • Öğretmen :49
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :626
 • Derslik :22
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama: 08.00 Bitiş : 15.05
 • Isınma Kalorifer - Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil 1.YABANCI DİL:İNGİLİZCE 2.YABANCI DİL:FRANSIZCA-ALMANCA
 • Ulaşım Kızılay ve Ulus´tan 132 numaralı otobüs, Kızılay Güvenpark´tan Çukurambar dolmuşu.
 • Servis Bilgisi Tel:479 85 85 Sincan,Etimesgut,Elvankent,Eryaman,Bağlıca,Yaşamkent,Çayyolu,Batıkent,Yenimahalle, Demet Etlik, Keçiören, Mamak, Cebeci, Kurtuluş, Demirtepe, Sokullu, Öveçler,Çiğdem,100.Yıl Ayrancı,Bahçeli,Emek,Seyran,Oran,G.O.P,Dikmen,Mustafa Kemal
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Çukurambar´ın merkezinde olup, Armada´ya 1 km., ATO Congresıum´a 500 m., Bayındır Hastanesi´ne 500 m. uzaklıktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl merkezine uzaklık 7km´dir.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu Okulumuz Ankara İlinde Anadolu Liseleri içinde 3.sırada bulunmaktadır.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %85
 • Sportif Etkinlikler Okulumuz spor salonunda futsal,voleybol,basketbol,badminton çalışmaları yapılmaktadır.
 • Bilimsel Etkinlikler Üniversitelerin düzenlemiş olduğu etkinliklere katılım sağlanmaktadır.
 • Proje Çalışmaları Resmi ve Özel kuruluşların yapmış olduğu projelere katılım sağlanmaktadır.
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri Yurtdışı hareketlilik kapsamında Ulusal Ajansa proje başvurumuz bulunmaktadır.
Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 312 285 55 45-46
Okulun Faxı: 0 312 285 52 62
Okulun Adresi: Çukurambar Mahallesi, Öğretmenler Caddesi No4 Balgat/Çankaya/ANKARA

Bu okula 96 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ankara Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 459.0637 3.22
Atatürk Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 484.2050 0.72
Ankara Atatürk Lisesi Merkezi Sınav 461.4488 3.08
Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 469.3388 2.07
Gazi Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 475.2699 1.48

Önemli: Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi yorumları, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi nerede?, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi formaları, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi adresi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+