Anıttepe Anadolu Lisesi

Ankara / Çankaya

Anıttepe Anadolu Lisesi
 • Anıttepe Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
Başarı Puanı (OBP) 64.5662
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Anıttepe Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Anıttepe Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Anıttepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Anıttepe Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1967-1968 Öğretim yılında " Gülhane Ortaokulu" adıyla öğretime başlamıştır. 1973 öğretim yılı sonuna kadar  bu binada öğrenim devam etmiştir.

Ankara'da okul sıkıntısı çekilmesi üzerine " Beşevler Lisesi" adı altında  24 derslikten oluşan bir lise binasının yapılması ön görülmüş fakat Beşevler semtinde lise yapılamasına uygun bir arazi bulunmadığından   Gülhane Ortaokulu bahçesinde  bu inşaatın başlamasına  karar verilmiş. Bayındırlık bakanlığı  Yapı Kontrol  5. Bölge Müdürlüğünce  inşaat 1972 yılında tamamlanmış. 12.10. 1972 tarihinde geçici  geçici kabulü yapılarak   Milli Eğitim Bakanlığı'na  10. 07.1973 tarihinde teslim edilmiştir.

Bakanlığımızca teslim alındıktan sonra  1973-1974 öğretim yılından itibaren  Lise 1. Ve 2. Sınıflarının açılmasıyla  "Gülhane Lisesi" adı altında  öğretime geçilmiş. Daha sonrasında da 30.09.1975 tarihli 2670 sayılı mucibi gereğince  adı " Anıttepe Lisesi" olarak değiştirilmiş.

2011-2012 Eğitim Öğretim yılından beride okulumuz  Anıttepe  Anadolu Lisesine dönüştürülerek  eğitim ve öğretimine devam etmektedir. 

VİZYON Hedeflediği yüksek öğrenim için yeterli bilgi ve donanıma sahip, çevreci, laik ve barıştan yana insanlar yetiştirmek

MİSYON Daha önce, daha önde olmak

BAŞARILAR 1)5.Gençliğin gözünden kısa film yarışması.....Türkiye üçüncülüğü 2)2.3.4.Gençliğin gözünden kısa film yarışmaları.....Türkiye finalisti 3)Kısa kes film yarışması-Mansiyon 4)2010 Birleşmiş Milletler kısa film yarışması ...Kendi kategorisinde Türkiye´den seçilen tek kısa film 5)2010 Antalya Tiyatro festivli....en iyi topluluk ödülü 7 oyunculuk ödülü
okul

Anıttepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Anıttepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Anıttepe Anadolu Lisesi Gençlik Caddesi. 88.Sokak No7 06100 Ankara

Tel: 0 (312) 229 05 90

Fax: 0 312 231 26 71

web: http://anittepeanadolulisesi.meb.k12.tr

Anıttepe Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 203

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Anıttepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Anıttepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://anittepeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Anıttepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Anıttepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Anıttepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Anıttepe Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız