Kırkkonaklar Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi
 • Kırkkonaklar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 84.3372
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çankaya Kırkkonaklar Mevkiinde Devlet yatırım programından 24 derslikli bir bina yaptırılarak Kırkkonaklar Lisesi olarak adlandırılmıştır. 
Fakat okulun açılış onayı sırasında; Anadolu Lisesine dönüştürülen 20 derslikli İncesu Lisesinin bölgenin ihtiyacını karşılamak üzere yeniden açılmasını İncesu Anadolu Lisesinin de Kırkkonaklar´da yaptırılan yeni binaya taşınarak Kırkkonaklar Anadolu Lisesi olarak adlandırılmasını teklif etmiş, Genel Müdürlüğümüz; 12.13.2007 tarih ve 2740 sayılı olurlarıyla İncesu Anadolu Lisesinin yeni yaptırılan 24 derslikli binaya taşınması ve Kırkkonaklar Anadolu Lisesi olarak adlandırılması 
Bakanlığımız tarafından uygun görülmüştür. İncesu Anadolu Lisesi olarak pek çok öğrenciyi yüksek öğretime kazandıran, gerek devlet bürokrasisinde gerek özel sektörde çalışan binlerce öğrenci yetiştiren kurumumuz Kırkkanaklar Anadolu Lisesi adı ile bu misyonunu devam ettirmektedir. 
Böylece 2007-2008 eğitim -öğretim yılından itibaren İncesu Anadolu Lisesinden gelen 10. sınıf (4 şube) eski ve yeni 11. sınıflar;(13 şube) ve 9. sınıfa aldığımız 7 şube (210 öğrenci) olmak üzere toplam 24 şube olarak eğitim -öğretime 17.09.2007 tarihinde başlamıştır. 
20.12.2006 tarihinde ( Kırkkonaklar Lisesi ) Kurucu Müdür olarak atanan Bayram GÜLEÇ çalışmalarına başladı. Bakanlığımızın olurları doğrultusunda Okulumuzun donatımı Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi başkanlığınca karşılanarak yapılmıştır. Kurucu Müdürümüz 30.04.2008 tarihinde asil müdür olarak atanmıştır.2009-2010 eğitim-öğretim yılı ortasında Bayram GÜLEÇ’in Kirami Refia ALEMDAROĞLU Lisesine atanması üzerine okulumuz müdürlüğüne Bayram AKYÜZ atanmış, halen bu görevi yürütmektedir. 
Okulda 51 öğretmen ve yönetici ile 700 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir. Okulun iki adet açık halı sahası, masa tenisleri ve bilardo masaları ile langırt masaları bulunan bir adet etkinlik odası, fizik kimya, biyoloji laboratuarları, resim ve müzik atölyeleri, bilgisayar odası,konferans salonu bulunmaktadır. 
VİZYON :
Okul, aile, çevre işbirliği ile kaliteli bir eğitim anlayışından ödün vermeyerek, Atatürk’ün çizdiği yoldan, çağdaş bir geleceğe emin adımlarla ilerleyen, kendisini, ailesini vatanını, milletini, bayrağını ve başarıyı seven, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek.
MİSYON :
Okul, alie, çevre işbirliği ile kaliteli bir eğitim anlayışından ödün vermeyerek, Atatürk’ün çizdiği yoldan, çağdaş bir geleceğe emin adımlarla ilerleyen, kendisini, ailesini vatanını, milletini, bayrağını ve başarıyı seven, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek.
BAŞARILAR :
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırkkonaklar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 315. sk. No 9 Kırkkonaklar /Çankaya ANKARA

Tel: 0312 496 63 07

Fax: 0312 496 63 09

web: http://40kal.meb.k12.tr

Kırkkonaklar Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kırkkonaklar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kırkkonaklar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://40kal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kırkkonaklar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kırkkonaklar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kırkkonaklar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kırkkonaklar Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız