Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi
 • Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 46.3637
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
     Okulumuzun, çankaya ilçesi, aşağı öveçler mahallesi, 7516 ada, 2 parsel, 6525 m2 arsa üzerinde, 25/04/1997 tarihinde, dönemin milli eğitim bakanı, sayın, prof.dr.mehmet sağlam, ankara valisi sayın erdoğan şahinoğlu, hayırseverler, merhume refia alemdaroğlu ve sayın süha alemdaroğlu arasında yapılan protokolle, inşaatına başlanmıştır. 
         Serkan İnşaat Ve Doğru İnşaat Tarafından Yapılan, Binamız 15/09/2003 Tarih Ve 9046 Sayılı Bakanlık Onayıyla, 2003-2004 Öğretim Yılında Hizmete Açılmıştır.
VİZYON
1- TEKNOLOJİK YENİLİKLERDEN YARARLANARAK ÇAĞIN GEREKLERİNE UYGUN BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM ORTAMI OLUŞTURMAK. 2- ÖĞRENCİ MERKEZLİ ÖĞRETİM METODLARINI UYGULAYARAK ETKİN VE KALICI ÖĞRENMEYİ SAĞLAMAK. ÖĞRENCİLERİMİZE ÖĞRENMEYİ ÖĞRETMEK. BİLGİYİ KULLANAN DEĞİL ÜRETEN KİŞİLER YETİŞTİRMEK. 3- OKUL İÇİ VE OKUL DIŞI ÖĞELER ARASINDA KÖPRÜ KURARAK İLETİŞİMİ ARTTIRMAK. 4- HER ÖĞRENCİMİZİN SUNDUĞUMUZ HİZMETLERDEN EŞİT ŞARTLARDA YARARLANMASINI SAĞLAMAK. 5- OKULDAKİ TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN HER GÜN DAHA İYİYE VE GÜZELE ULAŞMASINI, MUTLU OLMALARINI VE YAPTIKLARI İŞTEN ZEVK ALMALARINI SAĞLAMAK.
MİSYON
BİZLER BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN; MİLLİ EĞİTİMİN TEMEL İLKE VE AMAÇLARI DORULTUSUNDA ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK, ONLARIN BİLGİLİ, BECERİLİ VE KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNE FIRSAT TANIYARAK ÖĞRENCİLERİMİZİ 21.YY.’LIN HIZLA DEĞİŞEN VE GELİŞEN ŞARTLARINA UYUMLU, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI, GEÇMİŞLE GELECEĞİ BAĞDAŞTIRIP, İYİ VE SAĞLIKLI DÜŞÜNEBİLEN KİŞİLER YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ…
BAŞARILAR
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çetin Emeç Bulvarı No61

Tel: 0312 472 67 47

Fax: 0312 472 13 50

web: http://kraal.meb.k12.tr

Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kraal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız