Ayhan Sümer Anadolu Lisesi

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi
 • Ayhan Sümer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 32
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 411.4526
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.00
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 411.4526 6.00
2019 443.0392 5.35
2018 369.5009 5.77
2017 470.4627 9.27
2016 459.0441 6.62
Ayhan Sümer Anadolu Lisesi 2008 - 2009 Eğitim ve Öğretim Yılında ilk kez öğrenci kaydı almış 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim Yılı sonunda da ilk kez mezunlarını vermiştir. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09.04.2018 tarihinde yayınlanan 2018 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda belirtildiği üzere Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumu olarak belirlenmiştir.

Okulumuz Hayırsever iş insanı Ayhan Sümer tarafından yaptırılarak 2008-2009 öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır. Toplam 15 dersliği bulunan okulumuz 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı sonu itibarı ile 8.Dönem mezunlarını vermiştir. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi Öğrencilerimizin özgüvenini artırmak ve akademik başarılarını desteklemek amacıyla kültür, sanat, bilim ve spor faaliyetlerine tam destek verilmektedir. Okulumuz-Üniversite işbirliği ile yapılan proje çalışmaları, TÜBİTAK proje çalışmaları, farklı branşlarda spor takımları, tiyatro ekibi, koro ve müzik çalışmaları vb. etkinlikler ile öğrencilerimizin akademik başarıları desteklenmektedir. Diğer yıl içerisinde yapmış olduğumuz tüm etkinliklere ait bilgiler, yine okulumuz web sitesi haberler kısmında görülebilir. Tecrübeli idare ve öğretmen kadrosunun bulunması, öğretmen ihtiyacının bulunmaması, toplam öğrenci sayımızın az olması ile önceliğimizin düzen ve disiplin olması, okulumuzu ön plana çıkarmaktadır.

Derslerimiz saat 08.00'da başlamakta ve saat 15.05'te bitmektedir. Ders başlangıç saatlerinin tespitinde temel amacımız öğleden sonra istekli öğrencilerimize yetiştirme kursları imkânı sağlamak ve olumsuz trafik akışının dışında servis hizmetinden faydalanmayı sağlayabilmektir. Hafta içi istekli öğrencilerimize yönelik öğretmenlerimizin istekleri de dikkate alınarak 15.20-16.40 saatleri arasında yetiştirme kursları ve sosyal çalışmalar planlanmaktadır.

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi Okulumuzda birinci yabancı dil İngilizce ikinci yabancı dil olarakta Almanca öğretimi yapılmaktadır. Okulumuzu tercih eden aileler daha çok ulaşımı da dikkate alan; Dikmen, Öveçler, Balgat bölgesi, Ayrancı-Küçükesat bölgesi, Oran Sitesi, Çankaya, MSB Lojmanları bölgesi, Yenimahalle-Demetevler bölgesi, Keçiören, Etlik, Aydınlıkevler bölgesi, Mamak Abidinpaşa bölgesinden ailelerdir. Bu bölgelerden genellikle her yıl servis hizmeti verilmektedir. Servislerle ilgili ayrıntılı bilgi 0555 965 12 99 nolu telefondan alınabilir. Servis bulunmayan diğer bazı bölgelerden öğrencilerimiz kendi imkânları ile gelmektedir. Ulus ve Kızılay'dan 145 nolu Atatürk Sitesi otobüsleri ile Kızılay Güvenpark'tan Keklikpınarı dolmuşları okulumuz önünden geçmektedir.

Okulumuzda öğle arası 12.00 ile 12.45 saatleri arasındadır. Okulumuzda yemekhane ve kantin mevcuttur.

Yemekhane de günlük 4 çeşit yemek servisi verilmektedir. Yemekhane için 0532 392 91 19 nolu telefondan bilgi alınabilir.

Okulumuzda okul kıyafeti uygulaması bulunmaktadır. 08.00 ile 15.05 saatleri arasında hiç bir öğrencinin, yanında velisi olmadan okul dışına çıkmasına kesinlikle izin verilmez.

Okulumuzda dersliklerin yanı sıra fiziki imkânları olarak, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Resim Odası, Müzik Odası, Halı Sahası ve kültürel anlamda çalışma yapabilmek için 109 kişilik konferans salonumuz vardır. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi

Başarının sırrının anne baba ve öğretmen sözü dinlemek olduğuna inanan okulumuz idareci ve öğretmenleri, tüm öğrencilerini kendi çocuğu gibi görmekte, hayallerini gerçekleştirme coşkusunu ve hazzını tüm öğrencilerine yaşatmak için samimi çaba sarf etmektedir. Biz, Ayhan Sümer Anadolu Liseli olma kültürüyle öğrencileri, velileri, mezunları, öğretmenleri, yönetici ve tüm çalışanları ile birbirine kenetlenmiş bir kurum olma özelliğini sürdürmekteyiz.

Çocuklarımızı, tüm olanaklarımızla, araştırmacı ruhlarını çeşitli projelerle destekleyecek, bilimsel düşünebilen, kendine her konuda güvenen ve çevresiyle barışık, mutlu ve yaşam kaliteleri yüksek bireyler olarak topluma kazandırmanın önemine inanıyor bu yola gönül vermek gerektiğini biliyoruz. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi

Başarının kaynağının düzenli, disiplinli, istikrarlı bir yapı olduğunu düşünen bir ekiple, aile ortamı içinde huzurlu bir okul olmanın gururunu yaşayan okulumuz, her zaman Ankara ilinde başarılı marka bir okul olma adına üst sıralarda yer almaya çalışan ve bunu da başarısıyla tescilleyen bir okuldur.

 • Öğretmen :36
 • Öğrenci :382
 • Derslik :15
 • Atölye-İşlik :2
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler: 08.00-15.05
 • Isınma: DOGALGAZ KALORİFER
 • Bağlantı: ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil: İNGİLİZCE - ALMANCA
 • Servis Bilgisi: VAR
 • Okulun LGS Başarı Durumu: 2015/2016 YILINDA %100;
 • LGS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi: 2015/2016 YILINDA %68;
 • Yerleşim Yeri - MERKEZ
 • Adres - Malazgirt Mahallesi 931. Cadde No 137 Dikmen, Çankaya/ANKARA
 • Ulaşım DOLMUŞ-OTOBÜS(ULUS-KIZILAY)
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık KIZILAY´A 3 KM
Ayhan Sümer Anadolu Lisesi
Adres

Malazgirt Mahallesi 931. Cadde No 145 Dikmen ANKARA

Telefon

0 312 478 56 74

Fax

0 312 478 70 71

web

http://ayhansumeranadolu.meb.k12.tr

Ayhan Sümer Anadolu Lisesi ile ilgili 32 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayhan Sümer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayhan Sümer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayhan Sümer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayhan Sümer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız