Çankaya Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Çankaya Anadolu Lisesi
 • Çankaya Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 23
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Çankaya
Başarı Puanı (OBP) 81.6592
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çankaya Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çankaya Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çankaya Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çankaya Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Milli Eğitim Bakanlığımızın yurt dışından gelen vatandaşlarımızın ortaöğretim çağındaki öğrencilerini toplumumuza ve eğitim sistemimize intibaklarını daha kolay ve daha çabuk sağlamak amacıyla açılan beş Anadolu Lisesinden biri olan okulumuz 1985-1986 öğretim yılında 243 öğrenci ile ortaokulu ve lisenin tüm sınıflarını oluşturmak suretiyle eğitim ve öğretime başlamıştır.

1989-1990 öğretim yılı başında Çankaya ilçesine bağlı yeni binamıza taşındık. Okulumuzun adı 15.11.1989 tarih ve 230.E.Ö.Ö. İş. Fen.89 sayılı makam onayı ile Çankaya Anadolu Lisesi olmuştur. Özellikle yabancı dil öğretmenliğinden çekilen sıkıntı Bakanlığımızın özel çalışmalarıyla 1987 yılından itibaren Alman uyruklu öğretmenlerle eksik kadrolar tamamlanmıştır. 2005-2006 yılına kadar sadece birinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmiştir. 2005-2006 Öğretim Yılından itibaren Almancanın yanında birinci dil olarak İngilizce eğitim veren sınıflarda açılmıştır.

 • Derslik :23
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 08:15-15:45
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: ADSL (1 Mbit)
 • Yerleşim Yeri - Adres:Çankaya Anadolu Lisesi Göktürk Mahallesi Bağlar Caddesi 115.Cadde No:15 Seyranbağları Çankaya / ANKARA TÜRKİYE Telefon:90 (312) 434 19 66 Fax:90 (312) 434 19 67
 • Adres - Göktürk Mahallesi Bağlar Caddesi 115.Cadde No15 Seyranbağları Çankaya / ANKARA TÜRKİYE
 • Ulaşım Ulus-Seyranbağları dolmuşu ve belediye otobüsü hemen yakınındaki bağlar caddesinden geçer. Okulumuzun durağa uzaklığı yaklaşık 100m.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Bakanlıkların bulunduğu Kızılay´a 1,5 km uzaklıktadır.

Çankaya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çankaya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Göktürk Mahallesi Bağlar Caddesi 115.Cadde No15 Seyranbağları Çankaya / ANKARA TÜRKİYE

Tel: (312) 434 19 66

Fax: 312 434 19 67

web: http://cankayaanadolulisesi.meb.k12.tr

Çankaya Anadolu Lisesi ile ilgili 23 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 145

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çankaya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çankaya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cankayaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çankaya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çankaya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çankaya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çankaya Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız