Ankara Atatürk Lisesi

Ankara Atatürk Lisesi
 • Ankara Atatürk Lisesi
  Ekle
 • 639
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 433.6630
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.20
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ankara Atatürk Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ankara Atatürk Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ankara Atatürk Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ankara Atatürk Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ankara Atatürk Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ankara Atatürk Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ankara Atatürk Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 433.6630 3.20
2019 461.4488 2.94
2018 390.7852 3.27
2017 483.3310 4.42
2016 472.4497 3.84
1886 yılında açılan Ankara'nın ve Ülkemizin köklü tarihe sahip okullarından birisi olan Ankara Atatürk Lisesi Ankara-Çankaya-Sıhhiye-Sezenler sokaktadır. 30 dönün arazi üzerine kurulu olan okulumuzun yaklaşık 20 dönüm bahçesi bulunmaktadır.

Okulumuz Ankara'nın en merkezi konumda olan okuludur. Ankara'nın her yerine ulaşım için metro'ya 6 dakika, Ankara'ya 3 dakika, banliyö trenine 7 dakika, otobüs ve dolmuş duraklarına 4-5 dakika yürüme mesafesindedir. Kızılay ve Ulus merkeze 15 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca Ankara'nın çeşitli semtlerinden servis hizmeti bulunmaktadır.

Okulumuz A-B-C olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. Bloklar arası geçiş bina içerisinden sağlanmaktadır. 55 derslik, 1 bilgisayar laboratuarı, 2 resim atölyesi, 2 müzik atölyesi, 10 zümre odası, 1 çalışma salonu, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuarı, 1 biyoloji laboratuarı, 1 satranç odası, 1 zeka oyunları odası, 1 masa tenisi salonu ( 12 masa tenisi masası, 1 bilardo masası) 1 erkek mescidi, 1 kız mescidi, 1 Z-Kütüphane, 1 yemekhane, 3 kantin, 4 rehber öğretmen odası, 1 öğretmen odası, 2 çok amaçlı salon, 1 konferans salonu (500 Kişilik), 1 kapalı spor salonu (500 Kişilik), 1 açık basket sahası, 1 açık voleybol sahası, 1 açık halı futbol sahası bulunmaktadır.

2018 Yılında 85 Mühendislik, 31 Hukuk, 28 Tıp, 13 Diş Hekimliği, 3 Eczacılık, 36 Diğer fakültelere öğrencilerimiz yerleşmiştir. Üniversitelere yerleşme sayısı ODTÜ 46, Bilkent 18, Hacettepe 15, Ankara Üniv. 21, Gazi 9, Boğaziçi 4, TOBB 5 şeklindedir.
 • Öğretmen :119
 • Öğrenci :1644
 • Derslik :54
 • Atölye-İşlik :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :3
 • Resim Sınıfı :3
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler: 08.00-15.20
 • Isınma: Doğalgaz-Kalorifer
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil: İngilizce (Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Çince, Arapça)
 • Servis Bilgisi: Bazı semtlere servis vardır. (4-5 Araç)
 • Okulun LGS Başarı Durumu: 2019 TYT Ortalama 433.186 / 2019 AYT Sayısal 410.773 / 2019 Eşit Ağırlık 381.857
 • Yerleşim Yeri - Sezenler Cad No:11 Sıhhiye Çankaya/Ankara
 • Adres - Korkutreis Mahallesi. Sezenler Caddesi No11 Sıhhiye Çankaya/Ankara
 • Ulaşım **Otobüs:Sıhhiye (5dk), Necatibey Caddesi (5dk), GMK Bulvarı (5dk), Strazburg Cad. (1 dk) duraklarında inilerek okulumuza ulaşılabilir. **Metro : Sıhhiye (5 dk) ve Kızılay (15 dk) istasyonlarında inilerek okulumuza ulaşılabilir. **Ankaray: Demirtepe (5 dk) durağında inilerek okulumuza ulaşılabilir. **Banliyö Treni: Sıhhiye (6 dk) durağında inilerek okulumuza ulaşılabilir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Ankara/Çankaya/Sıhhıye Merkezde
Okulumuzda sosyal, kültürel ve sportif alanda birçok faaliyet bulunmaktadır. Öğrencilerimizin faaliyette bulunabileceği yaklaşık Okulumuzda sosyal, kültürel ve sportif alanda birçok faaliyet bulunmaktadır. Öğrencilerimizin faaliyette bulunabileceği yaklaşık 30 sosyal kulüp bulunmaktadır. Ankara ve Türkiye genelinde birçok sosyal, kültürel ve sportif faaliyette öğrencilerimiz başarı göstermektedirler

Okulumuzda öğle yemeği için okul dışına öğrencilerin çıkışına izin verilmemektedir. Öğle yemeği için yaklaşık 500 kişilik yemekhanemiz ve 3 kantin alanımız bulunmaktadır. Yemekhanede 4 çeşit tabldot, pide, pizza, döner, tatlılar, pastalar vb. birçok yiyecek ve içecek bulunmaktadır.

Okulumuz Ankara'da yabancı dil ağırlıklı hazırlık sınıfı bulunan tek anadolu lisesidir. Hazırlık sınıfında 24 saat yabancı dil 16 saat diğer dersler bulunmaktadır. Okulumuz İngilizce dışında ikinci yabancı dil bazında Ankara'nın en zengin lisesidir. Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Çince, Arapça dillerinden seçim yapmaktadır. Ankara Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı (ALEV) 33 yıldır okulumuzu ve öğrencilerimizi her zaman maddi ve manevi olarak desteklemektedir

Okulumuzda sportif alanda futbol, futsal, hentbol, voleybol, basketbol, yüzme, satranç, masa tenisi, kik-boks, tekvando vb. takımlarında öğrencilerimiz sportif faaliyette bulunabilmektedir. AALMUN kulübümüz Türkiye ve Avrupa çapında birçok konferansa katılmaktadır. İstekli öğrencilerimiz için halk oyunları kursu, modern danslar kursu (Vals, Serbest, Çaça, Tango vb.) bulunmaktadır. Müzik öğretmenlerimiz tarafından müzik aletleri kursu ( Saz, Gitar, Ney, Piyano) verilmektedir. Oda orkestramız ve öğrenciler tarafından oluşturulan guruplarda öğrencilerimiz müzik yapabilmektedir. Resim öğretmenlerimiz tarafından resim kurslarımız açılmaktadır. Bilgisayar öğretmenlerimiz desteğindeki robotik ve kodlama kulübümüz öğrencileri birçok faaliyete katılmaktadırlar. Tiyatro ve şiir günlerimizde öğrencilerimiz yeteneklerini sergilemektedir. Çeşitli konularda seminer konferans ve panellerimiz yoğun bir şekilde devam etmektedir. Devam eden ve planlanan Avrupa Birliği projelerinde öğrencilerimiz yer almaktadırlar. Okulumuzda açılan destekleme ve yetiştirme kursları sayesinde özellikle 12. Ve 11. Sınıf öğrencilerimiz üniversite sınavına profesyonelce hazırlanmaktadırlar.

Okulumuzda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmek üzere okul müdürü liderliğinde 4 müdür yardımcısı, 4 rehber öğretmen ve değişik branşlarda 110 öğretmen bulunmaktadır. Hiçbir branşta öğretmen açığımız yoktur. Ayrıca 2 özel güvenlik personeli, 1 kütüphane personeli, 12 yardımcı personel bulunmaktadır.

2018 yılında okulumuz 390 puan ve % 3 lük dilimden öğrenci almıştır. Üniversite sınavında %85 yerleştirme oranına sahiptir.

ANKARA ATATÜRK LİSESİ HAZIRLIK SINIFI BİLGİLERİ

 • 1. Okulumuz Hazırlık + 4 yıl = 5 Yıldır.
 • 2. Hazırlık sınıfına kaydolan öğrencilerimiz için sene başında yeterlilik sınavı yapılmaktadır. Yeterlilik sınavında B2 seviyesinde İngilizce bilenler 9. sınıfa geçmektedir.
 • 3. Hazırlık sınıfında 20 saat İngilizce, 4 saat ikinci yabancı dil, 3 saat matematik, 4 saat Türk dili edebiyatı, 4 saat bilgisayar, 2 saat beden eğitimi, 2 saat resim-müzik dersleri bulunmaktadır.
 • 4. Hazırlık sınıfında kalma vardır.
 • 5. Hazırlık sınıfı notları orta öğretim başarı puanına (Üniversite Sınavına) dahil değildir.
Ankara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk LisesiAnkara Atatürk Lisesi
Adres

Korkutreis Mahallesi. Sezenler Caddesi No11 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Telefon

03122315120

Fax

03122319692

web

http://ankaraataturklisesi.meb.k12.tr

Ankara Atatürk Lisesi ile ilgili 639 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ankara Atatürk Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ankara Atatürk Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ankara Atatürk Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ankara Atatürk Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ankara Atatürk Lisesi yorumları okuyabilir, Ankara Atatürk Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ankara Atatürk Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız