Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi
 • Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Çankaya
Başarı Puanı (OBP) 86.2609
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ayrancı Aysel Yücetürk Lisesi 1964 yılında, şu anki, Salih Alptekin İlköğretim Okulu'nun yerinde faaliyet gösteren Ayrancı Halk Eğitim Merkezi binalarında Ayrancı Ortaokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1968 yılında bugünkü, A Blok adıyla bilinen bina yapılmış ve bu binada 1979 yılına kadar Ayrancı Ortaokulu adıyla eğitim-öğretim sürdürülmüştür. 1979 yılında lise bölümü açılmış ve bu tarihten itibaren Ayrancı Lisesi adını almıştır.

Okulda, 25 derslik, 2 spor salonu, kütüphane, bilişim teknolojileri sınıfı , teknoloji sınıfı, fizik Laboratuvarı, kimya laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, 2 resim atölyesi, müzik atölyesi, öğrenci kantini, öğretmen odası, arşiv, malzeme deposu, polis odası, beden eğitimi öğretmen odası, idare odaları, bahçesinde İkizler fidanlığı, 1 otopark yeri, Halkla İlişkiler Birimi, yardımcı hizmetler dinlenme odası, 2 Rehberlik Servisi Odası, konferans salonu, Okul Aile Birliği odası , dergi odası ,Sistem odası ve okul müzesi bulunmaktadır.

 • Derslik :27
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :2
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :2
 • Kütüphane :1Saatler: 08:30-15:35
 • Isınma: DOĞALGAZ
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil: İNGİLİZCE-FRANSIZCA
 • Servis Bilgisi: CANDOSTLAR TLF:05324209211
 • Yerleşim Yeri - Emniyet genel müdürlüğünün hemen yanında olup kendi bahçe sınırlarında dört katlı binadan oluşmaktadır.
 • Adres - İlkadım Mah. Selimiye Cad. No23/b Y. Ayrancı / ANKARA Tel0312 467 24 37 428 12 73 Fax 0312 426 65 62
 • Ulaşım Otobüs dolmuş
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 5 km

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İlkadım Mah. Selimiye Cad. No23/b Y. Ayrancı

Tel: 03124672437

Fax: 04266562

web: http://ayselyuceturkanadolu.meb.k12.tr

Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hiçkimse]

Obp puanım 88.8900 lerde birşey girme ihtimalım kaç lütfen söylermisiniz

2021-06-04 12:48
[bşvr men]

82 obp ile alırlarmı

2021-04-16 20:37
[Aysel Öğrencisi]

Öncelikle nitelikli kazanabiliyorsanız hiç bir şekilde buraya gelmenizi tavsiye etmem(kazanabildiğiniz nitelikliler uzak olsa bile) Bunun dışında öğretmenler fena değil ama öğrenci kalitesi iyi değil bence . Özel okuldan gelecekler zorlanır, fiziki şartları iyi.

2021-02-08 02:08
[Aayal öğrencisi]

Hocalarının, okulun şartlarının ve arkadaş ortamının çoğu niteliksiz okula göre çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bence nitelikli okullar tutmuyorsa gelinebilecek iyi okullardan biri

2020-09-21 17:58
[Abdullah]

LGS den 402 puan aldım ops 91,5. Gölbaşı Anadolu lisesi çıktı çok uzak buraya gelmem mantıklı mı

2020-09-07 20:58
[Lgs06]

%10 Yüzdelik dilimle gelmem doğrumu sizce

2020-07-21 20:36
[İsim önemli değil]

Okula 81 ortalama ile alırlarmı

2020-07-17 19:15
[ ervq25343 ]

kaç ortlama ile alıyor

2020-06-26 15:08
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 149

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ayselyuceturkanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız