Kazım Karabekir Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 5
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 73.7871
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "73.7871".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
73.7871
2021
56.3980
2020
34.1600
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Öğrenci]

Bu okulda okuyan varmı nasıl bir okul?

2022-02-10 20:11
 
0
 
0
[Öğretmen0101]

Yüreğir-Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 84 öğrenciyle faaliyete geçmiştir. 14 derslikli küçük ve az öğrencisi bulunan bir okul olmakla birlikte ilk senesinde çok bilinmediği için tercih edilmemiş ve bu sebeple puanı düşük kalmıştır. Yeni adliye sarayıyla aynı yerde bulunan okul 2021-2022 eğitim öğretim yılında sadece 136 öğrenci alacaktır. Hedefleri yüksek olan okulumuz zamanla Yüreğir´in en bilinen okullarından biri olacaktır. Öğretmen eksiği bulunmamaktadır. Okulumuz tecrübeli öğretmen kadrosuna sahiptir. Öğrenci sayısının az olması öğrencilerle daha yakından ilgilenme şansını getirecektir. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

2021-07-13 22:17
 
0
 
0
[Rumuz]

sağlık lisesi mi ve okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Karaisalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kasım Garipoğlu Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 47

Şehit Mustafa Göksal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi kaç puan 2023 73.7871
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz