Cemil Meriç Anadolu Lisesi

Adana / Sarıçam

Cemil Meriç Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.2552
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cemil Meriç Anadolu Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.2552".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
80.2552
2021
83.0310
2020
71.7659
Cemil Meriç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Cemil Meriç Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Cemil Meriç Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cemil Meriç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Cemil Meriç Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Gizli üye]

Okul nakil yapmak istiyorum ama rvim bayağı uzak yakınından geçen otobüsler hangileri acaba ?

2022-03-08 14:06
 
0
 
0
[çaycı ]

Bu okulu gerçekten çok beğendim. Amacı üniversite olan öğrenciler hiç düşünmeden ilk tercihine yazsın. Öğretmenleri alanlarında çok iyi.
İdaresi de oldukça ilgililer. İlk yıl için disiplinli ve başarılı.2021-07-02 18:59
 
0
 
0
[yunus emre]

Okul 2020 yılında açıldı. İlk yılı olmasına rağmen okul idaresi ve öğretmenleri çok iyi ve alanında uzmanlar. Sanki yıllardır eğitim veren bir kuruluş gibiydi. Her şey düzenli ve disiplinli. Herkes kendinden emin ve ne yapacağını gayet iyi biliyor. Özellikle puan ortalaması iyi olan(85 puan ve üzeri) ve Üniversite düşünen öğrencilere tavsiye ederim.

2021-07-02 12:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Çamlıbel Şehit Kamil Yelmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Dadaloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Seyhan Borsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Mesut Alcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Orhan Çobanoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Cemil Meriç Anadolu Lisesi kaç puan 2023 80.2552
Cemil Meriç Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cemil Meriç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz