Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi
 • Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 74.5108
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1955 yılında Bahçelievler semtinde öğretime açıldı.  Uzun yıllardan beri ortaokul ve liselerimizin dondurulmuş ve hayati olmayan müfredat programları yerine öğrencilerin yaşamlarında gerekli bilgi ve becerileri kazandıracak, yeteneklerine uygun müfredat programlarına gereksinim vardı. 1953 - 1954 yıllarında dış ülkelerde orta dereceli okullarda gözlem ve incelemede bulunmuş öğretmen ve öğreticiler grubu günümüzün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirildi.
Okulumuzun müfredat programları planlanırken öğrencinin içinde yaşadığı toplumda ; ana – baba, her türlü iş sahibi, eğitimci, bilgin, çeşitli kurum ve fakültelerle temas edilmiş; çocukların ihtiyaçları, değişen ve gelişen toplumun istekleri ve Milli Eğitim´in amaçları göz önünde tutulmuştur. Öğrencilerin zihin ve bedeni gelişimi, bireysel faktörler dikkate alınarak onlara başarı sağlayacak bir program düzenlenmiş ve bakanlığın onayından sonra 1955 yılında öğretime açılmış olan Bahçelievler Deneme Lisesi´nde 1956 - 1957 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanmıştır. 1960 - 1961 yılında da okul ilk mezunlarını vermiştir. 1974-1975 öğretim yılı başında orta kısım müfredatı diğer ortaokullarla birleştirilmiş, 1921 sayılı Tebliğler Dergisi´nde yayınlanan sınıf geçme, sınav yönetmeliğindeki esaslara bağlanmıştır. Ancak okulun imkanları göz önünde bulundurularak yabancı dil seçimli dersler konusunda farklılıklar sürdürülmüştür.
1974 -1975 öğretim yılı başında modern fen programları uygulamasına ilaveten 9. Milli Eğitim Şura kararlarında öngörülen ders geçme ve kredi düzeni uygulamasına da başlanmıştır. (1937 sayılı Tebliğler Dergisi). Daha sonra 1979-1980 öğretim yılından itibaren ders geçme ve kredi düzeni kademeli olarak kaldırılmıştır.
Lisenin ilk kuruluşunda : Yıldız Uğurtaş, Basri Gürkan, Enver Taşdemiroğlu, Lütfullah Sami Akalın, Fazıl Bengin, Düriye Köprülü, A. Kemal Özinönü, Nejat Gögünç, Nermin Karcıoğlu, Ali Rıza İmer, Ekrem Altay isimli öğretmenler görev almışlardır.
VİZYON
TOPLUMDA MODEL EĞİTİMDE LİDER OLMAK.
MİSYON
Biz; bütün öğrencilerimizin çağdaş, bilgili,kendine saygılı, başarılı bireyler olabilmeleri için kendilerine fırsat tanımak ve çağa ayak uydururken kültürel ve ahlaki değerlerini de özümseyebilecek durumda olabilmeleri için varız.
BAŞARILAR

Adres

Bahçelievler 1. Cadde 76. Sokak Eski 14. Sokak No 3 Çankaya ANKARA

Telefon

0312 213 53 90

Fax

0312 213 98 20

web

http://denemeanadolu.meb.k12.tr

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız