Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03122315120
03122319692
Adres Sezenler Cad No11 Sıhhiye Çankaya/Ankara
MEB logo Ankara / Çankaya
Ankara Atatürk Lisesi

http://ankaraataturklisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 300
Taban Puanı 390.7852
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ankara Atatürk Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ankara Atatürk Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ankara Atatürk Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Ankara Atatürk Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ankara Atatürk Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Ankara Atatürk Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ankara Atatürk Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ankara Atatürk Lisesi Taban Puanı 390.7852 -
2017 Ankara Atatürk Lisesi Taban Puanı 483.3310 4.4200
2016 Ankara Atatürk Lisesi Taban Puanı
472.4497 3.8400

Okulumuzun adı, 3 Mart 1924´te kabul edilen Tevhid-i Tedrisat Kanunu´nun yürürlüğe girmesinden sonra ANKARA ERKEK LİSESİ olarak değiştirilmiştir.
Atatürk okulumuzu ziyaret ettiği bir zamanda okulumuzda oymak kurulmasını istemiş ve adının GAZİ OYMAĞI olmasına izin vermiştir. ( Bu değerli flama okulumuz bahçesindeki 75. Yıl Eğitim Müzesi´nde sergilenmektedir.)
Okulumuz yeni binasının halen inşaat halinde olduğu, 1938 yılında zamanın Orta Tedrisat Genel Müdürü H. Avni Yukaryuç, Ankara Maarif Müdürü Salim Atalık ve Okul Müdürü İhsan Üngüt´ten oluşan bir heyet okulumuzun isminin ATATÜRK LİSESİ olması hususunu Çankaya Cumhurbaşkanlığı Köşkü´nde Ulu Önder Atatürk´e arz ve teklif etmiş ve Atatürk´ün izniyle okulumuzun ismi ANKARA ATATÜRK LİSESİ olmuştur. Okulumuz 10 Ekim 1940 tarihinde de yeni yapılan bugünkü binasına taşınmıştır. İlk önce bir bloktan oluşan okulumuza zamanla iki blok daha eklenmiş ayrıca toplantı salonu ve kapalı spor salonları yapılmıştır.
1960 - 1970 yılları arasında okulumuzun bazı bölümleri Ankara Yüksek Öğretmen Okulu´na tahsis edilmiş, yatakhane, yemekhane ve etüt hizmetleri karşılanmıştır. Yine bu yıllardan itibaren okulumuz öğrencileri için pansiyon (yatılılık) açılmış, ancak daha ileriki yıllarda ortaya çıkan sıkıntılar sebebiyle 1987 - 1988 öğretim yılının sonunda pansiyon hizmetleri kaldırılmıştır. Okulumuz 1974-1975 öğretim yılından itibaren kız-erkek karma eğitime geçmiştir.
1991 - 1992 öğretim yılından itibaren okulumuz bazı derslerin öğretimini yabancı dille yapan ANADOLU LİSESİ statüsüne kavuşturulmuştur. Ankara´nın tek Hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Lisesi olma özelliğiyle beş yıllık eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren okulumuz, ülkemizin sayılı köklü okullarından biridir. Yüksek üniversite başarısı, merkezi konumu, nitelikli öğretmen kadrosu, sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerii, güçlü vizyonu ve misyonuyla öğrencilerini en iyi şekilde hayata hazırlama görevini yerine getirmektedir.
Vizyon: 
Türkiye'deki ve diğer ülkelerdeki eşdeğer kurumlara örnek olabilecek düzeye erişmiş kaliteli, seçkin, marka bir kurum olmak.
Misyon: 
Türkiye'nin en eski ve köklü okullarından biri olarak Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri ile Atatürk İlkeleri doğrultusunda yaratıcı, seçkin ve bilimsel bakış açısına sahip en az iki yabancı dil bilen bireyler yetiştirmek.
Başarılar

Ankara Atatürk Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ankara Atatürk Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ankara Atatürk Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ankara Atatürk Lisesi'nin başarılarını, Ankara Atatürk Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03122315120
Okulun Faxı: 03122319692
Okulun Adresi: Sezenler Cad No11 Sıhhiye Çankaya/Ankara

Bu okula 335 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ankara Ankara Atatürk Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ankara Atatürk Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ankara Atatürk Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ankara Atatürk Lisesi taban puanı 2019 , Ankara Atatürk Lisesi yüzdelik dilimi, Ankara Atatürk Lisesi yorumları, Ankara Atatürk Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ankara Atatürk Lisesi nerede?, Ankara Atatürk Lisesi üniversite başarısı, Ankara Atatürk Lisesi formaları, Ankara Atatürk Lisesi adresi, Ankara Atatürk Lisesi başarıları, Ankara Atatürk Lisesi Ankara, Çankaya Ankara Atatürk Lisesi

google+ google+ google+